| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přikrývání

 Celkem 4 názorů.
 Markéta, 9měsíční Veronika 
  • 

Přikrývání 

(19.9.2000 9:06:08)
Maminky,
volám SOS. Moje miminko odmítá být v noci čímkoliv přikryto. Po přikrytí se i v hlubokém spánku ihned odkopává nebo ještě hůře - budí. Zkoušela jsem už ledacos- přivázání deky ke žbrdlení postýlky, těžší peřinu, lehkou pokrývku, pytel (nespali jsme ani hodinu v kuse), zavinovačku (totéž), teplejší oblečení (budila se spocená). Holčička už vydrží spát víceméně celou noc, já se ale nevyspím, protože se jí snažím stále přikrývat. Jen na okraj - není žádný tlouštík, takže tučík jí nezahřeje a ložnice není zrovna nejteplejší místnost. Děkuji předem za vaše zkušenosti. M.
 Eva z Brna ,dvouletá dcera 
  • 

Re: Přikrývání 

(17.10.2000 20:59:21)
Milá Markéto, i my jsme řešili stejný problém. Vše se urovnalo až poté, co si naše dcera asi po týdnu zvykla na dostatečně velký a lehký "pytlík" z látky /fleece/ velmi jednoduchého střihu bez rukávů se zipem vpředu. Je velmi lehký a teplý akorát a nožičky mají ke kopání dost místa. Dcerka si zvykla a ještě dnes bez něj nedá ani ránu /už jsme šili 3xvětší/ a já nemusím vstávat ve strachu, že se v zimě nachladí. Přejeme hodně úspěchů a tvrdé spaní. Zdraví Eva
 Lucka, Lukáš 2 roky 
  • 

Re: Přikrývání 

(17.10.2000 21:36:09)
Já bych si s tím hlavu nedělala, asi nechce být přikrytá. Já jsem zjistila, že když je opravdu zima, tak náš Lukáš přikrytý zůstane, jinak se odkope. Pokud se na něj jdu podívat, také se vždycky reflexivně snažím ho přikrýt, ale je to asi spíš reflexivní.
Mám známé, kteří také zavedli pytlík na spaní. Chlapečkovi jsou tři roky, bez pytle neusne, navíc ho ještě přes pytel přikrývají peřinkou a z nás měli v létě šoky. Pořád mě upozorňovali, že náš Lukášek spí odkrytý. Já osobně si neumím představit, že by mě někdo nacpal do putle - mívám problémy třeba se spacáky - potřebuji prostor a sem tam si odvětrat a myslím, že to děti potřebují také.
Jasně, znám námitku, že já se mohu kdykoliv přikrýt a dítě to neumí, ale myslím si, že pokud by mu byla zima, tak se nějak ozve.
 Markéta, 10měsíční Veronika 
  • 

Re: Re: Přikrývání 

(19.10.2000 21:38:44)
Díky, budu snad klidnější. Ale ty reflexy!

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.