| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

ahoj holky

 Celkem 20 názorů.
 Markéta&Tadeášek 


ahoj holky 

(28.4.2008 14:49:17)
Pavli, teda chudak Maruška, ze ji to vlezlo i do usi, tak at je co nejdrive fit! A v patek byla anglictina ??? Me rikala kamaradka (mozna vis, prisla tam nova s brylema na minulou hodinu), jak jsme my jeli a nedojeli, ze se Táda poblil v aute, ze ted 2x nebude AJ. Takze jsem se po tom ani nepidila.
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: ahoj holky 

(28.4.2008 15:42:24)
Ahojky mamči,

Pavli - taky jsem překvapená, že angličtina byla i když popravdě jsem se tam nechytala, jen jsem si taky myslela, že teď 2x nebude.
Colu Viky trošku může, já vím, že je divné, ale fakt to prý můžou i takhle malé děti z důvodu toho zvracení, dej jí jen pár lžiček.

Jani - vítám z dovolené, je to škoda, že to počasí nevyšlo i když v tuhle dobu už je to takové rizikovější, ne?
Chci se poradit se žloutkovou buchtou: dělala jsem ji a popravdě nebyla taková jako od tebe!!! hlavně ta poleva mi úplně ale úplně uschla na té buchtě, jak jsem ji namazala nahoru na teplou buchtu (hned z trouby) tak poleva tam stuhla. Sice se to dá jíst i tak ale nevím "kde soudruzi v NDR udělali chybu" :-D. Poraď. Ohledně návštěvy a pomuchlání miminka - v pátek nejsme doma, takže jedině čtvrtek dopo, odpo už ne to budu balit. Dej mi prosím vědět ale včas.

Jo a dovolená - jedeme na chalupu do záp. čech a protože nám "vybouchli" známí, tak jsem nabídla půlku chalupy :-D Pavle. Už se moc těšíme.

Pavli - špekáčky dáme asi až budeme mít po tom vyšetření, dneska jsem objednávala nástup do motola na 12.5. tak snad už to tentokrát vyjde!

tak papa
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: ahoj holky 

(28.4.2008 15:43:21)
tak teď to po sobě čtu a vidím, že jsem napsala něco jiného než jsem chtěla! místo nechytala má být nechyStala :-)
 Blanka a Kubíček 


Ahojky lidičky......  

(28.4.2008 20:26:31)
JAHOLUDO - vítám tě zpátky a musím vysvětlit tu nablblou SMS:-D V tom humbuku tam jsem neslyšela mobil, takže jsem se na něj namátkově párkrát koukla a viděla jsem 3 nepřijaté hovory. Od manžela, tebe a cizí číslo.... Manžovi jsem zavolala a tobě napsala, že se omlouvám, že v tom rachotu neslyším a že jestli jsi volala kvůli Ordinaci, že ji mám nahranou....:-D Nenapadlo mě v tu chvíli nic jiného, kvůli čemu bys mohla volat.... Až dodatečně jsem zjistila, že ten nepřijatý hovor byl asi 14 dní starý..... tak proto ti ta moje SMS musela připadat, že jsem asi pod vlivem...:-D:-D:-D
No brala bych tě tam všema deseti, byla by sranda a ještě bychom pokecaly... víc zítra, teď mi tu Jakubáč mlátí do klávesnice a manžel hází grimasy....
Páááá...

DOBROU VŠEM!!!!!!!!
 jaholuda 


Re: Ahojky lidičky......  

(28.4.2008 21:48:07)
Hezký večer holky!
Právě se mi zadařilo najít chviličku a stáhnout fotky z foťáku do PC, tak jsem jich pár aktuelních přidala i do deníčku....a jednu se pokusím vložit i sem(Kristý, drž palečky,hihihi!)

naše "odstrko-kolo"No a jdu usednout k přenosnému PC, dělat že s manželem sleduji TV a doufám vás u toho dočtu a zareaguji.
 jaholuda 


Re: Ahojky lidičky......  

(28.4.2008 23:02:43)
Hurá!!!!Konečně jsem (hlavně díky Kristýnce)našla zakopanýho psa......blbá mezera!

Blani:
tak starý zmeškaný hovor mě teda fakt nenapadnul...ale zmatená jsem z toho taky ani nebyla.Prostě jsem si ty dvě věty vzala jakoby odděleně...že je tam randál a jestli chci kazetu.Jen jsem neodepsala hned a tím pádem zapomněla.
Jo a až bude příště brigádička....klíďo dej vědět. Když budu mít hlídání, půjdu opravdu ráda. Ne pro peníze, ale pro ten pocit.

Pavli:
jejda, to je mi vás líto...nevím, který víc.S Májinky ouškem soucítím, protože já si uší bohužel užívám už leta a to i u dospělýho kluka.....Vydrž Pavli,vydrž!A kdybys něco(cokoli!)potřebovala, bydlím kousíček, nechodím do práce.....klidně ti spolu se svým nákupem nakoupím, zajedu na poštu....Řekni si, myslím to vážně!!!
A až budete fit, "sedánek" u vašeho domečku beru.
Jo,ještě ses ptala na to kolečko. Koupili jsme ho v Rakousku a je to jenom "12"...ale zrovna ráno jsem dočítala taky diskusi dle narození a holky tam zrovna dost masivně dávaly fotky kol a i typy, kde je koupily, nebo mají vyhlídnutý. Juknu tam a nějaký odkaz ti sem hodím.

To se nám ty objekty ale rozrůstají, co?....ale přece jen jsem trošku zvědavá, bude-li z toho vůbec někdy něco.....srazíky nám poslední dobou trochu váznou, nemyslíte?!

Firsty:
kdy nejpozději chceš dát vědět, jestli přijdu? Zítra a ve středu máme totiž poslední "doúpravy" bazénu a v pátek se má zkouškově napouštět, tak dnes ještě nevím, budu-li na něco v ten čtvrtek třeba, či nikoli. Navíc je svátek, tak že budou všichni doma a to se vždycky docela dost pracuje kolem domu....ovšem počasí hlásí nic moc, tak třeba nebudu mít "do čeho píchnout",hihihi.....ne vážně - písni, co kdy to chceš vědět a nebudu-li tou dobou vědět ještě já, necháme to pak raději na další týden, abych tě neblokovala,ju?

Ali ahojky! Tak ti koukám nastal taky pěknej jarní blázinec, co? Já si vůbec nedovedu představit, že mi všechny nastoupíte do práce a já tu budu samáááá...béééé! jaholuda 


Re: Ahojky lidičky......  

(29.4.2008 9:20:15)
Vyřizuju manželovi nějaký mailíky, tak mi to nedalo, abych nenakoukla....ale tady pusto a prázdno.

Jen chci Blance sdělit, že jsem včera večer upekla svůj první chlebíček(teda z koupeného pytlíku),sice se snad povedl(i jsme ho teď snídali),ale že by byla kůrčička od večera ráno křoupavá, to teda vůbec ne. Docela jsem i sklamaná chutí.Přijde mi to i takový mokrý.Ale možná jde jen o vychytání much.
Psala jsem tu i ohledně pečení spoustu dotazů (hlavně na Blanku a Jíťu - zkušený to pekařky),ale asi to tu nějak zaniklo, nebo jste ještě neměly čas na obšírnější odpověď. Tak prosím prosím.

Jo tobě Firsty taky jednu odpověď dlužím...ptala ses na tu polevu. Ale proberem to asi raději ústně - takhle podle toho co píšeš mě žádná chyba nenapadá.
 Blanka a Kubíček 


Re: Ahojky lidičky......  

(29.4.2008 9:31:48)
JAHOLUDO - tak sama tu rozhodně nebudeš, já tu tak 2 roky budu určitě ještě prudit denně:-D:-D

Jinak k víkendu - v pátek to bylo k nepřežití, lilo jako z konve, děsná kosa, a nezahřáli jsme se ani prací, protože kvůli počasí nenajíždělo ani moc motorkářů, tudíž nebylo moc co dělat. Navíc mi šéf řekl, že budeme venku v altánu, ať si vezmem teplý oblečení. To jsem pochopila jako "altán" - něco jako je na burzách nebo poutích, nějaký budlik obehnaný aspoň ze 3 stran plachtou - tak to byl opravdu altán: podlaha ze zámkovky, sloupky a střecha. Táhlo na nás ze všech stran, pár metrů navíc rybník, zima jak v ..... Do postele jsem lezla ve 3:00 ráno, ještě ve 4:00 čučela na hodiny a v 5:30 se vzbudil Kubajs!!!! Jak kdyby mě chtěl potrestat, že jsem ho opustila.
V 10:00 v sobotu jsem byla opět na místě a opět do 2:00 do rána. Ale tentokrát už byla fůra lidí, sranda, povídání, vtípky, práce, motorky, bylo na co koukat - no bezva. Mezi 300 lidmi se našli pouzí DVA extmagoři, kteří teda ale lezli na nervy všem, takže to nebyla jen moje averze:-D
No, největší skvrna na kráse byla ta, že ke mě dali 2 holčiny, jedna měla opékat klobásy a druhá točit pivo, já jen šéfovat a mít na starosti kasu a odpovědnost za celý "podnik". Holky nikdy negrilovaly, takže místo té jedné poslali kuchaře z kuchyně a bylo líp. horší to bylo s tou druhou, ta údajně uměla točit pivo, ale cmrndala to tam všelijak - no prostě když se nahrnuli lidi, vyhnala jsem jí a dělala všechno sama. Pak se zase snažila kasírovat, i když věděla, že nemá, hned prvního člověka obrala o kilo a vůbec jsem si všimla, že jí počty moc nejdou... Upřímně musím říct, že bych tam bývala byla radši sama, když jí na 3 hoďky odvolal šéf jinam, zvládala jsem to v pohodě a bez nervů. teď chci vidět, jak vyjde inventura...
Jaholudo, brala bych tě tam všema deseti:-D:-D
 Blanka a Kubíček 


Jaholudo.... 

(29.4.2008 9:35:49)
recepty na chlebík beru na
www.recepty.cz
www.dama.cz
vššude jsou zvlášť oddělení pro domácí pekárny.
Z pytlíku jsem dělala taky, slunečnicový docela šel a včera jsem prubla selský, docela dobrý, jen jsem místo sušeného droždí dala opravdové a je to po něm moc cítit...
 Blanka a Kubíček 


A trošku tapetování...... 

(29.4.2008 10:00:06)
Náš skvělý altán....

Paní motorkářka, ve věku asi mojí mamky:-D

..a jiná paní motorkářka, která tam vozila nadšený děti...

Miláček žluťoučký....

..a miláček pamětník...
 Taurík 


Re: A trošku tapetování...... 

(29.4.2008 10:14:55)
Tak se taky hlásím,ahoj.Až já na vás budu mít čas,tak snad vyhlásím státní svátek.
Všem virtuálním kamarádkám kytíííí od nás ze zahrádky.


Ale jinak to o víkendu vypadalo tahhle.Ale už je to o moc lepšííí.

No jsme tam furt,jak je lepší počasí,tak jde net stranou.

Blani psala jsem ti ohledně Eurony,dostala jsi meilík?

Brigáda musela být hustá,ale zase na druhou stranu,je to možná i odreagování né?

Jani kolo taky pěkné,alergie už míň,tak snad to bude lepší po lékách.
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: A trošku tapetování...... 

(29.4.2008 11:29:59)
Ahojky holky

jen nakukuju a hezky jsem si početla

Jaholudko - jen přijímám tvůj návrh nechat to na příští týden, je fakt, že jsem na ten svátek zapomněla, tak to bude lepší, když se budeme věnovat rodinám, ne? A v pátek jedeme pryč. Příští týden nic naplánováno nemám, tak se nějak domluvíme.

papa
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Téééda Blani, 

(29.4.2008 11:56:50)
ty sis krásně užívala. Ty motorky byly úžasný. Skoro jsem litovala, že jsem se ti nakonec taky nevnutila. Ale bojím se, že bys mě asi vyslala pryč stejně jako tu holčinu, co ti nebyla k ničemu :-D

U Starého rybníka ve Zbraslavicích to trochu znám. Kamarádka má přímo ve Zbraslavicích chalupu, tak se tam chodíme koupat.

ALI, díky za politování ohledně dětí. A držím pěsti se stavbou ... My už snad budeme končit - ale kdo ví?

MARKÉT, anglina nebyla. Já jela na anglinu s Májou. Ona chodí v pátek odpoledne. Tvoje brýlatá kamarádka tam byla. Obdivovala jsem její brýle - moc jí slušely a taky byla hrozně dobrá. Pořád kecala anglicka a já vůbec nestíhala ;). Jak se jí to líbilo?

Holky, teď ang bude? Teoreticky by být měla, ale ve čtvrtek je ten svátek, v pátek si hodně lidí bere dovču, aby nám nezavřeli i v RC.

Jo a MARKÉT, co je to MM? Jak jsi o tom psala, že po tom se ti dítě nepozvracelo?

JANI, díky za nabídku na nákup, skoro bych to někdy využila.
A taky díky za info o kolu a jestli budeš ještě nějaké mít, tak dík předem. Pro Máju už 12 palcové nemá cenu, je na něj moc velká. Potřebuje už to větší, aby jí chvilku vydrželo.

Sama tady nebudeš, neboj. Nejdéle tu budu já, jelikož mám skoro nejmladšího prcka. Firsty má mladšího, ale chce nastoupit do práce dřív. Já ne. Spíš bych třeba někam šla na záskok nebo na brigádu při mateřské, kvůli zpestření a taky korunky budou určitě dobrý.

Jo a srazík prostě musíš zorganizovat ty, protože bez tebe se prostě "nehneme". :-D
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Píchané uši 

(29.4.2008 12:02:00)
Holky, kdo už jste měl u dětí píchané uši, jak tam dlouho necháváte ten tamponek, který dali do ucha na ušním? Má se to každý den měnit?

Musím se pochlubit, jakou jsem si dnes uvařila mňamku. Králíka na smetanové omáčce. Hrozně se mi povedl, musím se pochválit. A houskové knedlíky jsou z obchůdku u nás, mají tam moc dobré skoro jako domácí nebo jako z jídelny v ČSAD (tam jsou taky skoro jako domácí).;)
Ještě teď mám celou umaštěnou pusu :-D
 Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 


Re: Píchané uši 

(29.4.2008 12:12:45)
pavli,nechci se vnucovat,ale předpokládám,že zkratkou MM Markétka myslela mateřské mléko!!!
Ráno jsem tady měla kamarádku s 2 měsíční holčičkou-ta si s ní neví rady,teprve teď jí zjistily,že jí holka řve hlady-chuděra 2 měsíce jí trápily...ale přibývala a tak to doktorce nepřišlo divný,ale že kojila hodinu a holku pak 2 h, drndala na ruce,když usnula tak na 2. h a celou noc se budila-bodejťy be ne.
No tak jí začala dávat bebu a hnd první noc prý spala poprvé v kuse 5 hodin a další noc až 8 h.!!! No tak jí tady kojila,protože začala plakat,ale ona plakala i pak-buď bříško nebo prostě nemá výživné mléko a tak má hladík chuděra...
Jináč-mě píchaly ušiska jako malé taky furt,ale vatičky si nepamatuju-je dobrá,že si je ještě sama nevyndala-většinou děti tohle nevydrží-když si vzpomenu na Kryse před rokem a půl,že mu šili bradu a oni mu stehy nevydržely ani 24h- vytahal si je sám..
Dneska teda čásko nic moc-včera nádherně,slunko,teploučko a dneska fouká a je pod mrakem..:-©
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Re: Píchané uši 

(29.4.2008 12:24:43)
Jéje Petris, ty jsi teda hlavička. Já su nějaká natvrdlá, vůbec mě nenapadlo, že MM je mateřské mléko. HAHAHA. To se mi povedlo. No tak po MM mi Viky taky blinkala.;) Ale to už je skoro dávno.

Mája je zase taková, že si na to vůbec nedá sáhnout. Jako když jí brali krev, tak jsme jí nesměli tu náplast sundat. Museli jsme počkat, až sama upadne. Byla tam teda dost dlouho ;) a pak se odmočila ve vaně.:-)

Asi se bojí, že jí to vyndavání tamponku bude bolet.
 Taurík 


Petris 

(29.4.2008 12:50:11)
Ahoj,musím reagovat na mojí parketu a to kojení.
Někdy se může mamka snažit sebevíc a prostě to mlíčko ze sebe nevydoluje,ale to je strašně malinký procento,spíš udělá problém špatné přikládání,malá sebedůvěra matky,že svoje dítě kojit dokáže,unava,stres,no je toho spousta,škoda že kámoška dala ten dokrm,to už je kojení asi v háji,jak si dítě zvykne na flašku,to je většinou s kojením konec.Aby to nevypadalo,že jsem nějaká fanatička přes kojení,ono je vždycky nejdůležitější když je máma spokojená a kámošce to asi psychicky pomohlo dát ten dokrm a to je fajn.Pokud ale malá přibírala(to nevím kolik)tak to častější kojení můžou způsobovat růstové spurtíky,kdy dítě víc pít chce.To bývá v 3 a 6 týdnu a ve 3 a v 6 měsíci +-.Ať to kámoška ještě nevzdává,ať jí DR.malou převáží před a po kojení,aby bylo jasné kolik vypije a ten dokrm bych dala stříkačkou,jestli by to šlo.
1) zkontrolovat techniku kojení
2) přikládat častěji a hlavně v noci (kdy je hladina prolaktinu nejvyšší)
3) prsa střídat a během kojení i 4x vystřídat
4) před kojením prsa nahřívat a popíjet při kojení teplé nápoje
5) kojit v klidu
6)doporučila odstříkávat mezi kojením.
Držím kámošce palečky,pa.

 beruška123 


Re: Píchané uši 

(29.4.2008 13:42:54)
ahoj holky!

nějak nestíhám.... ale nedá mi to neporadit s píchanýma ouškama. PAVLO, Nikol začali píchat ouška až ve třech letech, přitom se říká, že ta trubice je zúžená do tří let a pak už by píchání mělo být spíš vyjímkou. No u nás nebylo, bohužel. Musím říct, že ji to ze začátku píchali každé tři / čtyři měsíce, pak se to stupňovalo a dovršilo do píchání každý měsíc :-©:-©:-© . Nic horšího jsem zatím nezažila a upřímně, zažít nechci. Už jen to, že viděla tu nemocnici brečela, pak se s doktorama vyloženě prala. Byli jsme také ve fázi zapírání, kdy v noci nespala, nebrečela, jenom horečkovala a už z dálky tvrdila, že ji ouška nebolí. Pak mi sám primář poradil očkování Prevenarem. Hned jak to šlo, byla očkovaná a musím to zaťukat, od té doby nic. Ještě jsem jí nechala vyšetřit mandle, ale ty zvětšené vůbec neměla.
No a ptáš se na vyndavání vatičky. Ta se měla vyndat tak do dvou hodin od píchání, začít vytírat ten hnis a kapat. Nevím co vám dali, ale většinou borovou vodu, ta nám ale nikdy nezabrala a musely přijít po pár dnech antibiotika. Nikol vždy v uších měla streptokoka, což asi Maruška nemá.
Přeji brzské uzdravení a málo boleníčka.

Jaholudo, vítej zpět z dovči. Už se nám moc stýskalo.

jo PAVLO, pokud bych se mohla přidat na buřtíky někdy v budoucnu,budu jenom ráda. Pavel už se ptal, proč jste vůbec ještě nepřišli na návštěvu.

Holky, nechcete někdy spáchat ten srazík? My jsme byli v sobotu na večeri v Harmonii a moc se nám tam líbilo. Jídlo bylo vynikající, jenom trošku víc dražší. Mají tam asi dva salonky nekuřácký.

 beruška123 


Re: Píchané uši 

(29.4.2008 13:46:02)
Tedy Pavlo, ty jsi tedy kuchařinka. Kde jsi sehnala králíka? Já ho ještě doma nikdy nevařila. Zato u našich se jedl snad každou neděli a to na česneku :-© . To opravdu od té doby nemusím.

Já se přiznám bez mučení, já nevařím! Ne, že bych nechtěla, ale o víkendu jsme s našim na baráku, takže mamka vaří. Řeknu vám, že se mi tento luxus začíná moc líbit :-D
 Blanka a Kubíček 


Jééé... holky..... 

(29.4.2008 13:57:06)
JAHOLUDO i PAVLO - to je ale škoda veliká, že jste se nevnutily, já bych vás brala.... Ty klobásy na grilu byste určo zmákly a zbytek bych udělala já - stejně to tak bylo a placení jsme byli tři. I kdyby na jeden den - v sobotu už jsme dostali mega topidlo a bylo dobře....

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.