| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

jeste usi

 Celkem 29 názorů.
 Markéta&Tadeášek 


jeste usi 

(29.4.2008 15:52:22)
Jsem to omylem odeslala.

Nevim teda jestli vam treba na usnim nerekli neco jinyho, ale nam rekla Strejckova, ze tu vaticku mame vyndat az prijdem domu a ucho vytirat.

Tak bezim,pa.
 jaholuda 


Re: jeste usi 

(29.4.2008 22:31:37)
Ahojky holky!
Taky jste z těch změn počasí takový unavený a votrávený? Já jak je sluníčko, jedu fakt jak fretka, mám dobrou náladu...ale jak ráno fičí a ještě je zataženo, není do mě nic. Dneska jsem neudělala skoro nic a přesto jsem unavená, jako bych složila uhlí. Teda doufám, že na mě nic neleze.....protože jinak je nemocnej na koho se podívám.
Manžel pozval na zítřejší čarodejnice asi 6 rodin a nemocná není slovy "jedna"....a ta možná bude po nich, bude-li tak, jak slibují.Vždycky toho spoustu peču, chystám...teď se mi ani do ničeho nechce. Taky pro koho? Uděláme si malý táboráček, protože se i Dáda vloni toho velikýho hrozně bál...buřty stejně nemůžu, na kytaru jsem nehrála od těhotenství....Vlastně jsem ráda, že tu ani nikdo nebude. Jak jsme byli na těch horách, ještě jsem to tu ani nedala všechno do pořádku, prádlo dozlikvidovala teprv ráno..a tak upřímně o další honičku nijak zvlášť nestojím. Ono to tu totiž už 10let vypadá pořád stejně - manžel si nazve svoje známý, já pro všechny nakoupím, navařím apod., pak je tu všechny obsluhuju(on si sem tam přidá poleno, cucá si pivo a povídá si)....a nakonec po všech uklízím.Když byly velké děti malé, bývalo to ale prima. Scházelo se nás tu asi 5 rodin s téměř stejně starýma dětma, dohromady jsme nachystaly občerstvení, chlapi vatru...a nakonec se hromadně uklidilo a rozešlo domů. Teď ani nikdo najisto neslíbí, že přijde, tak že ani nevím, kolik mám koupit buřtů, o ostatním ani nemluvě. Manžel se s ohněm dře sám, protože se nikdy nenabídne nikdo....jen je každý naučený přijít k hotovému a když už se nebaví, prostě odejde. Tohle by vás přece taky nebavilo?
Taky se rok co rok stavím na zadní...ale když pak vím, že zase někoho pozval, prostě mi to nedá a zkrátka jedu zase ve starých kolejích, jako ten blbec. Letos ti manželovi "přátelé"(kteří nás za celý rok nepozvou na oplátku ani na čaj)ochořeli....Tak teď doufám chápete, proč mi to tak nějak "vyhovuje".
 jaholuda 


Re: jeste usi 

(29.4.2008 22:47:14)
Ještě reakce na vaše příspěvky:

Pavli:
děkuji za poklonu o sjednávání srazíků...něco spácháme.
Co se tamponů v ouškách týče, naprosto souhlasím s holkama - HNED VEN! Hnis má vytékat a musí mít kudy, ouško musí dýchat. My teda většinou dostali na kapání Framykoin.Májince přeju brzký uzdravení a hlavně ať je tento zážitek její poslední!
Na info o kolech jsem Pavli nezapomněla, ale na druhou diskusi jsem ještě neměla čas.

Firsty:
OK, ten příští týden mi taky vyhovuje víc.Tak si po neděli napíšeme. Užijte si výlet a vraťte se hlavně zdravý!

Blani:
přiznávám, že grilování je jediný druh vaření, který u nás provádí výhradně manžel..a já to asi opravdu neumím.Za to točit pivo ano, děsně mě to baví a dokonce mě na minulém srazu házenkářů chlapi polichotili...mysleli si, že jsem výčepní. Přitom mě to učil jeden z nich přímo tam(prvně)...Holt každá máme na něco vlohy,hihihi

Taurinko:
ahojky! Ráda tě vidím. Až zase vyjde sluníčko, přijedem ti s Dádou ty tulipány zkontrolovat.....Tak jich mám plný záhonek(a leze mi už i mrkev,hihi)

Beruško:
hlásím, že oči jsou o mnoho lepší, tak že ten příští týden snad(z mé strany) konečně vyjde. Zkusíš předobjednat na PO Arénu? A v ten čtvrtek půjdem jestli chceš na to plavčo,ju? Teda budu-li moci. Mám teď nějakou "mimotermínovou poruchu".
Jo a jak jsi psala o tom píchaní uší do 3 let, tak Honzík to měl od 4 měsíců až do 12ti let, kdy ho operovali a přitom vytvořili umělý kanálek, tedy zánety mívá dál, ale není co píchat - vytéká to tím umělým kanálkem samo. Je fajn, že vá očkování pomohlo. Co bych bývala já za takovouhle včeličku dala(a Honzík)...Hurá, že jde ta věda dopředu a že ty děti nemusí už tolik trpět.

Markétko:
prosím tě, je cvičení i ve čtvrtek? My se dnes chystali, ale nestihli. Já byla po o pozvaná na oslavu narozenin, ale před tím jsem musela narychlo Dádovi koupit botky a bundu(na sídlu u ťongů - pěkný a za dobrou cenu...i když to teda počítám spíš tak na písek a kolo) + kytku....potom jsme se zapovídali, do třetice mě zdržela mamka, kde Dáda zatím byl a v tu ránu bylo půl 6.A to jsem měla batůžek i rovnou s sebou.Ale naštěstí ho Davídek neviděl, protože jinak by mě zmeškat nenechal.
 jaholuda 


"slunečný den" 

(30.4.2008 7:53:00)
...vám přeju.....I když dneska fakt jako naschvál - počasíčko akorát na posezeni u ohýnku(výhoda akorát tak pro hasiče):-(

Pavli: píšu teď hlavně kůli tobě, abych na ty info o kole neodkládala tak dlouho, až zapomenu.
Předesílám, že je to vytrženo z kontextu dvou Pražand, který si jen upřesňují místo. Já naprosto netuším, kde že to je, tak sorry, pokud to nepomůže ani tobě(ale snahu vyvíjím a to se cení, ne?hihihi)¨
Tak 1) radí kolo buď Specialized, který je prý lehký a dělají ho v různých velikostech, nebo Ravo Svist, který je prý těžký a taky o dost dražší.
A obchod(speciálka) se má nacházet v Kladenské ulici(souběžně s Evropskou), nejblíž stanice Horoměřická.
Autem prý z Evropské ulice NEodbočíš na Horoměřice,ale na opačnou stranu a na křižovatce prudce doleva, okolo vietnamských potravin.
Dál je tam něco o směru přes "Bořislavku" a že je to mezi konečnou 131 a začátkem Kladenský.
Tak uvidíme, zda se v tom vyznáš aspoň ty. Pokud jsi dělala VŠ v PH(a nebo na rozdíl odemne umíš hledat v mapě)snad budeš mít šanci.

Alenko: ani na tvoje postranní kolečka jsem nezapomněla, jen jsem ještě s tou sousedkou nemluvila. Dneska ale mají přijít, tak to dořeším. Zadarmo si ale myslím, že nebudou. Říkala, že je k tomuhle novému většímu kolu dostali taky(jako k tomu maličkýmu, co slíbila nám),ale že už je vůbec nepoužili, tak nevím...ale úplně nový asi něco stát budou. No vyzvím to a písnu a ty se pak rozhodneš, jestli je chceč, nebo budeš shánět jinde,ju?

A jdu honem nachystat na oběd, když už jsem se vyštrachala z peří(teda přesněji "byla donucena" manželovou "pilou";),abych pak mohla do města. Mám tam hromadu zařizování, ale když vidím to "sluníčko", raději bych zalezla zpátky do postele. Lepší den jsem si na courání fakt vybrat nemohla. Ale co se dá dělat? Mamka se rozhodla půjčit si po 3 týdnech na celý dopoledne (i s obědem)malýho, tak toho chci využít - sami znáte, koli se toho obejde s dětma, případně i kočárkem a kolik bez nich. Tak že vlhko nevlhko, dnes mě můžete potkat ve výru velkoměsta.
 Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 


Re: "slunečný den" 

(30.4.2008 8:46:20)
Pavlo: V pohodě,stane se...:-D
Taurinko: Díky za rady,je fakt,že já jsem kojila 3 týdny a pak jsem to taky uťala,protože Krys řval-byly jsme dokonce i na pohotovosti,že brečí asi hlady-kojila jsem tam,vypil 80ml.- řekly v pořádku a jely jsme domů,jenže já to nevydržela,po lžičkách mi to přišlo debilní,protože by to vystydlo a ohřívala bych dokola a tak jsem dala malinký dudlíček na flašku a bum a bylo po kojení a flaškovaly jsme do 3 let a do dneška toho upřímně lituji,protože teď už vím,že od maminky mléčko nabuzuje lepší imunitu apod. takže máme doma věčně nemocné děcko a teď bych si za to naplácala....pro příště jsem moudřejší,ale před těma 6 rokama mě prostě nikdo neporadil apod.;((
 Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 


Re: Kamarádka:kojení 

(30.4.2008 8:50:48)
No a kámoška říkala,že byly u doktorky,poprvé holka vypila asi 20 ml. takže jí řekla,aby jí dala tročšku kupovaného mlíčka,jenže kamarádka je takový neználek a neporadí si-prý z toho neumí pít-tak jí asi plno lidí radí,že musí vyzkoušet víc dudlíčků,dírky postupně,třeba málo teče nebo naopak...no prostě asi jsem nebyla jiná,jí je 28 a má první dítě,ale myslí si,že je vše jednoduché...
pak prý byly na kontrole a vypila asi 90 ml. tak těžko říct-někdy prý flašku nechce a někdy zas to vypije za mrknutí oka-tak asi dle toho,jak má holka hlad-když se nenasytí od ní,tak brečí....chuděra,jak včera řvala. pak jsem šla pro Kryse do školky a kámoška jela k mamce a říkala mi,že brečela,protože měla hlad,že jí doma dala mléko a byla spokojená...
ale prý pořád pobrekává,tak jí drncala v tom kočárku,ýe neví co s ní je: Jenže tady nakojila a nedala krknout: Prý my moc nekrkáme-tak to ale má zkoušet a né to hned vzdát,pak ať se nediví,že má malá bolení a brečí...
Hezké čarodějnice a ažt vás neupálí...pápá:-D
 Taurík 


Re: Kamarádka:kojení 

(30.4.2008 9:20:39)
Ahojky....tak je po sluníčku,co?Ráno jsme vstávali a doma úplná tma,jsem myslela,že je nejvíc 6 hodin a ono bylo 8.
Pavel včera stihnul nasázet travičku,tak to pěkně zmoklo a snad brzo vyroste,protože te´d to tam vypadá jako na poli,hlína,hlína.
Takže až to bude hotové ráda vás přivítám,ale musím Pavlovi vysvětlit,že je životně důůležitá houpačka a skluzavka,nějak to nemůže pochopit~j~

Petris,90 ml je super.Tak to by bylo fakt škoda to kojení vzdávat.Naštěstí malá bere prso i flašku,otázkou je ,jak ještě dlouho jí to bude bavit?Dokrmem se samo tvorba mlíčka snižuje.
Jinak s tím kojením a malou nemocností to nebude tak horké,Pavlíka jsem kojila do 21 měsíců a nemocnej je taky.Takže to si nevyčítej,vyjde to napodruhé.
Oni by mamky asi nesvíc chtěly nějaký návod na mimino,takovej on...of,ale to bohužel neexistuje,holt každá si tím prošla.
Ségra naštěstí mi dělá radost,kojí dobře,včera jsme tu malého převažovali a určitě vypil 80-90 ml za kojení.No a taky plakal po a určitě to z hladu nebylo.
 alenočka 


Re: ahoj 

(30.4.2008 10:09:37)
Ahoj holky.
No ja rano taky vstavala koukam tma a ono bylo kolem 8:00 presne jak Taurinka.Venku je fakt osklivo odpoledne jsme domluveny ze pujdem nahoru k sousedum a opeceme s deckama burty tak nevim jak to dopadne,vecer maji mit vedle mlady nejakou akci tak tam na chvily zavitame je to hned vedle baraku poskytly sme zahradu asi dvoum stanum i kdyz nevim jestly nezmrznou a radsi nevlezou do auta:-D.Ale tesim se na petek docela mi je to jedno jaky bude pocasi do aquaparku ale do zoo by mohlo bejt hezky aspon aby neprselo.

Taurinko skoda ze jsem te neznala driv ja jsem mela s kojenim velky problemy,nemel mi kdo poradit a ja muzu rict ze jsem byla s toho dost ve velkym stresu bala jsem se aby pribyval chodili sme dost casto k doktorce na prevazeni a jeste do tedka kazde tri mesice hlasim vahu.Ted se to obratilo a Kuba je jak besnej po mliku v noci aspon dvakrat vypije flasku mlika jako kdyby si to dohanel,no ma 12kg co ho vcera vazili na kontrole.

Jaholudo kolecka mi zjisti kolik by za ne chtela jedny jsou v Boleslavi u mami jenomze ja s ni nekomunikuji Kuba minimalne ani tam nejezdime.Uvidime napis.

Tak a ja jdu poklidit a varit dnes tvarohovy knedliky s jahodama.

Hezky carodejnice :-)
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: ahoj 

(30.4.2008 11:53:29)
Ahojky holky,

počasí je k prdu, dneska jsem chtěla jít konečně s dětma na chvíli ven, jsme už více než týden doma, protože se nám to nelepší, dr. mi doporučila být doma nebo jít max na chvilku. No a když je takhle tak nejdu radši vůbec.

Tauri - u nás kojení dobrý, sice přibírá pomalu, ale to je tím, že taky málo pije, kojení musím trochu nutit, přebytky odstříkávám a pije je matoušek, bohužel z prsa ne, to by se mi líbilo, ale nechce. Šimi přibírá asi jen 150g týdně, ale je spokojený, plínky má počůraný, nepláče, tak to neřeším. Měla bych? Já si říkám, když nechce s prsa, že je blbost ho "zalívat" mlíkem z flašky, to bych mu to vlastně nutila proti jeho vůli, ne? Maty byl jiný pijan :-D
Teď máme bohužel průjmík z ATB, ale není to tak hrozné. No - nebude to žrout.

Na čarodky já nic nepodnikám, většinou nic nepodnikáme, nejsou nějak lidi ~f~

Tak a už nevím, tak papa
 alenočka 


Re: ahoj 

(30.4.2008 12:08:59)
Firsty Simunek bude podobnej jako Kubik zato ted by jenom pil mliko furt ne pres den ale v noci~f~
 alenočka 


Re: ahoj 

(30.4.2008 12:10:16)
I se poradne naveceri davam mu vic teple vecere zatim vypije flasku mlika a pak se jeste dvakrat vzbudi za noc no dohani co zameskal.
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: ahoj 

(30.4.2008 12:19:03)
ali - možná jo, já pořád doufám,že dostane "vlčí hlad" a začne pořádně pít! Teď jak je zahleněný tak dr. tvrdí, že je sytý z těch hlenů a proto nechce moc pít. No uvidíme. Ale Přibylová je s přírůstky spokojená! To jen já bych asi byla radši kdyby víc bumbal. Já jsem taky coby dítě byla drobek hubenej, na roce jsem měla váhu jen 9,4 a to jsem byla kojená a měla porodní váhus tejnou jako Šimi 4,2kg. Tak je jedlík asi po mě
:(
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Re: ahoj 

(30.4.2008 13:07:47)
BERUŠKO, koukám, že ty máš návštěvy u ušního pěkně zmáknutý a zkusily jste si s Nikol svoje. Já z toho měla hrůzu, ale bylo to rychlejší než jsem čekala. Mája řvala, ale ne tak hrozně - asi proto, že nevěděla, do čeho jde. Nerada bych tam skončila příště znovu ;((
Já ten tampón vyndala bohužel až pozdě. Maruška si na to nechtěla nechat sáhnout, řvala, kdykoliv jsem jí jen odhrnula vlasy a chtěla jsem se tam trochu podívat. A nějak jsem nepostřehla, jestli mi to doktorka řekla, že ho mám vyndat hned. Buď mi to neřekla (asi to považovala za samozřejmé) anebo jsem to v tom shonu a návalu nových dojmů nestačila vstřebat.
Zatím to vypadá dobře, pořád z toho něco málo teče.

BERU, na návštěvu bychom rádi přišli, ale naposledy naše dohadování skončilo na tom, že se vám to zrovna nehodilo, tak jsem tak nějak čekala, že se ozveš, až se vám to bude hodit. Jinak samozřejmě na zahradu se můžeš přijít kdykoliv podívat, i když půjdete jen kolem a my tam budeme.

To nakonec platí pro každého i pro JAHOLUDU - taky mám tulipány, heč :-). A řádkujou mi ředvičky a hrášek.:-)

Králíka máme od příbuzných z vesnice. Já ho mám ráda, taky jsem ho doma moc nemusela, protože jsme ho měli skoro pořád, ale teď je to pro mě skoro vzácnost.

MARKÉT, vatička teda nasáklá byla pěkně ..... už jsem to psala.

JAHOLUDO, VŠ jsem Pze dělala, jenže ekonomka je hned u Hlavního nádraží, tak jsem Prahu moc nepoznala. Jo, ještě má jednu budovu na Jižním městě. Cestuješ metrem a pak busem, taky nic moc poznávání. Nejlépe si můžeš najít cestu na www.mapy.cz, ale to asi znáš.
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


ANGLIČTINA 

(30.4.2008 13:11:01)
v pátek bude. Ráda bych dorazila, ale nevím, jak to bude s Májou. Nerada bych ji tam nechala celou hodinu běhat. Má nařízený klid. Takže je skoro pořád v posteli nebo sedí na křesle. Dnes jsem s ní byla na kontrole a pořád má na průduškách nález.

Holky, nechci tady z toho dělat vetešárnu, ale kdybyste někdo potřeboval a chtěl sirup AERIUS - tak já ho tu mám. Je nerozdělaný, úplně nový a leží ladem. Vyzvedla jsem ho v lékárně a pak nám doktorka řekla, že už ho brát nemusíme. Tak ho nabízím, bylo by škoda, kdybych ho nakonec musela prošlý vyhodit. Je fakt nový.
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Klub 

(30.4.2008 14:35:22)
ještě info o Klubu maminek. Jana B. mi před chvílí psala, že Klub nebude 2.5. a 9.5. Máme si užít prodloužených víkendů.
 Blanka a Kubíček 


Ahoj ahoj..... 

(1.5.2008 9:41:44)
Tak hlásím, že mám BLBOU náladu, venku je BLBÉ počasí a včera jsme neviděli ani jeden BLBEJ ohýnek....:(:(:(
Včerejšek se totálně nevyvedl, a dnes první máj - lásky čas teda asi taky ne.... Třešní kvete fůra, jen my se asi pod žádnou nedostavíme, chytli jsme se hned ráno, jelikož jsem si dovolila upozornit manžela, aby si uklidil tuny hadrů z předsíně - nebyl vidět ani Kubíkův kočárek (a že jsou Slunečnice dost velký):-D:-D ...a už to bylo.... takže začal provokativně uklízet zimní věci, včetně pracovní bundy, která je stejně potřeba vyprat (takže pro ni zase polezu nahoru) a uraženě odešel pracovat na dvůr.... teď mu nesu kafe, tak chci vidět, jestli si ho ode mě vezme.....
 Blanka a Kubíček 


Re: Ahoj ahoj..... 

(1.5.2008 10:03:34)
Hohohóóó - manžel nejen že si vzal kafe, ale POZOR!!! Uklízí garáž!!! Teda uklízí bordel, kterej si tam sám udělal a nanosil - ale UKLÍZÍ..!!!!!

JAHOLUDO - včera jsme navečer byli na cestách a napadlo mě se u vás stavit, aspoň juknout na ohýnek, jenže mě od toho právě odradilo to, jak jsi psala, že k vám nikdo nepřijde, že jsou všichni nemocní a že budeš mít aspoň klid.... no nechtěla jsem tě přepadat a hlavně jsme s sebou neměli ani nic k papů - no bylo mi to blbý....

MARKÉTO - to je hezký, jak se Tádovi líbí ohníčky a jak si hezky plánuješ, že z něj bude hasič - ale ještě je jedna možnost - že z něj bude pyroman:-D:-D HAHA.... Omlouvám se, ale tak mi to blesklo hlavou a muselo to ven:-D:-D:-D~s~

ALENKO - už mám zas na hlavě dálnici, a včera dovezli Avon, tak asi popadnu Avon, upeču chlebík a naklušu k tobě na přibarvení a zastřihnutí - až budeš mít čas, dej vědět, kdy by se ti to hodilo. děkuji!!!!

PETRIS - Leničku jsem kojila asi 14 dní!!!! a nikdy krom chřipky a angíny na základce jí nic nebylo. Samozřejmě kojení je pro dítě prospěšná věc, absolutně vůbec ho nehodlám znevažovat!!!! ale absolutní zdraví dítěte stejně nezaručí!!! Naprosto souhlasím s Jaholudou, že kojené dítě může být nemocnější než nekojené, o tom to není!!!! Podívej se, v čem žijeme, co dýcháme.... a nic si nevyčítej!!!
 Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 


Re: AERIUS!!!!! 

(1.5.2008 12:34:36)
Pavlóóóóó-koukám,že jsem tedy už druhá v pořadí a ty dáš zřejmě přednost tomu,kdo se přihlásil první- Furstovka,ale já se taky hlásím,že bych měla zájem o sirup Aerius-my ho totiž teď bereme místo Zyrtecu na alergii a dřív nám ho dával Frank,když jsme měly zánět dutin,že uvolňuje rýmu.-ale je to pro alergiky tuším a nám pomáhá!!!! jenže jak teˇď užíváme 5 ml.denně,tak je hned fuč a ono lítat furt pro recept-takhle bych měla chvíli klid,ale ZDARMA ho nechci,zaplatila bych ti ho-vím,jak je drahý,nedávno jsem si ho zrovna vyzvedávala z lékárny-vím,že je lepší ho nabídnout než aby prošel,ale ZADARMO ho nabízet je promiň blbost-když vím,jaká cena za něj je!
Ale pokud Firsti ho potřebuješ a chceš-bylas první,tak si ho vezmi,já jdu za týden k alergoložce,tak si ho necám napsat do zásoby!
A já jsem taky zklamaná čarodějnicema-pocházím z vesnice a tam se každoročně dělal oheň a opékaly buřtáky a město je dalo i zadarmo (teda městys vedle naší vesnice) a letos NIC!!!!
Jely jsme k našim,opeklysi buřty na dvorečku a že půjdeme spálit čarodějnici-jak se Krys těšil,svátostně jí nesl a na začátku cesty nás vrátila sousedka s tím,že na hřišti jako vždy bývá nic není...to byla zrada,zklamání..tak jsme jí zas šouply za vrata a jely domů...
No a dneska jsem taky zvědavá kdo mě kdy a kde políbí,abych neuschla....manžel v práci,ale měl by přijet brzy a jedene do Štěrbohol koupit konečně novou sedačku co si už přeju několik let,jelikož my tady máma starou po našich asi 20 let-ale je ještě pěkná,zachovalá a pohodlná,ale nová je nová a moderní a chceme rohovou...tak včera otevíraly nové ASKO,taki se chci podívat a dokonce v letáku jsme si jednu vyhlídly...
HOLKY: všem díky za podporu.kamarádce vyřídím...
a sama si to připouštět už nebudu-vím,že kdyby chtěla a šlo to,tak se to třeba prodlouží,ale byla jsem mladá,blbá a nikdo mě tenkrát neřekl_:Nevdzávej to-ale třeba by to stejně nešlo...tak pro příště budu moudřejší...to už stejně nevrátím,jste fakt zlatíčka~s~~s~~s~~s~
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: AERIUS!!!!! 

(1.5.2008 12:59:00)
Ahojkyholky,

dneska jsem televizní maniak, koukám od rána na telku a kolem mě se rozčiluje maty :(, pěkně dneska zlobí a pije mi krev :(

Petris- my ten Aerius taky bereme, proto jsem se hlásila :-D, má to na to zahlenění.

Jani - kojení jsi zvládla dobře, to se nestresuj. Nevím jestli je to náhoda nebo se to stává, ale moje máma nás měla po 11 měsících a mě kojila skoro do porodu, ale bráchu vůbec, protože přišla domů z porodnice a doma absolutní stres, nikdo jí nepomohl a ona prý přišla o mlíko. A co si budeme povídat, z flašky to teče rychleji než z prsu. Takže brácha není kojený a je zdravý jako řípa, já sice nejsem nějak extra nemocná, ale on je určitě zdravější, takže o tom kojení to fakt asi není.
 beruška123 


Re: Ahoj ahoj..... 

(1.5.2008 14:31:03)
tak hlásím, že mě včera neupálili ~j~ . Byli jsme u známých, opekli hafo buřtíků, dětičky lítaly po zahradě až do 22 hod, my seděli u ohně a povídali si. Bylo to fajn, počasí také vyšlo. Do postele jsem se dostala až někdy k ránu a také to tak dneska vypadá. Dítě čilé, i když nevyspalé, maminka KO! No jo hold musím už chodit spát se slepicema, jinak jsem druhý den na odstřel.

HOlky, jdete někdo v sobotu na ostrov na Oregon? Nám se to tam vždy moc líbí, takže se také chystáme. Jenom vyrobit tu stonožku bude trošku problém, protože jsem na to antitalent.
Naštěstí mě včera zachránila kamarádka a půjčila mi kostým čarodějnice pro Niku do školky. Jinak nevím, v čem by naše holčička šla.

Příští víkend se chystáme na Hurvínka do Prahy. Nebyl jste tam někdo?

Tak se mějte krásně . Mě asi dneska nikdo nepolíbí ;((
 jaholuda 


Re: Ahoj ahoj..... 

(1.5.2008 15:45:49)
Ahojky holky!
Beruško, tak to si můžem podat ruce - Spát jsem sice relativně brzo šla, ale nebylo mi dobře(asi jsem se načuchala "ohýnku" - pálili jsme kde co), tak že jsem nespala ještě ve 3.Do toho se docela dost kroutil Dáda, kterýmu naše sousedka nacpala 1,5 opálenýho buřta(než jsem dojela pro pivo)....a v 6 mi oznámil, že se "posral".Naštěstí má ještě na noc plínu, tak že se až zas taková katastrofa nekonala...jen už do rána neusnul(a já tááák doufala!).Tak jsem ho zkusila po o a prd...momentálně modelujeme, ale dnešním hitem je(bohužel) bazén. Manžel začal už včera napoštět vodu na kontrolní zítřejší spuštění...ale jak prohlásil můj taťka, máme tu prý rozvody jak tkaničkou od bot.....Prostě to vůbec nepřibývá, tak to manžel chodí furt nervozně přeměřovat....Dáda běhá pochopitelně furt s ním, nosí mu měrku...a já tuhnu, kdy nám do tý Sázavy spadne.
Teď jsem ho s potěšením chvíli odlákala na modelínu...ale všechno má svý - hodlala jsem si začít psát úkol, což s ručním tvořením dohromady prostě nejde.Ale může mě těšit, že jsem třeba zachránila dítě od utonutí.

Blani: jejda, tos zazvonit měla!!! Jídla tu bylo dost a od hostů se stejně neočekávalo cokoli nosit. Já si přece na návštěvu taky kafe v pytlíčku nenosím..hihihi.
Vždyť jsem vás i zvala....ale jak jsi potom psala, že je Kubík zase nastydlí, do toho to počasí(vůbec jsem nečekala, že se to nakonec takhle vybere), každej se omlouval.....tak jsem to prostě nějak vypustila. Ne vás - celý čarodky.S tím, že je uděláme třeba za týden, 14 dní, až bude doufám venku pěkně a lidičky uzdravený.
Jinak doufám, že se ti nálada zlepšila...sluníčko občas vykoukne!

Ježiš,já jsem.Sotva napíšu slovo, už po mně Dáda chce udělat další kouli z modelíny, nebo nastavit takový to vytlačovátko....jinýmy slovy sedí, diriguje a modeluje maminka...ale nechcéééé!
Měla bych překládat článek, učit se slovesa....ale ze všeho nejraději bych zalezla hóódně hluboko pod peřinu a spala a spala.

Jo a políbená jsem taky ještě nebyla.Normálně bych manžela odtáhla na zahradu, ale když on je u toho bazénu furt tak důležitej, nepříjemnej....a vůbec - já pusu nechci, chci spát!

 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Re: Ahoj ahoj..... 

(1.5.2008 16:42:16)
Já pusu chci a ten můj mi ji nedá. Já už si o ní řekla, jenže jeden z nás musí být doma s Májou. Takže z líbání nic nebude. Leda bych si utrhla venku větev a donesla ji domů a pak si jí dala nad hlavu ~k~

AERIUS, máš Firsty u nás. Já ho měla tenkrát zadara na recept, proto ho tak i nabízím. Nenapadlo mě, že už se teď platí.

Petris, tak se tímto omlouvám a příště bude další tvůj, jo?:-D

My na čarodky nikde nebyli ;(( A já se tak těšila už 14 dní dopředu, buřty mám v mrazáku a seděli jsme doma. No jo, ty nemocný děti. :( Co si člověk neužil bez nich, to už si neužije.

Jani, jak jsi mi psala o té cestě, já vím, že cestu nehledáš, jen jsem ti chtěla ulehčit v hledání v mapách, když jsi říkala, že ti to moc nejde. A dala jsem ti tip na ten web. Tak je to hledání jednoduchý. Díky za info o kolech.
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


KOLO Olpran 

(1.5.2008 16:43:16)
Nemáte někdo dětské kolo Olprana? Vím, že je to značka, kterou prodávají v supermarketech. A že bude tím pádem nejlevnější a asi taky nejméně kvalitní.

Jenže když si představím, že se bude Mája učit na drahém kole, pokaždé s ním bouchne o zem a vydrží na něm jen pár chvilek. A za chvilku mu stejně odroste.

Tak nevím, zda má cenu do něj investovat. Já vím, musím koukat na váhu a na to, aby ho dítě ušláplo.

Ptala jsem se na netu a tam mi jeden člověk, který to kolo nabízí nové, řekl, že prý váží 9kg - to je stejně jako dětský AUTHOR ve stejné velikosti tj. 16 palcový.

Nemáte s tím tedy někdo zkušenosti? Díky.
 jaholuda 


Re: KOLO Olpran 

(1.5.2008 19:37:37)
Tááák - debilní překlad na NJ mám hotový(teď se to ještě celý naučit..fuj!)...ale situace tady je tak napnutá, že jsem si musela zalézt do pracovny a kluka prostě "nechat osudu". Už jsem to nemohla psychicky vydržet.No, za chvíli bude Ordinace, na kterou se těším a po ní jdu hned do hajan, abych se trochu vyspala alespoň dnešní noc. Zítra jedu s Luci do té PH, tak se na co těšit mám a dnešní nervy už radši nechám plavat.

Pavli: aha, tak to jsem s tou mapou nepochopila. Dík, ale víš, já jsem na tohle fakt naprostej matěj. Takovýhos ještě asi neviděla. Jak mi něco jde, tak tohle fakt nee.Nedávno jsem manžela asi přeslechla, kam žw to služebně jede a když se táta ptal, řekla jsem, že jel do Brna, ale že už bude do hoďky doma, protože mi před chvílí volal, že už vyjíždí z Prahy. A vůbec mi to nebylo divný - čestně! Zato táta na mě koukal jak zjara, já zas na něj, čemu že se to tak diví....Kam prý jel do Brna přes PH?...Mno - byl v Kladně. Ale K jako K.
No, to jen tak všem pro zasmání.

Jinak jsem asi před hodinkou dopekla další chlebík a už je ho tam třetina.Lucka přivezla nějaký recept od toho svýho hocha(teda jeho "macechy", tak ho oba "hodnotili".Ale na snídani nám zbyde a zítra klíďo upeču nový ....nasypu, zavřu a už to jede, viď Blani a Jíťo?!
V lednici mám dnes koupený jahody ve slevě, tak se asi pozítří pustím do toho kynutýho těsta(na knedle).
Jíťo: jaký máš recept na kynutý těsto na knedlíky? Já mám teda dobrý, ale na ruční dělání, což chutím v průběhu zadělávání, dávám do toho pochopitelně obyč kvasnice....nějak si s ním na pekárnu netroufám.

No nic, taťkovi zašli zprávy, tak ponechal dítko bezprizorní a ono mě následně vystopovalo a děsně řve,tak jdu zjistit proč.Ale asi už je taky KO - od 6 je vzhůru. Tak jdu umíchat Sunárek a šup s ním do pelíšku. Držte palečky, ať krom toho "šup" taky usne.

Jo Ali: ještě jsem už včer chtěla reagovat na to Kubíkovo noční papání(a zapomněla jsem)...téééda, vspíš se vůbec, když furt lezeš po těch schůdkách dolů míchat mlíko? To má fakt nějak otočený - jako malej nic a teď vlastně od večera do rána 4x,jo? Jestli jsem to teda dobře pochopila - večer, v noci hned 2x a ráno.....Jejda, to bych po týdnu asi padla. To máš jako kojení, jenže při tom člověk nemusel někdy ani nikam chodit.Ale když mu to chutná, tak vydrž, mlíčko mu dělá jen dobře.

Tak holky góóól - Dádu jsem si posadila na klín, abych to mohla docvakat a on mi tu usnul...v sedě u PC. Jdu ho odložit.Pá
 Blanka a Kubíček 


Re: KOLO Olpran 

(1.5.2008 21:40:31)
Kolo OLPRAN dostala Lenička k narozkám, tuším k 9tým nebo tak něco, koupené bylo v TESCU (tehdy K-martu) a stálo 3.000,- Na tu dobu superlevné.... ale opravdu moc nevydrželo, byla to taková tvrdá koza:-D:-D a tak nějak se tam všechno klepalo:-D:-D ale moje mamka měla OLPRAN dospěláckej a vydržel dost moc a měla ho léta... takže fakt záleží na štěstí.

A jdu pryč, Lenka si chce vytisknout domácí úkol!!!! TEĎ!!
Dobrou všem....
 alenočka 


Re: ahoj hezky vecer 

(1.5.2008 21:55:35)
hoj holky tak jeste nez zalehnu tak jsem vas prisla pozdravit.
Carodejnice probehli dobre byli sme nahore u sousedu opekli sme burty Kubajs moc zlobil s klucinou odtad jsou mu 4 a jen ho navadi na same lumparny vubec se mi to neliby,ty rodice jako ze nic a za vsecho dostane Kuba oni na nëj i rvou coz jako se mi to neliby a asi tam prestanu chodit.Jenze ja se neumim hadat.Ja chtela aby mnel Kubik kamarada a ono to takhle dopadne.Schvalne jsem ich pozorovala protoze jsem nechtela Kubika zastavat tak jsem je sledovala ten kluk neumi ani mluvit a vydava takove skreky na kolemjdouci auta,zvali se na zem a Kuba to za nim zopakuje.No neliby se mi to,jenomze tady na vesnici holky jak to mate vy.

Zejtra se uz tesim na vylet do toho Liberce snad nam vyjde pocasi podam info bud v sobotu vecer nebo v nedeli.V nedeli mam prvni jizdu bojim bojim :-©

Jani mne to nevadi a jsem rada ze Kubikovi chutna do toho se jeste pta v noci na nocnik no pripadam si jako by byl kojenec pritom kdyz si vzpomenu jak jsem ho jako kojence musela budit no dohani si to.Ale stridame se s Jakubem ze kdyz ma volno chodi mu delat mliko on.Schody mi nevadej uz je jenom dodelavame ty dodelavky jsou nejhorsi ale omnoho lip se tady chodi.:-)

Tak a ted uz jdu tak dobrou noc
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: ahoj hezky vecer 

(1.5.2008 22:15:29)
Ahojky

Pavli - ptala jsem se na toho Oprana jedné kamarádky z netu, která má prodej dětských kol a různých potřeb a ta říkala, že Opran je největší šunt co se dá koupit. Hlavně, že nevydrží fakt moc dlouho a určitě by nevydrželo druhé dítko. Nebylo by lepší koupit něco lepšího?
Mají např. tohle kolo, které je taky docela levné a není špatné (ikdyž jsou i lepší ale taky dražší)
http://www.mimishop.cz/bikesport/detail.php?zbozi=391048
Zboží od nich je od 2 dnů doma.

papa
 jaholuda 


Re: ahoj hezky vecer 

(1.5.2008 22:36:32)
Taky ještě po Ordinaci nakukuju.
Dnes jsem z ní moc neměla, protože mi Honzík přinesl zkontrolovat seminární práci z ČJ....asi 12 stránek na PC - překontrolovat hrubky, čárky apod. Teda musím říct, že Lucka to už odevzdala na začátku týdne a poslední termín mají zítra, tak že Honzík "nezklamal"...jako vše opět na poslední chvíli. Ale omluvou mu je, že ty knížky, který v seminárce rosebírá, opravdu přečetl, což jsou pro něj opravdu hotová muka. Odmala nad dárečkem připomínajícím knížku skoro plakal...Lucka úplně naopak.
No a co myslíte? Díky tomu u nás další hádka...že mu prý dělám vola, že jen si pískne, běžím. No jo, opravdu se snažím běžet skoro vždycky...ale vždyť je moje dítě zrovna tak, jako Davídek, kterýmu toho času věnuju pochopitelně neúměrně víc. I proto se snažím vyhovět, když to jde jen trochu. Aby ti starší neměly pocit, že už jsem je odstavila, vyměnila....Snak mě chápe aspoň Blanka, která se v podobný situaci určitě taky občas ocitne.

Ali a co Kubíček pije za mlíčko? My pořád Sunar....teď už 2 příchutě, čemuž jsem ráda, protože chtěl výhradně jen čokoládový.Přiznám se, že jsem ze začátku nevěděla, že ho vůbec dělají, tak jsem mu dávala do obyčejnýho naše kakao(a dost možná, že právě tohle mu taky přispívalo k těm jeho zácpám)..Pak jsem objevila čokoládový, po kterym žádný potíže nemá, ale doma jsem furt měla i obyč....spíš teda pro mě. Holky, já ho zbožňuju třeba s jahodama, borůvkama - no zvrhlík. Ne, objasním: bývala jsem fakt hrozně hubená a snažila se vyzkoušet kde co, abych přibyla - žoutek v černém pivu, pangamin atd. atd. Ale obyčejný Sunar byl
nejchutnější a současně nejúčinnější a ještě obsahoval spoustu vitamínů apod. Kupovala jsemsi ho i v těhu....a tak na něj byl Dáda vlastně od prvopočátku zvyklej.
Nedávno jsem několikrát dostala v lékárně k čokoládovýmu dvojbalení zdarma dárek, v podobě hotovýho mlíčka, ale neochucenýho....a Dáda ho vyžah jak malinu. Tak jsem zkusila udělat do láhve taky bez kakaa a vyzunk ho. Od tý doby(asi 2 měsíce) dělám ráno kakaovej a večer obyčejnej. Naše krabicový teda taky ochutnal, ale to mu nedávám.Taky proč? Sunar je pro něho mnohem přínosnější, i když to žádný hubenďour není....ale to normální "naše" mlíko je hotová voda, navíc jak je to trvanlivý, je v tom jistě hafo chemikálií.
Ale na diskusi dle narození jsem kupodivu četla hned několikrát, že ho holky dětem dávají už dávno. No, je to jejich věc(a i peníze..Sunat holt zadarmo není), ale věnují tam stránky a stránky diskusím o BIO výživě, vyvrací domácím pěstitelům(jako jsem třeba já a spousta jiných), že když hnojím, je to stejně nezdraví a bla bla bla a pak dají dítěti "vodu z krabice"...to mi fakt hlava nebere.

Jejda, to jsem se ale zase zapovídala...a to jsem chtěla jen Alence vyjádřit obdiv a držení palečků, ať to Kubíčkovi vydrží.
I to říkání si na nočníček v noci je fajk, když už je stejně vzhůru. My máme stále plínku, ale často mokrá není.....i tak ji stále dávám, protože každé ráno suchá není, tak mám pocit, že to ještě nějaký čas potřebuje. A postel se mi teda fakt sušit nechce. Na noční nočníček jsem se Dr ptala, ale nedoporučovala mi to. Teda hlavně proto, že David se v noci nebudí(vyjma nemoci).I spí docela tvrdě, protože ho každý den přenášíme zdola nahoru a neprobudíme ho.U vás je to něco jinýho, když je stejně vzhůru.

No holky, dneska usnul u toho PC, jak jsem tu psala...a fakt spí doteď....a nevečeřel vůbec! Teda nevečeřel - já mu dávám kolem 7mý jíst něco "tuhýho" a pak po koupání před spaním mlíčko a to dnes vynechal.
Jak tady o tom mlíčku už pokolikátý píšu, normálně jsem na něj dostala chuť. Dala bych si i ten Sunárek, ale stačí se podívat na tu mou pneumatiku a chuť mě přejde. Tak jdu na "vodu", dám si do ní medík a to se bude potom chrnět. Jdu na to. Voda do bazénu stále teče a teče, tak že si momentálně nemáme ani čím spláchnout WC, natož omýt hubu, tak uvažuju, zda si mám vůbec natahovat pyžamo.hihihi
 Blanka a Kubíček 


Re: "slunečný den" 

(30.4.2008 9:14:04)
Ahojky, zdravím vás všechny...
to jsou trampoty s dětmi, na ouška Léňa netrpěla, takže absolutně netuším, jaké to je a doufám, že to nepoznám ani u Kubíka - i když ten zkouší fakt všechno. Dneska např. běžel po rohové lavici a spadl, složil se pod stůl a naštěstí se zachytil o takový proutěný bobík - má teď období, že se nemůžu jít ani v klidu vyčůrat:-D:-D

JAHOLUDO - no vidíš, to je dobrá zpráva s tím pivem:-D tak aspoň chápeš, proč jsem se tam tak rozčilovala - ve frontě 15 lidí, ten první chtěl 7 piv a slečna to šmrdlala po jednom!!! než natočila třetí, z prvního byly ch... čůránky.... lidi nadávali.... a já musím ven, někdo zvoní...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.