| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nespavost?

 Celkem 2 názorů.
 Martina, dva kluci - 7 a 1 rok 
  • 

Nespavost? 

(19.9.2000 23:02:21)
Mám dva syny. Staršímu Jiříkovi je již sedm let a jeho spaní považuji od začátku za ideálni. Od šesti týdnu prospal celou noc a pokud se přeci probudil, pak stačilo přijít a pohladit, držet chvilku za ručičku nebo zazpívat písničku. I toto byl jeden z důvodů, proč jsem se druhého dítěte neobávala. Petřík mne však vyvedl z mého spacího "ráje". Je mu 14 měsíců a stále je kojený. Budí se v noci pravidelně a na můj vkus velmi často. Dlouho jsem se bránila kaši na noc a říkala si, že kojení je lepší a pro své dítě vydržím i časté vstávání. Usínal kolem 23.00 hod, vstával kolem 6.00 hod a mezitím se stačil 3x až 5x probudit. Naučila jsem se spát při kojení v křesle, protože jsem nechtěla Petříka učit spát v naší posteli. Dnes se mi podařilo, že Petřík usíná mezi 21.00 a 21.30 hod při pohádce. Považuji za úspěch, že usíná v postýlce a ne v mém náručí při kojení. Vstává kolem 7.00 hod. V noci se však stále často budí. Přestože dostává na noc kaši. U prvního probuzení jsem zjistila, že stačí opravdu jen přijít a pohladit. U těch dalších to již nefunguje a v pět ráno to vzdávám a beru Petříka k sobě do postele.
Každé dítě je jiné. U Jiříka fungovaly všechny rady, všechny je akceptoval, Petřík otevře oči a začne vřeštět jako když ho na nože bere. Nemohu ho nechat v noci takhle křičet. Pominu-li sousedy, pak s ním v pokoji spí Jiřík, který ráno vstává do školy a který je na Petříka velmi citlivý, takže hned zkoumá, co se malému stalo. Vedle v pokoji spí manžel, který je se mnou v horších případech nočního bdění syna vzhůru, ale ráno musí do práce.
Tak vlastně nevím, co si počít a stále vstávám zhruba po třech hodinách.
Nemám radu pro maminky stejně postižené, ale snad je povzbudí, že nejsou sami a že nás v noci z důvodu tyranického pláče našich sluníček bdí více.
 Majka, 6letá Zuzka a téměř 2letý Adam 
  • 

Re: Nespavost? 

(26.9.2000 22:07:40)
Ano, ano, to my známe. Zuzka spala stejně jako Váš starší synek a to ještě byla i denní spací miminko, které mi všichni záviděli. Já pořád čekala, kdy nastane ten blázinec - ale první dítě byla pohoda, alespoň do 2 let. Pak nastal velký zlom, nebo´t vylézala z postýlky a já ji musela celý večer doslova strkat zpátky. Usínala jinak docela dobře, ale pozdě. Po narození Adama jsme si užili a užíváme své - asi do 3 měsíců měl obrácený režim: přes den celkem dobře spinkal, ale večer to začalo a nosili jsme ho na rukou apsoň do 3 do rána. Postupně se umoudřil asi na 22.00 usínací hodinu a dodnes považuji za úsoěch, když usne před 21.00 a ot jej ještě musím doslova přimáčknout do postele, jinak utíká a dělá skopičiny. zuzka už mezitím spořádaně usne.
Ani já si nevím rady - a to si představte, že konečně spí jen jednou za den, ale sotva 3/4 hodiny a stejně večer nezabere. zabral by tak v 18.00, ale zase by se probudil - a veselý večer by nastal.
Jsem toho názoru, že děti jsounějak utvářené a usměrnit se dají jen trochu. Takže čekám, až se Adámek ustálí, začne spát normálně a přestane se budit v noci.
Držím nám všem palce. Majka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.