| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jaký je Váš názor?

 Celkem 20 názorů.
 kamínek 
  • 

Jaký je Váš názor? 

(28.4.2008 10:43:17)
Dobrý den. Chci se zeptat, nevadí Vám nátlak propagátorek a distributorek látkových plen??? Nebo jste se s tím nesetkaly???
Už mě to docela vadí, hlavně jistá slovní agrese, opakované atakování, označení typu "hnusovky", "pampersačka" nebo "to vy co používáte jednorázovky vůbec nemůžete pochopit".... Možná si řeknete, že jsem přecitlivělá a že si toho nemám všímat, doposud jsem to dělala, ale pomalu už mi to fakt začíná dost štvát. Jo a to je nijak nevyhledávám, spíš se snažím podobným vyhýbat, ale bohužel střety jsou téměř denně... v mateřských centrech, na netu na diskuzích....
Vlastně jsem kdysi( v těhotenství) uvažovala o používání látkových plen, něco jsem nastudovala a abych řekla pravdu jediná výhoda ( kromě finanční) mi přišla ekologie, i když i to je sporné.. takže nejsem tak úplně mimo stran pro a proti obou variant...
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Jaký je Váš názor? 

(28.4.2008 17:58:49)
Kamínku a co tak zdraví dětí?Jsi opravdu přesvědčená,že jednorázovky žádný vliv v tomhle nemají a je to jen otázka ekologie?Nepřijde ti divné,že třeba na většině plenek výrobce ani neudává složení?nechci prudit jen se ptám;)
 Pavla S. 
  • 

Re: Jaký je Váš názor? 

(28.4.2008 19:14:17)
Kamínku - mně vadí, že v televizi běží neustále reklamy na jednorázovky vynášené do nebes, že o jakési zdravotní závadnosti v nich není ani zmínka (je to přece REKLAMA), že maminka, která chce používat látkové plenky, musí informace složitě dolovat na netu, protože holt jsme ze všech stran obklopeny reklamou JEN a POUZE na jednorázovky.

Co ti vlastně vadí? Ach ano, Trouble, představ si to, my jsme si dovolily tu strašnou věc udělat si TOP, dovolujeme si tolik, že děláme pro zájemce prezentačky a snažíme se o trochu osvěty. A jak máme jednorázovkám říkat, když pro nás je to jen malý nebezpečný balíček škodlivé chemie?
 Rosie 


Kamínku, 

(28.4.2008 20:26:14)
mě to jako nátlak tedy nepřijde. Látkující maminky sdělují svoje zkušenosti ostatním, odpovídají na otázky, které určitě slýchaly stokrát, radí při výběru, jezdí dělat prezentačky, protože není bohužel jiná možnost, jak se o nových látkovkách dozvědět. V porodnici máš jednorázovky, do schránky ti přijde obálka s jednorázovkou na ozkoušení, pustíš televizi a tam reklama na jednorázovky. Všude jednorázovky. Ale co to je "látkování 21. století", jak říkám, se nikde jinde než od látkujících maminek nedozvíš. To, jestli se potom některá další maminka chytne nebo ne, už je čistě její věc. Třeba já jsem se chytla, bohužel ale dost pozdě a je mi líto toho roku, kdy jsem o látkovkách nevěděla - nebo jsem otálela. Nikdo na mě nátlak nevyvíjel, jen jsem sledovala debatu holek a řekla si, proč to nezkusit, ty plenky jsou roztomilé, tak buď mi to bude vyhovovat a nebo nebude. A vyhovuje mi to, i když nepoužívám výhradně látkové plenky, na procházky a na noc to střídám. Zatím proto, že látkových plínek mám málo a nestačí mi schnout, ale doobjednávám si už další. Ale jednorázovky nezatracuju, považuju je za vítanou pomoc třeba při delších výletech nebo dovolených. Nepoužívám termín hnusky proto, že se mi to slovo nelíbí a jde mi špatně do klávesnice, ale až teprve poslední dobou nějak přemýšlím, co to jednorázovky vlastně jsou, dříve mě to nějak nenapadlo...,

Co se týče jendorázovek, tak mě vyhovují nejvíc tmavěfialové Tesco, líp sedí a neprotékají. Slavné Pampersky mi přijde jako mnoho povyku pro nic. Mám doma ještě jeden nenačatý balík velikosti Midi, tak jsem sama zvědavá, jestli ho ještě načnu nebo už ne
;):-D
 Kris,Andělka12/07Matýsek05/10 


Re: Kamínku, 

(28.4.2008 20:51:06)
Ahojky, já používám jednorázovky, ale lituju toho že sem nezačala látkovat, ale přemýšlím o tom už dlouho, sem domluvená s kámoškou z diskuze že jínavštívím a ona mě to ukáže. hnusí se mi fakt často plného koše plín.co se týče jednorázovek duvěřuji huggies, a mam rada i tesco fialové, ty pampersky sou vážně na prd, už od začátku kdy sme je dostaly sem na ně nadávala každý den sem jí přelvíkala bude počurána nebo durch posraná. takže už je nechci ani vidět.

Nátlak látkařek mi nevadí. myslím že ty látkový plínky sou dobrá věc.
 modrej obláček 


Re: Kamínku, 

(28.4.2008 21:28:12)
Kris,

nikdy není pozdě:)) Já začala látkovat u prvního dítěte až v 10 měsících.

Ráda bych věděla, co dotyčné přijde jako každodenní nátlak...?
Fakt mě to jen zajímá, nijak nerejpu. Látkařky o látce samozřejmě mluví i třeba doporučí, kdo nechce, slušně odmítne. Jinak mi nepřijde, že bysme lítaly za ostatníma a nadávaly jim, jak ničí dětem zdraví a přírodu (i když bysme mohly ~j~ ).
Mně taky vadí lživé reklamy na hnusky (a hnusky jim říkat budu, přes klávesnici mi to jde, obsah je taky hnusnej a pojmenovat si je můžu jak chci ~j~ ;) ) a nic s tím neudělám, prostě přepínám nebo se nezúčastňuju diskuze...
 Lili 


Re: Kamínku, 

(1.5.2008 22:06:40)
Kris,přesně-nikdy není pozdě:))
my začali látkovat až v sedmi měsících a naprostá spokojenost:-):-):-)
 Vaal 


Re: Kamínku, 

(26.6.2008 12:16:27)
Ahoj, četla jsem si tvůj příspěvek Kamínkovi. To, že jednorázovky nejsou ekologické díky své špatné rozložitelnosti v přírodě je mi jasné, ale nevím v čem spočívá ta zdravotní závadnost jednorázových plen pro naše děti. Jsou již provedeny nějaké SOLIDNÍ průzkumy? Nezajímá mě, že se možná ASI?! někde vyskytuje stopa něčeho závadného. Zajímá mě výsledek nějakého dlouhodobějšího výzkumu, což je snad už možné i díky tomu, že na "západě" se už používají několik desítek let...na internetu nemohu nic najít...jen samá pozitiva látkovek na přírodu a ekologoii, ale ne na zdraví našich děti....tam se operuje snad jen s tím, že nikdo NEVÍ, CO V JEDNORÁZOVKÁCH VLASTNĚ JE a co TO může napáchat na zdraví.... Což je pravda a taky mě rozčiluje, že není POVINNOST na ně psát složení. Používám jednorázové pleny, všechny moje kamarádky také a máme zdravé děti a bez opruzenin... ráda bych ale znala nějaká fakta. POKUD NĚKDO VÍTE O NĚJAKÉM SOLIDNÍM VÝZKUMU, mohli byste mi na něj touto cestou prosím poslat odkaz?, děkuji.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Kamínku, 

(26.6.2008 19:38:22)
Zdravotní závadnost jednorázovek pro naše děti - jednak je to to tisíckrát omílané zapařování varlátek (ne, když si přiložíte jednorázovku na obličej a můžete přes ni dýchat, neznamená to, že téhle jednorázovky se to netýká) - v jednorázovce je naprosto prokazatelně vyšší teplota než v látce (holky měřily) - a jednak je v nich jakási látka (vím přesně jaká, ale zrovna jsem zapomněla, určitě některá z kolegyň látkařek doplní), kterou obsahovaly i dámské tampony do té doby, než je stáhli z prodeje, protože byly pravděpodobnou příčinou syndromu toxického šoku.
 Vaal 


Re: Jaký je Váš názor? 

(26.6.2008 11:48:16)
Ahoj Kamínku, píši s velkým časovým odstupem, snad si to přečteš. Taky mi přijde, že maminky "látkařky" jsou dost často zbytečně agresívní...staší mrknout na některé diskuze na internetu.Vysvětluji si to tak, že používání "látkovek" není tak pohodlné jak používání jednorázovek a tudíž, když jim jen někdo naznačí, že svůj čas a peníze na své miminko možná zbytečně mrhají, tak je to pochopitelně rozčílí, snaží se to obhájit tak trochu i samy před sebou. Navíc za používáním "látkovek" je obrovská (na můj vkus až příliš fanaticky vedená)propaganda nejrůznějších ekologů a samotných firem, jež je produkují. Ono když je něco EKO a BIO, tak to ještě neznamená, že to musí být nutně hypoalergenní a to nejlepší pro naše miminko.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Jaký je Váš názor? 

(26.6.2008 19:45:46)
A víš, proč nás to rozčiluje? Když ti někdo asi posté vyčítá, že svůj čas věnuješ radši plenkám než miminku (absolutní blbost) a to ještě způsobem "jste matky sto let za opicema, nechápu, jak to můžete svému dítěti udělat", taky bys nezůstala klidná. A četla sis opravdu někde na internetu diskuze? Pak se podívej, kdo je agresivní. A to, že je něco EKO nebo BIO (myslím opravdu EKO a BIO, ne komerční neověřené cosi), maminky atopiků i dětí alergických na skoro cokoliv potvrdí, že to hypoalergenní a nezávadné je.

Co se peněz týče - vychází to lépe. Co se týče času - mám zkušenost i s "papírovkama" a vychází mi to plus minus stejně.
 Vaal 


Re: Jaký je Váš názor? 

(27.6.2008 9:24:25)
Ahoj, s tím EKO a BIO...sama tyto výrobky používám. Myslím opravdu ověřené a od známých firem, např. Eoné, Nobilis...Používám je proto, protože myslím, že tím SNÍŽÍM případné riziko vzniku alergií...malá si zvykne od mala na přírodu a její produkty(za vznikem alergií prý stojí i dost úzkostlivá hygiena a sterilní prostředí),mimo jiné s malou hodně chodím ven do lesa, snažím se vyhýbat rušným silnicím plných výfukových plynů a tak.. Jakmile je už ale dítě alergické, a to většinou vlastně na "přírodu"..pyly, mléko, med, jablka... mohou tyto přípravky UBLÍŽIT, chce to pečlivě ozkoušet a používat jen to, na co dítě nereaguje. Kamarádčina dcera měla alergii na tolik opěvovaný "Pupalkový olej" přesto, že je určen právě pro alergiky, což všechny udivilo. Je to opravdu velké NEDOROZUMĚNÍ. Když je něco EKO a BIO, tak to bránění projevu alergií nepomůže, pokud už jsou. Jinak jsou BIO výrobky opravdu úžasná věc, ale chce to vždy ozkoušet, zda na ně nebude mít nějakou reakci..Jinak maminkám doporučuji sadu NEUTRAL...prací prášky,krémy...pokud už mají dítě alergické.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Jaký je Váš názor? 

(27.6.2008 9:37:43)
To máš pravdu - ale zase BIO je i o tom, že za to mléko od kraviček (u nás alergen) nebo přírodní med se hledají alternativy, taky přírodní - ovesné mléko, biomed a podobně.
 Vaal 


Re: Jaký je Váš názor? 

(27.6.2008 12:15:27)
Vše je otázkou nabídky a poptávky. Dnes už je celkem osvěta, takže skoro každá maminka ví, že používat ropné produkty na své miminko např. v kosmetice Johnson a Johnson, není zrovna rozumné. A teď s pobavením koukám nahoru na lištu, že už i tato firma přišla s čímsi přírodním...nic jiného jim nezbývá, když jim ubývají zákazníci.Schválně mrknu v drogerii na složení...zda k těm parabenům a minerálním olejům ten olivový olej a jiné přírodní látky jen tak "nepřišřicli" a teď to nevydávají za přírodní produkt...:-)
K těm plínám...myslím, že časem budou výrobci také dotlačeni k tomu, že budou udávat složení na plenách a starat se o to, aby byly na 100 procent nezávadné. Uvažuju o Moltex, ale ten gel uvnitř prostě je a myslím, že občas určitě pronikne i ven jako u jiných plen. Že bych užívala "látkové" fakt zatím neuvažuju. Ve vzduchu, vodě a jídle tolik sajrajtů, že taková "jednorázovka" je mezi tím vším fakt to nejmenší zlo a kdybych všechno řešila, tak si to snad hodím...
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Jaký je Váš názor? 

(27.6.2008 16:30:27)
Neřekla bych, že je to nejmenší zlo, protože plena je první cca dva roky takřka nepřetržitě 24 hodin denně 7 dní v týdnu v přímém styku s tak citlivou oblastí těla.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Jaký je Váš názor? 

(26.6.2008 19:48:54)
A jednorázovky snad nemají obrovskou propagandu? Nevyžádané vzorky ve schránkách a podobně?
 Helena, jeden capart 
  • 

Re: Jaký je Váš názor? 

(26.6.2008 19:59:00)
S tou teplotou bych tak moc nepočítala. Je velmi variabilní - jak je venku, jakou má teplotu ono dítě a jak je moc aktivní. Naopak, znám jednu paní od nás z města, je známá jako velká ekoložka a až agresivní propagátorka látkových plenek a své první dítko do nich samozřejmě balila (teď i druhé). Ale kdykoliv jsem ji viděla v obchodě, kam chodila vypomáhat, tak tam větrala malému "prdku", jak byla zapařená a červená. Kdybych to neviděla, tak to sem nepíšu. A ona je taková, že se o danou problematiku dost zajímá, takže nemyslím si, že by ji měl zapařenou z nedbalosti. Vše má své výhody i nevýhody. Je spoustu neplodných mužů i z dob, kdy byli baleni do látkovek, neplodní jsou z mnoha jiných důvodů, které jednotlivec nemá šanci výrazně ovlivnit (životní prostředí aj.). Nemám nic proti látkařkám, ani proti "jednorázovkářkám", ale nemusely by tak odsuzovat druhé a prosazovat svůj názor.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Jaký je Váš názor? 

(26.6.2008 20:29:12)
Ano, pokud paní používala gumové Sandry a klasické čtverce, není se čemu divit. A ta teplota je sice variabilní, ale vychází ve prospěch látkovek tak i tak.

Ale prostě s používáním jednorázovek je riziko neplodnosti větší - a jelikož chci vyrušit co nejvíce potencionálních rizik, používat je nebudu.
 Helena 
  • 

Re: Jaký je Váš názor? 

(26.6.2008 21:32:00)
Ne ne, kdepak, jak jsem psala, paní se velmi orientuje v oboru a sama stále nabízí a vyhledává nové druhy plenek, balení, kalhotek (určitě ne gumových :o) a já nevím čeho všeho, samé bio materiály, deky, oblečení, ale malého měla opruzeného a zapařeného. A ne jednou. Nebudu se tady dohadovat a prosazovat ten či onen názor, jen jsem chtěla uvést i případ, kdy je tomu trochu jinak, než kdo píše. Já sama jsem používala jednorázovky, ale to se ještě o látkových skoro vůbec nemluvilo.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Jaký je Váš názor? 

(26.6.2008 21:54:33)
Tak to paní lituju, a teď to nemyslím sarkasticky. Ono když to tak vezmeš, tak vlastně v látkovkách se nemůže děcko nějak zapařit a při používání separačky je kontakt s močí minimální a se stolicí stejný jako v jednorázovce (ten povrch je se separačkou takřka stejný), tak nevím, co mu chudáčkovi může být. Taky jsem jednou měla syna celého opruzeného, ale to vím, že bylo reakcí na mé mléko (snědla jsem, co jsem neměla) v kombinaci s růstem prvních zoubků, během kterého je moč strašně čpavkovitě agresivní, a když jsem vyzkoušela, jestli se to s jednoprdkou nezlepší, bylo to ještě horší. Možná jsi to tak viděla zrovna v tuhle dobu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.