| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

stahování předkožky

 Celkem 6 názorů.
 Iva z Moravy 
  • 

stahování předkožky 

(29.4.2008 13:43:53)
A mě nikdy urolog neřekl o možnosti léčby mastičkami.Brzo půjdeme na kontrolu,tak se ho musím zeptat, proč.
 ČIKO 


Re: stahování předkožky 

(29.4.2008 14:06:11)
Ivi mě to taky nikdo neřekl my jsme byli hned na obřísce já jsem se to dozvěděla od kamarádky která jí dostala právě od urologa.
 Insula 


Re: stahování předkožky 

(29.4.2008 18:44:37)
Jistě, mastička nemusí pomoci každému.
 -Jana- 


Re: stahování předkožky 

(2.5.2008 0:32:48)
Dobrý večer!
Omlouvám se, že vstupuji do "rozjeté" diskuze. Nějak si nevíme rady a předpokládám, že na mou otázku jste si nesčetněkrát odpověděli...ráda bych se zeptala: našemu synovi je 4,5 roku, přetáhnem částečně tak, že ho to nikterak neomezuje při močení a ani jiné problémy nemá. Dle našeho pediatra má dostatečně velkou překožku, tudíž nevidí v budoucnu problém s přetažením. To, co právě řešíme je to, že má (až na milimetrové části) překožku po obvodu přichycenou. Pediatr nám nabídl (a doporučil) tu možnost, že malému sprejem znecitlivý danou oblast, na dvě hodinky odejdeme tak, aby anestetikum začalo dostatečně působit a pak mu předkožku tupým nástrojem oddělí od žaludu. Následující dva dny bychom měli koupat v heřmánku. Je to prý nepříjemné, ovšem nezbytné. O možnosti řešení pomocí mastičky se nám nikdy nezmínil. Ráda bych našeho broučka "zachránila" od výše uvedené akce....zase chci, aby měl bezproblémový život v budoucnu. Děkuji a mějte se hezky!
 Insula 


Re: stahování předkožky 

(2.5.2008 9:39:12)
Jano, nevím, jestli jde o stejnou věc (ono se to špatně popisuje). Jak jsme začali přetahovat jsem už tady popisovala (můžeš zalistovat), ale když už se nám podařilo přetáhnout až dolů, tak jsem zjistila, že na lemu žaludu je předkožka přilepená. Šlo tedy jen o dva kousky, ne kolem dokola (na jedné straně měl pod tím i trochu mázku). Naše doktorka to malému přetáhla bez umrtvení. Ani necekl. Na tom místě zůstal takový malinký červený flíček jako po vyhojeném strupu. Nijak ho to nebolelo, ale také jsem pro jistotu máchali v heřmánku. Od té doby má pokoj a krásně nám jde stahovat.

Emo, konzultovala bych to s dětskou lékařkou. Uvidíš, co ti na to řekne. Je to divné, že to nejdřív šlo a teď ne. Je možné, že se tam stále víc usazuje ten mázek a ten tomu brání. A ten by tam zůstávat neměl.
 janca78 


Re: stahování předkožky 

(13.5.2008 22:14:52)
Dobrý večer Jani, na zákroku, o kterém píšete, jsem byla v únoru se svým 3 a půl letým synem. Neměl uvolněný ani milimetr a udělalo se mu zánětlivé ložisko na žaludu,takže přišla na řadu sondička. My jsme teda byli v nemocnici na urologii, pod celkovou narkozou. Zákrok ( včetně uspání a převezení zpět na pokoj) byl za 15 min hotov. Vím, že narkoza není to pravé ořechové, ale tato je jen ta krátkodobá (na vdechnutí, není nitrožilní) a malý zrovna dostal i léky proti bolesti. Nestresoval se ze zákroku a po probuzení ho nic nebolelo a močil také bez bolesti. Po obědě jsme už byli doma. Normálně si hrál, běhal, nestěžoval si na bolest. Doma při ošetřování si teda pěkně pobrečel- 3krát denně přetáhnout, posadit do heřmánkové koupele - ta mu vždy hodně ulevila. Potom namazat Framykoinem a opět přetáhnout. Za dva dny mu zmizel otok a vše šlo snadněji. Chce to mít pevné nervy a ošetřovat pravidelně a to i přes pláč a odpor dítěte. Jinak předkožka přiroste zpět a celé trápení bylo zbytečné a další operativ.zákrok vás nemine. Ale do týdne byl malý zahojený úplně a máme klid. Také jsem mu dávala hodně pít, moč pak není tak agresivní a nebál se chodit čůrat. Poku vás tento zákrok nemine,tak vám přeji hodně pevné nervy a spoustu trpělivosti a držím palečky.R^

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.