| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

škola a miminko

 Celkem 8 názorů.
 Klárka 
  • 

škola a miminko 

(29.4.2008 16:15:58)
Ahojky,poradí te mi prosím. V polovině září čekám miminko. Studuji druhým rokem VŠ, za rok budu dělat bakaláře. Školu mám 180km od domova a dojíždím do školy 2x měsíčně. Vyučování máme jen v pátek, takže vyjedu ráno v devět a domů se vracím večer ve 21:00. Zatím je to docela OK, i když vím, že cestovat takle s bříškem není také nejlepší. Ale nevím, jak to budu dělat až bude miminko na světě a jak budu kojit. Asi to nebude jednoduché odjed od miminka na celý den, nedokážu si to vůbec představit. Jinak babičky a manžel by klidně mohli hlídat. Holky, co mi poradíte...Moc děkuji:-););)
 Veronika 
  • 

Re: škola a miminko 

(29.4.2008 17:53:49)
Ahoj Klárko,
já studuji dálkově VŠ - práva, v červnu končím Bc. studium a v polovině července se nám má narodit miminko. Když to tedy vše dobře půjde:-) V naší třídě už ale budu pátá maminka a jak sleduji holky, co už porodily, tak se to dá zvládnout. Záleží hodně na vedení školy, jak vyjde vstříc. Zkus se poptat na možnost individuálního studijního plánu (umožní ti mimořádné termíny zkoušek a nebudeš třeba muset absolvovat všechny přednášky). Maminky z mé třídy to dělají různě: jedna prý ztratila po porodu mléko a tudíž ihned přešla na umělou stravu. Jezdí na přednášky až ze Slovenska a pokaždé je tam celý den. Takže asi má zajištěné hlídání. Druhá to dělá tak, že jezdí pouze na zkoušky a pokaždé s ní jede manžel nebo některá z babiček. V případě nutnosti odskočí na WC, chodbu nebo na sekretariát a tam malou nakojí. Další z maminek ze třídy má právě individ.studij.plán a jezdí také jen na zkoušky s tím, že odstříká mléko (malou hlídá někdo z rodiny) a je domluvená se zkoušejícím, že ji vezme přednostně. A my spolužáci jsme samozřejmě taky tolerantní a pustíme ji. Takže to jde. Neměj strach. Já budu ve studiu pokračovat, takže to budu řešit podobně. Přednášky jen dle možností hlídání a ne na celý den + zkoušky individuálně nebo někoho vezmu s sebou, kdo mi prcka pohlídá. Přeji hodně zdaru a hlavně zdraví tobě i miminku !!! Veronika.
 Vera, kluci 3+6 let 
  • 

Re: škola a miminko 

(29.4.2008 18:28:29)
Veroniko, kde budes po bakalari pokracovat? Kde delas prava a jake zamereni?
 Veronika 
  • 

Re: škola a miminko 

(29.4.2008 20:13:54)
Po bakaláři navážu na stejné škole a uvidím, zda to půjde s mimčem dotáhnout i na Mgr, případně dál. Studuji na Bratislavské vysoké škole práva, ale na pobočce v Brně. Je to soukr. škola, takže je tam docela vysoké školné. Záleží na každém individuálně, jak studium pojme. Někdo z naší třídy to bere vyloženě jako získání Bc. titulu. Ten, komu jde však opravdu o právnické vzdělání, musí makat. Vyučují tam hodně profesoři z brněnské Právnické fakulty. Kdyžak mrkni na stránky www.uninova.sk nebo www.idvbrno.cz. Veronika.
 Petr 
  • 

Re: škola a miminko 

(9.6.2008 10:30:44)
touhle skolou bych se prilis nechlubil - jako pravnika mne, kdyz zaslechnu jmeno tehle skoly, vzdy prepadaji truchlive myslenky ohledne budoucnosti pravniho vzdelavani, a je mi stydno za to, ze je mozne koupit si za 60 000 rocne magistersky titul prav. A to presto ze tam nekteri kolegove z Brna opravdu uci.
 Veronika 
  • 

Re: škola a miminko 

(29.4.2008 20:17:30)
Ještě k tomu zaměření :-) Je to právo všeobecné, hodně se ale zaměřují na evropské. Však to najdeš na těch stránkách. Původně jsem se hlásila na PrF v Brně na dálkové Bc. studium, ale tam bohužel nelze navázat na Mgr. a bakalářské studium je přímo na něco zaměřené (práv.vztahy k nemovitostem, teorie a praxe přípravného řízení trestního ...), což jsem nechtěla. Takže toto je super výhoda, že na BVŠP získáš plnohodnotné právnické vzdělání. V.
 Áňa + 2 


Re: škola a miminko 

(29.4.2008 20:19:07)
Klárko, já jsem to řešila tak, že se mnou jezdil manžel a ještě před odchodem do školy jsem dítě nakojila, pak měl ve flašce odstříkané mléko a to ohřál tak, že měl termosku s horkou vodou a do toho flašku postavil. Zatímco jsem byla ve škole, tak jezdil s kočárkem po okolí, někdy vyjeli i dál. Když bylo dítě starší a dostávalo příkrmy, tak jsem je nechala doma a musela jsem ve škole odstříkávat (někdy ve vlaku). Zvykla jsem si a šlo to. Mělo to i jednu výhodu. Manžel byl nucen postarat se o miminko skoro od narození, takže si vytvořili pěkný vztah a já vím, že se na něj můžu spolehnout. Takže to, že přijde z práce a převezme dítě nepovažuje za nic divného.
 Lucka 
  • 

Re: škola a miminko 

(1.5.2008 20:11:57)
Ahoj Klárko, neboj dá se to zvládnout. Též dělám druhým rokem VŠ a též za rok končím (snad). Náš prcek se narodil v září a zatím to zvládáme oba. Pravda je to záhul pro všechny, musí fungovat manžel i moji rodiče. Jezdím sice do školy asi jen 40 minut, ale princip je pořád stejný - 14 dní poctivě odstříkávat zásoby do mrazáku, vybavená skleničkou na odstříkávání a prsníma vložkama odjet na přednášky (jezdím ale jen na půl dne), hlídá manžel nebo některý z prarodičů. Když už nic, tak to mělo obrovský efekt v tom, že manžel pochopil, co znamená péče o dítě! Studium je rozhodně více založeno na samostudiu, přednášek stačím absolvovat max 1/3, musím více investovat do nákupu skript apod. (předtím se ve škole či v knihovně dalo hodně věcí sehnat jen tak) ale jak říkám - jde to. Na zkoušky to dělám stejně - někdo hlídá nebo jede někdo se mnou a vozí před školou. Držím palce. Lucka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.