| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

těhotenský test

 Celkem 3 názorů.
 Silvuse 
  • 

těhotenský test 

(27.4.2008 14:29:02)
Holky, kdy nejdříve a kdy nejpozději po ovulaci-oplodnění se projeví kladný výsledek na těhotenském testu. Může se stát, že těhotenství ukáže až v 6 týdnu a nebo naopak už třeba po prvním týdnu? Díky..
 Insula 


Re: těhotenský test 

(27.4.2008 18:18:02)
Těhotenský hormon HCG je produkován zárodkem již ve fázi blastocysty, tedy ještě než doputuje do dělohy. Jeho produkce prudce vzrůstá po uhnízdění zárodku v děloze, tedy 6.-8. den po oplodnění. Limit pro spolehlivé zjištění začínajícího těhotenství je 25 IU/ml, které je dosahováno 7-10 dní po koncepci. Takže z krve by bylo možno ho již zjistit. Z moči se to doporučuje nejdříve v době, kdy se má dostavit MS (lékaři ale doporučují testovat až tak 10 dní po vynechání MS, důvody jsem tady již psala) a ještě z ranní moči.
viz zde: http://www.pharmanews.cz/05_2002/05-02%20pharma-teh_testy.htm
Jinak také existují těhotenské testy DAY 7, které slibují zjistit rané stadium těhotenství již 6.-8. den po oplodnění. Osobní zkušenost ale nemám. viz zde
http://www.tehotenskytest.cz/tehotensky-test-day7.php
Jinak tady bylo spoustu maminek, jimž těhu test "vyjevil" pozitivní výsledek až později. Až tak okolo 5.-7. tt. Takže možné je obojí. ;)
 alča 
  • 

Re: těhotenský test 

(29.4.2008 10:22:58)
Za jak dlouho je možné pocítit první příznaky těhotenství? Asi za týden čekám měsíčky, ale před čtyřmi dny jsem našla slabé špinění, jen v jednu chvíli, pak už nemyslela jsem, že je to od uhnízdění vajíčka, jenže necítím žádný příznak těhotenství. Kdy je tedy možné něco cítit?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.