| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

A co CAP a porodní asistentky ?

 Celkem 3 názorů.
 Jana 
  • 

A co CAP a porodní asistentky ? 

(21.9.2000 11:35:57)
Nevíte někdo, jaká je momentální situace v CAPu, jak funguje či nefunguje, kdo a jak ten provoz zajišťuje, jaký provoz, na jaké úrovni, jakým způsobem, co předporodní kurzy, rodí se tam vůbec ?

A co je s bývalými porodními asistentkami - zakladatelkami ? Kde jsou ? Co dělají ? Vím, že to není lehké a že se mi o tom jako laikovi lehce mluví, ale bylo by škoda, kdyby jejich myšlenky a přístup k porodu, jejich schopnosti, na něž jsem četla jen samou chválu, měly zmizet.

Co se v celé té věci děje ? Je to ten běžný případ jako všechny případy v této zemi, že je nejdřív kolem toho spousta humbuku, ale brzy to lehce vyšumí a za chvíli už ani nebudeme vědět, že jsme podepisovali nějakou petici ?

Závisí to na tom, že když nebudeme my, kterých se to týká (současné i budoucí maminky), vyvíjet nátlak a angažovat se jako třeba greenpeace, tak do té doby to nebude nikoho zajímat, protože jsme neprojevily dostatečný zájem o existenci něčeho takového, nebo je to prostě jen byznys, bylo a není, možná někdy zase bude, to je podnikatelské riziko (jako když jdu do obchodu a on už tam není a je tam opravna obuvi a za měsíc tam třeba bude něco jiného ...) ?

Má někdo nějaké další informace, neřku-li přímo zkušenosti ?
Budu Vám za ně vděčná a předem děkuji.

Jana
 Radka, 14. týden 
  • 

Re: A co CAP a porodní asistentky ? 

(21.9.2000 13:20:43)
CAP má nové stránky na adrese www.rodina.cz/cap. Bohužel se tam nepíše nic o současné situaci a také nechápu, proč jsem nenašla žádnou upoutávku, když je ta stránka pod doménou rodina.
Zkusím jim napsat, protože bych tam moc ráda rodila. Naše nejbližší porodnice nemá moc dobrou pověst.
Jestli se něco dovím, tak napíšu.
Ahoj Radka
 Jirka z Rodiny 
  • 

Re: Re: A co CAP a porodní asistentky ? 

(21.9.2000 13:49:28)
Na vysvětlenou: nové stránky CAPu budou oficiálně otevřeny a oznámeny příští týden a budou i doplněny o a aktuální informace, toto je zatím pracovní verze.

Stručně: všechny porodní asistentky již působí mino FN Bulovka, ale usilují o podobnou aktivitu jinde...Jde to však zatím hodně ztuha...

Jirka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.