| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Fakt?

 Celkem 7 názorů.
 mamina s třema děckama 
  • 

Fakt? 

(27.4.2008 22:27:52)
Fakt holky věříte takovýmto blbostem?
 Mika7887 


Re: Fakt? 

(28.4.2008 8:31:38)
Ahoj,tady nejde o to,jestli tomu věříš nebo ne.Ale o komunikaci,předávání informací a odreagování.
 Marcelína 


Re: Fakt? 

(28.4.2008 13:57:35)
Ahoj,
tak já mám dvě holčičky a kdybychom se někdy rozhodli pro třetí dítko, přála bych si zase trošku víc holku než kluka. My jsme se pohlaví nesnažili jakkoliv ovlivnit, ani jsem netušila, že to jde, jen jsme prostě chtěli dítko a pak druhé. Já si přála vždycky dvě holky, ale paradoxně v momentě, kdy jsem otěhotněla, mi to bylo úplně fuk, a v obou případech jsem až do ultrazvuku ve 20.tt byla přesvědčená, že to bude kluk, dokonce jsem je tak oslovovala ~k~

Popsaly jste tady spoustu metod, jak lze ovlivnit nebo poznat pohlaví dítěte, tak přispěju svojí troškou do mlýna, tedy jak to bylo u mě:

stravování
- 1. těhu - večeřela jsem vždy vydatně (až 3 krajíce chleba) a dost pozdě – třeba v 10 večer, pak jsem ještě v posteli zblajzla čokoládu nebo něco podobně zdravého :-), ráno jsem snídala jen bílou kávu (slazenou), pak jsem měla vždycky až oběd
- 2. těhu – večeřela jsem taktéž vydatně, ale ne tak pozdě, obvykle nejpozději do 7 hodin, ráno jsem normálně posnídala (normálně = aspoň 2 rohlíky + slazená bílá káva)
V obou těhotenstvích jsem se nezřízeně cpala sladkým, což činím a vždycky jsem činila i jako netěhotná, bez cukrovinek nemůžu prostě existovat :-(. Ale myslím, že hodně záleží na tom, jak tělo cukr zpracuje – já třeba dvě hodiny po takovéhle snídani mívám glykémii kolem 3 a diabetoložka se mě vždycky ptá, jestli jsem vůbec něco snídala.

stáří krve
- 1. těhu – v době početí já 29 let, manžel 25
- 2. těhu – v době početí já 32, manžel 28

frekvence styku
- 1. těhu – opravdu jsme se snažili, dbala jsem na to, aby to bylo každý druhý den
- 2. těhu – za celý cyklus 4x a byla jsem těhotná R^

tvar břicha
- 1. těhu – přibrala jsem 16 kg, břicho jsem měla snad všude, a nejen břicho, byla jsem jako koule
- 2. těhu – přibrala jsem 15 kg, břicho jsem měla jen vpředu, zezadu vůbec nebylo poznat, že jsem těhotná

různé kalendáře a výpočty dle data narození rodičů apod.
Nemůžu posoudit, neb absolutně nevím datum početí, a podle dat narození holek se to nedá spočítat, protože jsem v obou případech měla plánovaný císař.

poloha placenty
Tak to fakt netuším, ale pohyby jsem v 1. těhu cítila ve 21.-22.tt a ve 2. v 16.tt. Osobně si myslím, že tohle nezáleží jen na poloze placenty, ale taky na senzitivitě matky a taky na pořadí těhotenství – při každém dalším vnímáte pohyby dřív, aspoň co vím od kamarádek, které mají 3 a více dětí.

prstýnková metoda
Nezkoušela jsem, dle mě je to nesmysl, ale to je čistě můj názor.

Tak nevím, u nás by asi nějaká snaha ovlivňovat pohlaví stejně nefungovala a já osobně bych se o to ani nesnažila, neb jsem srab a bála bych se, že se mi to vymstí nějak jinak, že nejsem vděčná už jen za to, že jsem otěhotněla, a ještě si vymýšlím pohlaví, ale rozhodně to neodsuzuju a vám všem přeju krásná zdravá miminka toho vámi vytouženého pohlaví ~s~.

 Marcelína 


Re: Fakt? 

(28.4.2008 14:01:47)
A ještě jedna zajímavost: manžel je ze tří kluků, jeden jeho bratr má dvě holky, druhý dva kluky, no a my dvě holky. Tchýně je ze čtyř holek, tchán ze dvou kluků. Žeby v téhle rodině měli všichni chlapi jen spermie jednoho pohlaví?:-D
 Lea 
  • 

Re: Fakt? 

(28.4.2008 23:49:42)
Ještě jeden fakt, na typ spermií nevěřím, ale ti dva co mají holky oba dost kouří a kouření omezuje pohyblivost spermií a ten jeden ze tří nikdy nekouřil a má syny :-)
 Lea 
  • 

Re: Fakt? 

(29.4.2008 0:14:02)
Je fakt, že pokud bych někdy v životě otěhotněla tak rychle, jak ty píšeš, asi bych si těch těhotenství, tak jak spousta podobně rychlých těhu, tolik nevážila a nemusela jsem po mnoha pokusech a neúspěších řešit u prvního kluka jak vůbec otěhotnět. Bohužel ani denní sex jak radila doktorka nezabral :-), až ty tablety sody. Možná to byla ta vložená naděje, kdoví proč se to povedlo hned první pokus... Pohlaví jsem v ten moment opravdu vůbec neřešila. Je fakt, že pokud to člověk nezažije co je to za stresy, jen měsíc co měsíc čekat a prožívat zklamání asi těžko chápe a možná i odsoudí, proč něco takového ten člověk dělá. Ale to je právě už to přísloví, tonoucí se stébla chytá. Mám kamarádku, co se snažili mnoho let a skončilo to u nich umělým oploďnováním a ze trojčátek 2 holky a kluk přežili jen ty dvě holky, přesto jsou od té doby nadmíru šťastní. Určitě takových chtěných a vymodlených miminek bude. Já mám i to třetí mimi vymodlené po 10 letech a žádné další u mně už nepřichází v úvahu. Je fakt, že díky ovulačním testům už člověk neprožíval ta zklamání, že se to zase nepovedlo, protože jsem to podle nich věděla.
 Lea 
  • 

Re: Fakt? 

(30.4.2008 12:03:48)
Marcelíno, ještě jedna poznámka k tvým holkám. Po klukovi zřejmě netoužíš, protože po nich touží většinou ti tatínci a po holkách maminy. Ty holkám můžeš koupit vše na oblečení, klidně rifle, klidně kraťasy, tenisky atd..,kdežto já klukům asi těžko koupím krásné botičky nebo sukýnku. A třeba by mě nenapadlo koupit klukům panenku nebo kočárek, kdežto vy jste klidně koupili holce autíčko na dálkové ovládání. Asi to nechápeš, ale ten rozdíl mezi tím mít kluky a holky je dost obrovský. V tomhle mě asi víc pochopí maminy kluků.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.