| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re:

 Celkem 2 názorů.
 Delete 


Re:  

(29.4.2008 12:37:03)
Elfíku,
k UM by se určitě měla dávat voda nebo čajík, protože jinak hrozí zácpa. UM je prosě jídlo. U kojení je to jiné, tam je přední mlíko jako pití a teprve zadní mlíko je jídlo. Množství tekutin záleží na potřebách dětí, orientačně by dítě o hmotnosti 20 kg mělo vypít cca 1 l vody denně, takže pětikolové miminko by mělo mít cca 0,25 l. Při horečkách a ve velkém horku je to samozřejmě víc.
 Delete 


Re:  

(29.4.2008 12:54:18)
A ještě k tomu rozdílu teplot a oblékání miminek. Dokud dítko neběhá, platí pravidlo, že by mělo mít o vrstvu víc, než má maminka (když běhá, tak naopak, o vrstvu méně), ale i tohle je dost individuální.
Ta jedna vrstva navíc je asi akorát, záleží spíš na tom, z čeho ty vrstvy jsou (zahřívá vzduch mezi oblečením, ne oblečení samotné, takže vlna a fleece hřejí víc, protože mají v sobě víc vzduchu než hladká bavlna ;) ). No a pak to chce určitě deku, ta se dá snadno sundat, když je horko a dát, když zafouká. Vozila jsem deky smotané v "nožičkách" korbiček nebo naopak srolované za hlavičkami.
A v létě je dobré mít za stejným účelem po ruce plínu, chrání před větrem i před sluníčkem.

U straších dětí, až začnou mluvit nebo ještě dřív, až se prostě začnou vyjadřovat posunky a brekem, co chtějí a co ne, chce to opravdu poslechnout ve chvíli, kdy tvrdí, že je jim zima nebo teplo. Dost často se maminka snaží prosadit svou, oblékne dítě podle svých pocitů.....dítě pak hodně rychle ztratí schopnost rozpoznávat, kdy je mu zima a kdy horko, neumí se podle toho obléknout a pak snadno prochladne nebo se naopak přehřívá...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.