| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

kdyby jen řeči

 Celkem 6 názorů.
 Teraza Horáková 


kdyby jen řeči 

(26.4.2008 23:35:16)
Ahojky maminy, jsem ráda, že pokročil "věk" nejen čas, po zjištění, že syn najednou lítá v matematice jako nudle v bandě jsme byli docela překvapení. Ale prostě je šikovnej na zpívání, výtvarku, a jinak fakt zodpovědné dítě, co má pastelky v penálu podle barvy (narozdíl od brášky, co se narodil o 3 minuty později a pastelky má ve svačinováku, nebo vůbec)....v

ve chvíli, kdy začal smutným hlasem prohlašovat "a zejtra matika" se ozval instinkt - to byl jiný tón než v případě "zase tělák:--)))" a dovlekli jsme syna k psychologovi... Je dys.... konkrétně dyskalkulik - tzv. operativní, to je na dlouhý drb, ale od doby,co to ví paní učitelka a HLAVNĚ, co to ví on, je v pohodě.

Snaží se, chodí na doučování, ale už ví, že není prostě BLBEJ.... jsem ráda za tuhle dobu, kdy je neodsoudíme. Jasně, na matfyz fakt nepůjde... ale jsem fakt ráda, že není SÁM před sebou za blbce...
 Anezka73 


Re: kdyby jen řeči 

(27.4.2008 3:38:14)
Jsem taky dyskalkulik. Není to trága, dá se s tím studovat i VŠ. Problém byl trochu u přijímaček, páč i na některých humanitních oborech je počítání. Dostat se přes číselné řady byl dost problém. U fyzikálních výpočtů bych asi taky tápala.
 Správce - Snažíme se 


Re: kdyby jen řeči 

(27.4.2008 7:11:13)
Ahoj Terezo, taky jsem diskalkulik. A není to žádná hrůza, dá se s tím slušně žít. Jenže můj problém byl v tom, že na základce jsem byla ještě před revolucí a tak se o to nikdo moc nezajímal (i když jsem to měla v papírech od lékaře). Navíc jsem měla matematikáře - no nic moc. A to i na střední, kde si na mě pro změnu zasedl mámy bývalý kolega (moje maminka je paradoxně profesorka matematiky a má "matfyz" z Karlovy univerzity). No vypadalo to tak, že jsem od základky po střední měla z matiky samé 3 a 4 (a to leckde s odřenýma ušima). Ale pak jsem přestoupila na novou školu, tam mě začala učit moje máma. A to byl jediný pedagog, který mi s matikou pomohl (dodnes přemýšlím, proč to doma při "doučování" mou mámou nešlo, ale ve škole z pozice žáka ano - možná proto, že ve škole byla máma o moc trpělivější, když tam měla celou třídu, ale doma měla přístup "jak je možné, že to nechápeš, když je to tak jasné", který mě hrozně provokoval a pak jsem se sekla a už to nešlo). Sice hodně lidem nevymluvím, že jsem neměla žádnou protekci a moje maturita z matematiky za 1 byla opravdu zasloužená a vydřená (hodně lidí si myslí, že jsem měla prostě u maminky protekci, ale je fakt, že jsem to měla naopak o hodně horší, než spolužáci, protože žádná protekce se nekonala a naopak na mě každý koukal, jako na dceru učitelky), ale to nevadí. I kdybych neprospívala, byla bych ta špatná ;) K maturitě jsem se prostě pekelně drtila a všechny postupy uměla nazpaměť.
Takže gratuluji synovi, že jsi byla prozíravá a zjistili jste to včas a také že má trpělivou učitelku, která na to bere ohledy. A neboj - žít se s tím dá normálně :-)
 & 


Re: kdyby jen řeči 

(27.4.2008 8:22:49)
Terezo,

Taky jsem dys- teda ja mam dyslexii. Je mi 35. Mam to sice v papirech od prvni tridy. Taky diky proziravosti me mamky, taky ucitelky. Bohuzel moje tehdejsi tridni na to reagovala:" Dcera ucitelky a takovej debil". Je to skoro tricet let a porad si to pamatuju. ;(( Stejne jsem byla pro vsechny lajdak co se nesnazi... Od druhe tridy jsem mela na vysvedceni trojku z Cestiny. Nastesti me rodice prijimali takovou, jak jsem byla. Tyhle deti zacnou casem ztracet motivaci, protoze ty "normalni" nemuzou dohnat.
No tak syn nebude ani prodavac ani ucetni, ale mohl by byt sikovny grafik, pravnik, cokoliv...:-)
 & 


Re: kdyby jen řeči 

(27.4.2008 8:32:56)
Jinak ziju s tim taky v pohode. Rada ctu, naucila jsem se dva cizi jazyky, teda pisu v nich stejne mizerne, jako v Cestine. Moje mam rikala; "To je nase sikvna holka, akorat se ji trosku prehazuji pismenka."
Jeste jsem si vzpomela co psala Jena o svem mazelovi: "Kdyby musel zvladnout latky zakladni skoly, tak tam sedi do ted. Ale, protoze to po nem nikdo nechtel, tak ted dela doktorat."
 vendelina+Emmí+Johanka 


Re: kdyby jen řeči 

(27.4.2008 14:13:58)
Holky co to přesně znamená diskaukulik?Já totiž nebyla schopná pochopit matiku a fyziku, jen když jsem se sakra hodně dřela, protože když jsem viděla před sebou větší počet čísel, tak najednou můj mozek jakoby se splašil a já ani nebyla schopná to skoro přečíst. Je to totéž? Proto jsem mívala problémy s číselnými příklady a jediné, co jsem chápala byly rovnice s písmenkama.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.