| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak je to se lvem?

 Celkem 11 názorů.
 Eva, 30 let, vdaná 
  • 

Jak je to se lvem? 

(22.9.2000 1:01:10)
Jeden můj známý razí teorii, že žena zpravidla podvědomě vyhledává movitějšího partnera, protože potřebuje jistotu pro založení hnízda. Je to prý podobné jako se lvy - lvice vybírá lva, který nejvíc řve. Bohatý (leč ošklivý)partner přitahuje údajně ženy, protože peníze jsou prostě afrodisiakum. Tvrdím, že je to hloupost, protože žena vybírá partnera i na základě jiných vlastností (přece nás v tom nenechám), ale když už o tom tak přemýšlím ---- znáte ty páry ošklivý muž v luxusním autě a krásná žena???? Zajímalo by mne co si o tom myslíte a jakým argumentem bych ty jeho "samolibosti" zarazila. Díky.
 Radka, 2 holky 
  • 

Re: Jak je to se lvem? 

(22.9.2000 23:19:18)
Nevím, v jakém prostředí se Váš známý pohybuje, nicméně žen, které vyhledávají zámožné muže není zase tolik. Před nedávnem jsme měly se spolužačkami sraz (15 let od maturity). Bylo nás 30. Z tohoto počtu pouze 2 šly jen a pouze po penězích. Několik dalších, které jsou nadprůměrně zajištěné, si braly naprosto chudé a nemajetné muže (dnes jsou to úspěšní podnikatelé). Z mých známých a kamarádek bych nenašla jedinou, pro kterou by byly peníze hlavním kritériem při výběru partnera. A jen tak mezi námi děvčaty: co s prachatým, případně i hezkým chlapem, když má v hlavě jen práci a jinak prázdno? Penězi mě chlap neohromí - dokáži také slušně vydělávat. Peníze nejsou to nejdůležitější v životě.
 Eva, 30 let, vdaná 
  • 

Re: Re: Jak je to se lvem? 

(23.9.2000 13:35:18)
No, samozřejmě je to pracháč, ale přesně ten typ co na peníze klade velký důraz. Tohle mi totiž řekl, když jsem si brala svého muže, který sice podniká, ale není žádný dravec, takže jeho příjmy nejsou žádný zázrak. Mne totiž nejvíc rozčílilo, že nás hází do jednoho pytle a zřejmě se domnívá, že jsme "primitivní slepice" nebo lvice jak říká on a rozhodujícím faktorem pro spokojené soužití naditá peněženka.... Moje argumenty v diskuzi s ním neobstály, proto touto cestou hledám nové. Jen tak mimochodem - vydělávám momentálně o něco víc než manžel a vůbec mi to nevadí, máme velmi spokojený vztah (pouze muž z toho mívá občas trochu depresi, ale to spraví čas, žádné podnikání se "nerozjede" za pár měsíců), a když tohle našemu kamarádovi řeknu, nepovažuje to za argument, jak již jsem uváděla. Jak mu vysvětlit, že nejsme všechny stejné???
 Petra 34, 1 syn, vdaná 
  • 

Re: Re: Re: Jak je to se lvem? 

(25.9.2000 14:17:30)
Podle toho co píšete, bych řekla, že ten Váš známý je tak přesvědčený o své pravdě, že nemá smysl mu cokoli vysvětlovat. Myslím, že ať už mu řeknete jakékoli vážně míněné argumenty, stejně si z toho vybere něco co mu dá zase za pravdu.

Já sama za sebe můžu říct, že ve svém okolí nemám kamarádku, která by se vdávala pro peníze a sebe z toho nevyjímám.

Tak mě napadá, že možná nejlepší by bylo, kdybyste tomu svému známému, až na to přijde řeč, řekla něco ve smyslu : Že na něj platí pořekadlo "podle sebe soudim tebe", a s lehce ironickým tónem mu řekla, že mu už asi nic jiného nezbývá, než ženy okouzlovat kontem a že si tím nejspíš léčí své komplexy. Myslím, že Vás v tomhle duchu napadne jistě něco trefného:-)).
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jak je to se lvem? 

(29.9.2000 12:15:52)
Je mi toho zmiňovaného pána až líto, že má tak špatné zkušennosti se ženami. Na druhou stranu, jestli třeba jezdí na schůzky ve velkém drahém autě, zve slečny do "nóbl" restaurací a na rukávu obleku má nášivku Hugo Boss, nemůže se moc divit.
Ve svém okolí neznám žádnou ženu, která by se vdala pro peníze. Znám spoustu rodin, kde to možná na první pohled vypadá, že manžel úžasně vydělává a žena má "lehy", ale zpravidla je za tím i úžasný servis, bez kterého by hlava rodiny až tak dobrá nebyla. Prostě jak se říká, za každým úspěšným mužem je silná žena.
Při výběru partnera pravděpodobně nějak podvědomě bereme v úvahu, jak je schopen zabezpečit rodinu, ale mám dojem, že je pořád ještě zvykem vdávat se z lásky. A vy některá víte, proč jste se zamilovala zrovna do toho svého?
 Svatava 
  • 

Re: Jak je to se lvem? 

(27.9.2000 21:01:24)
Určitě je málo žen, které vědomě vstupují do vztahu pouze kvůli kontu. Je to jejich volba (přiznejme, občas to chce i silný žaludek), ale dávají přednost jistotě. Nedá se to paušálně odsuzovat, snad je to ještě zbytek v podvědomí - zákon silnějšího. To, že má peníze, je znakem úspěchu ve společenství a úspěch může znamenat "silnější" genetický materiál. Je to to samé, jako když silnější samec vybojuje samici nad slabším. Taky je to "silnější "genetický materiál a samice má větší důvěru, že přežije ona a i její potomstvo .
A potom, ruku na srdce - jak dlouho trvá láska pod mostem? Jen do příchodu podzimu.
 Eva, 30 let, vdaná 
  • 

Re: Re: Jak je to se lvem? 

(27.9.2000 23:11:33)
Já ženy, které se vdávají kvůli kontu neodsuzuji, spíš - jak již uvádíte, obdivuji jejich žaludek i když ve skutečnosti nevěřím, že mohou žít s člověkem, který je pro ně ve skutečnosti zajímavý jen peněženkou.... Jak ten vztah může vypadat? Tam jde o něco trochu jiného, snažila jsem se tomu "troubovi", který se neustále plácá z jednoho vztahu do druhého (a jednoho horšího než druhého) vysvětlit, že nejsme všechny stejné a když nevěří - ať si místo svého "bouráku" na chvíli pronajme auto z půjčovny, schová kreditní karty a nebere si potenciální přítelkyně do svého luxusního domečku. Pravdou je, že většina jeho přítelkyň byly slečny, které se z 99% staraly o to, aby dobře vypadaly a o to co jim koupí hezkého. Přitom ten mužský není moc hezký, ale není hloupý (až na tenhle názor), zato jeho přítelkyně jsou vždycky "manekýny". Možná si je opravdu vybírá sám, co já vím, ale svým způsobem je mi ho líto, protože má jenom ty prachy, ale jinak je pořád sám - i když s někým zrovna třeba chodí, stále mi připadá osamělý. Mimochodem - něco na té jeho teorii možná bude - znáte ty páry, krásná ženská, ošklivý tlustý chlap v luxusním bouráku??? Třeba mám divný vkus, ale vídám je poměrně často.
 Petra s miminkem 
  • 

Re: Re: Jak je to se lvem? 

(29.9.2000 21:59:40)
Mám miminko s inteligentním, bohatým (vydělal si poctivou prací!), spolehlivým, houževnatým mužem. Vybrala jsem si ho proto, že jsem chtěla svému potomkovi zajistit co nejlepší genetickou výbavu a materiální zabezpečení. Ale kdybych ho neměla doopravdy ráda, tak bych do toho nikdy nešla!!
Petra
 Šárka, syn 13, dcera 11 
  • 

Re: Jak je to se lvem? 

(28.9.2000 15:44:38)
Ahoj Evo,
názor tvého kamaráda je zvláštní, hlavně proto, že nás háže všechny do jednoho pytle. Asi každá holka podvědomě přemýšlí, jaké by to bylo, žít v přepychu a pohodlí bez práce a starostí. Ale na druhou stranu si myslím, že oběť je v daném případě příliš velká. Tolerovat staršího prachatého dědka, nebo třeba i mladšího podnikatele, který je narcisticky zahleděný ve většině případů jen do sebe a do svého bohatství, asi není vůbec nic jednoduchého. Je otázka žaludku, jak vzniklou situaci stráví. Určité procento hlavně dnešních mladých dívek je možná ochotné něco takového pro vlastní (domnělou) prestiž absolvovat a obvykle se tím ani netají. Z toho asi tvůj známý vychází. Jestli ho chceš nějak odpálit, použij zbraň, která míří do jeho vlastních řad. Je to zajímavý názor mého skoro čtrnáctiletého syna. Prohlásil, že jestli se někdy v životě ožení, tak si vezmě nějakou starou bohatou babu, která brzo zhebne a on po ní zdědí všechny peníze....
 Anna, dva synové 
  • 

Re: Jak je to se lvem? 

(3.10.2000 13:19:15)
Třeba je ten váš známý na tom stejně jako majitelé obrovských psů, kteří nemají co hlídat - prostě si krásnou ženou po boku léčí své mindráky. A protože své názory typu " ženské jdou jen po penězích " říká nahlas , nutně naráží právě jen na tyto .Ostatní se mu zdaleka vyhnou. Ale mezi námi, pokud není ten chlap úplně blbý, úplně ošklivý , a nepáchne mu z pusy ,a já jsem mladá a nezajištěná, a jsem ochotná hrát s ním tu jeho hru na peníze ,proč bych se nějakou dobu nezúčastnila a netahala mu je z kapsy. Je vidět ale, že i ty krásné dívenky na peníze hledají především partnery, protože přece píšete, že s ním žádná dlouho nevydrží...A tak se sám zaplétá hloub a hloub, každá další prohra ho utvrzuje v přesvědčení,že bez peněz to nejde.Třeba by s ním někdo žil i jen kvůli němu samému ? Ale co když si nevěří.Co když nemá sílu postavit se před známé s obyčejnou holkou, co má maminku na vsi, a jezdí se za ní na neděli na knedlo,zelo, vepřo ? Chodit na vodítku s psím voříškem z útulku, co pajdá na jednu nohu a ani chlupy nemá tak úplně v pořádku, totiž musíte mít zatraceně v pořádku sebevědomí.Pokud to ovšem není módní trhák dne. A jen vy vevnitř víte, že je to ten nejlepší pes vašeho života.

Mám známou, která donutila každého mužského ve svém životě, aby s ní zacházel jako z onucí. Dokud na ní chlap neřval a nesekýroval ji a nefackoval, byla přesvědená, že jí nemiluje. A jednoho mého velmi jemného zkamaráda opravdu za tři roky "lásky " dostala tak hluboko že kvůli tomu, aby měl doma klid a aby jí vyhověl, fakt byl schopný jí vynadat před lidma , že nevyluxovala .Pak to nevydržel, a utekl od ní. Ona je dodnes přesvědčená,že na něj byla málo hodná, aže si to zasloužila. Dnes s ní manžel zachází opravdu jak s hadrem, / tuhle jí vyhodil za jízdy z auta, protže nevzala jeho oblíbenou košili na chalupu. /no a je spokojeně vdaná.Třeby jsou některé ty "slečny na peníze " také obratně vmanipulované do role - "Radost lze udělat jen penězi. " A pokud ho třeba opravdu mají rády, a chtějí mu nekazit život,nezbývá moc možností . Buď dárky nechce a pak vlastně kazí radost i jemu , a nebo si je bere a při rozchodu se dozví jaká že je mrcha. Další kategorie je ta, co ho opravdu nijak nemiluje a opravdu je na peníze ... A pokud navíc bohatému muži smrdí navíc z pusy umělé zuby, je třeba takovéto těšitelky obdivovat, spíš bych je řadila do řad charity. Je to , uznejme, velká oběť .A já jim tedy příliš nezávidím .
A já coby lvice pořád ještě dávám přednost lvu, co mě unese v náručí a když před ním utíkám a hlásím,že už dnes lvíčata nechci, tak mě dohoní a nedbá . Pokud totiž ukecal mě, ukecá snadno každého zaměstnavatele .
Jen kvůli penězům se asi málokdo vdává, ale fakt je,že z něčeho být živi musíme.A i vy jste si určitě vzaly člověka,který je schopný si alespoň malinkou hromádku vydělat.
 Eva, 30 let, vdaná 
  • 

Re: Re: Jak je to se lvem? 

(3.10.2000 22:27:16)
Anno, určitě máte pravdu. Zamindrákovanej je příšerně. Asi i proto se mu snažím pomoci. Díky za Vaše příspěvky, teď už nebudu mít asi přístup k Internetu, ale jsem ráda, že jste mi sdělily své názory.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.