| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

hani

 Celkem 11 názorů.
 giga 
  • 

hani 

(28.4.2008 17:04:13)
a muzu se optat jak to delate?my zatim tocime OCR,dle sestricky a pani ze soc.to jde,ale nevim jak v realu:(a zase uplne bez prijmu byt nelze.
 Hanka+ 4 berušky 


Re: hani 

(28.4.2008 17:23:46)
Gigo napsala jsem ti mail.

Holky jsem dneska děsně unavená. Byli jsme na diabetologii a nakoupit a mám dost.
 Červená řepa 


Re: hani 

(28.4.2008 19:57:58)
Ahoj! Díky moc za gratulace, Jeníček je nádherný a zlatý,dnes jsme byli propuštěni. Více napíšu později, jesm unavená :-D...

rarelo, nepamatuji se přesně, co má matoušek za problém s ledvinami? Jeníček měl v pupečníku dvě cévy místo třech, a dilataci jedné ledvinné pánvičky, zjistilo se to až při porodu.Není to prý nijak dramatické, musí se sledovat a prý se možná dilatace ztratí i zcela. Máte něco podobného?
 Ralelo+4 


Re: hani 

(28.4.2008 20:29:31)
Mumín obrovská gratulka!!!!!!

Matoušek má dilataci ledvinových pánviček, víme to od 20tt. Pupečník by měl být v pořádku. Ve středu jedeme na kontrolní UZ a tentokrát u toho bude i pediatr. Poslali vás někde na nějaké další vyšetření? Bude to v pořádku, uvidíš, většinou se to samo spraví.;)
 borovice + 5 


Re: hani 

(28.4.2008 21:01:44)
MUMÍNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moc gratuluji!!!! a jsem zvědavá na fotky a povídání!!!
 Červená řepa 


Re: uterý 

(29.4.2008 8:37:54)
Ahoj, díky , k fotkám se doufám jednou dostanu. Jsem z toho na větvi, že máme doma skutečně naše miminko! Krásně chrní u mě v posteli, je to úžasné. ~s~

Rarelo, snad to bude dobré. My jsme nevěděli nic, přitom na ultrazvuku by šlo asi lehce zjistit jak dilatace, tak i pupečníkové cévy. Ale nebyla jsem na podrobném, a je to možná dobře, mám pocit, že ty dvě cévy v pupečníku mohou totiž signalizovat mnohem větší vady a postižení miminka, než je jen dilatace pánvičky. Proto také malého poslali na ultrazvuk hned po porodu, kde dilataci uviděli. Jinak je zdráv, díky Bohu, říkala jsem si na sále, co mu tam s tím pupíčkem tak dlouho řeší, hledali :-). Kdybych to věděla v těhotenství, našla bych si informace, co malému věe může být a byla bych vystresovaná až do porodu.Uf...Tak jsem šťastná, že je vše dobré!

Porod- tedy porod SC- ve spinálu, tedy nic moc fyzicky příjemného, hlavně kolísání tlaku- to je dost zle, ale jiak bezbolestné, v plné důvěře, pěkně se se mnou vyšívali, abych to měla pěkné ;). člověk je tak odkázán, nohama nepohne a ruce má přivázané, napojený celý na hadičky, může jen mluvit a koukat...Ale to fytzické epohodlí a kapku stresu vyváží vždy ten zážitek zrození miminka, byl tak rychle venku, snad za 7 minut, co začali. Po porodu začal hned plakat,ukázali mi ho, měl trochu problémy s dýcháním, takže ho sledovali těch 10 minut na sále, jak se adaptuje, dali mu na chvíli kyslík, celou dobu byl díky omezenému prostoru sálu (improvizovaný- náhradní sál hosně maličkých rozměrů) ležel prakticky metr od mé hlavy, tak jsem na něj viděla, nádhera, jen tak cuděra křičel a křičel.. Potom ho odvezli na dětské, kde zabral inkubátor dalším dětem na celé dopoledne, protože stále dýchal zrychleně. kvůli tomu- a to jediné mě mrzí- si ho manžel nemohl vůbec vzít ani pochovat, mohl na něj jen koukat skrz sklo a on tam celou dobu ležel nahatej sám a moc několik hodin prý plakal.;((. Agpar měl 8-6-7, takže celkem pěkné, ale naše holky měly 10-10-10 a 9-10-10 :-D.
Já pak na jip, nic moc no, ale nutné, druhý den přeložení a odd. k malému, a rozchození bolesti, malého mi nosily sestry na kojení celkem poctivě po 3 hod, a to i na jipku, hned co začal dýchat lépe. šestinedělí nebylo nic moc, myslím hlavně přístup některých sester, mě se to nijak zvlášt nedotýkalo, jakožto znalé věci, ale některé prvorodičky měly díky nim opravdu problémy Rv. Samozřejmě, byly tam i osvícené sestry, jedna byla dokonce přímo andělská :-D.

Tak to tak krátce, celkově jsem opravdu spokojená, i když mé plány teda nebyly vlastně naplněny. Hlavně mi šlo ale o to, abychom byli v dobrých rukou profesionálů a to se splnilo! výtky jen k tomu šestinedělí.

Omlouvám se za román.~g~
 borovice + 5 


Re: uterý 

(29.4.2008 9:57:14)
Mumíne a jak přijali sourozenci nový přírustek?
 Hanka+ 4 berušky 


Re: uterý 

(29.4.2008 10:18:22)
Mumín tak hlavně že jste v pořádku a doma :-)!!!!!

Já byla dneska na kontrole. vše je ok. Jen cervix score už mám 8 tak se to fakt blíží. ale zase nevím jak dlouho ho už takhle mám kdo ví, protože mi ho dneska psal poprvé.
 Ralelo+4 


Re: uterý 

(29.4.2008 12:33:03)
Mumín to je fakt že je lepší některé věci zjistit raději až po porodu a nestresovat se tím. Mi na tu dilataci přišel dr na normálním malém UZ(no vlastně se mu nelíbilo že má Matoušek veliký moč. měchýř)tak pak mě poslal do Ostravy.
A jak byl vlastně Jeníček veliký?
 Červená řepa 


Re: uterý 

(29.4.2008 15:24:32)
Sourozenci ho přijali krásně, byli něžní a hladili ho, pořád se po něm mladší ptá, starší ale trochu žárlí a zlobí. Ale ještě uvidíme, jak se to bude posupně ustalovat. muž totiž musí být v práci a já po sekci nezvládám ještě běžný režim , takže jsou děti do čtvrtka u našich.

Rarelo, no, můj dr totiž všechny ultrazvuky projel jen v rychlosti a týkaly se jen měření. Jo a vážil po porodu 3920 (ve 39+0)a měřil 51cm. Při propuštění měl 3700, celkově shodil v porodnici 500g, než jsme se rozkojili. Ale kojení tentokrát absolutně bez problémů, bezbolestné, mléko celkem brzy, na to, že bylo po SC.
To se vyplácí odstavit 3 měs. před porodem :-)

Hani, to už máš za chvilinku, uf! R^. To bude událost, dvě miminka, už se těším!
 Veruka+8 


Re: uterý 

(29.4.2008 19:52:07)
Ahojda Mumínku ještě jednou moc a moc gratulujuR^~s~ a přeju hodně zdraví,štěstí a prostě všechno nej v životě Vám všem!!!!Ty se brzy zotav.Jejda jsem tu dojatá,vždyť tomu mému mímu už bude rok,tak si hezky užívejte!!!!Haničko jsi borec,takhle dlouho jste to zvládly,opravdu super!!!!Opatrujte se všechny těhu i netěhu a buďte zdraví!!!!!!!~s~~s~~s~:-D

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.