| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Počítanie mesiacov

 Celkem 3 názorů.
 Gabriela, 28, 13.týžden 
  • 

Počítanie mesiacov 

(20.9.2000 9:40:31)
Ahojte holky !

Viem, že sa budem opakovať, ale nedá mi to nespýtať sa. Podľa lekára sa počíta tehotenstvo od prvého dňa poslednej menzes, pre lepšiu orientáciu v týždňoch. Ako si to pri bežných rozhovoroch medzi známymi prepočítavate ? Hovoríte o mesiacoch ? A o akých, tých 4-týždňových (ktorých je potom oficiálne 10), alebo len tak orientačne hovoríte o deviatich mesiacoch, odkedy to potom počítate ? Ide mi skutočne len o laický názor, zo života. Napadlo ma to pri príspevku Karin, ktorá písala o ukončenom treťom mesiaci a zároveň uviedla, že je v 12. týždni. Vďaka za všetky inšpiratívne postrehy.
Zdravím všetkých.
Gabriela
 Radka, 14. týden 
  • 

Re: Počítanie mesiacov 

(20.9.2000 10:19:39)
Já osobně počítám na těch deset měsíců. Je to jednodušší a navíc to beru jako samozřejmost, protože jsme se už ve škole učili to takhle počítat.
Ahoj Radka
 Monika (? týden) 
  • 

Re: Počítanie mesiacov 

(22.9.2000 12:47:06)
Ahoj maminy!!
Tak teď jsem úplně zmatená. Řekla bych, že přesně vím den kdy jsme našeho "červa" počali, bylo to před 7. týdny, ale podle zápisu v těhotenecké průkazce jsem v 8.týdnu a podle zápisu z ultrazvuku jsme v 7. týdnu, avšak od prvního dne poslední menstruace je to 9.týdnů!! Alespoň na jednom se jak má doktorka tak zdejší výpočet porodu shodují, a tím je datum porodu na 28.4.01, takže snad je lepší počítat kolik nám ještě zbývá :-)))))).
Ahoj Monika

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.