| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kdy oznamit těhotenství zaměstnavateli

 Celkem 5 názorů.
 Martina, 2 měsíce těhotná 
  • 

Kdy oznamit těhotenství zaměstnavateli 

(19.9.2000 8:56:18)
Zajímá mě, jakým způsobem je vhodné tuto skutečnost oznámit zaměstnavateli. Jestli např. nadřízenému, nebo pouze personálnímu oddělení. Pravděpodobně budu nejdřív doma na nemocenské a potom navážu na mateřskou. Jestli máte některá z Vás zkušenosti jak postupovat, prosím, poraďte. U nás na pracovišti jsou velmi špatné vztahy a nemám se s kým poradit.
Přeji krásný den a děkuji
 Iveta 26, 6.týden 
  • 

Re: Kdy oznamit těhotenství zaměstnavateli 

(19.9.2000 10:36:53)
Ahoj Martino,
zkušenosti sice zatím nemám, ale čeká mě to samé. Takže už taky řeším kdy a jak to bude nejlepší. Ráda bych se do firmy po mateřské vrátila, tak se budu snažit být co nejvíc korektní. Proto nechci s oznámením moc dlouho otálet a určitě půjdu nejdřív za svým přímým nadřízeným, kterého se můj odchod nejvíc dotkne. Pak teprv přijde na řadu personální a mzdové odd.
Trochu mě to straší, protože je mi jasný, že radostí skákat nebudou. Držím Ti palečky, ať to zvládneš v pohodě.
Iveta.
 Barbora, 22.týden 
  • 

Re: Kdy oznamit těhotenství zaměstnavateli 

(19.9.2000 12:42:47)
Ahoj Martino,
rozhodně to nepodceňuj, z mé zkušenosti se mi osvědčilo neoznamovat dříve než začátkem 4. měsíce, už proto, že během těch prvních týdnů se může stát spousta věcí. Jako první by to měl vědět tvůj přímý nadřízený a pak záleží na tom, jak velká je firma, kde pracuješ. Pokud je to kolos, další cesta po dohodě s tvým šéfem bude na personální. Pokud jste menší podnik, měl by se to brzy dozvědět i ředitel firmy.
Držím palce a i když třeba nebudou z tvého odchodu nadšeni pracovně, jako ženě ti to budou všichni přát a dávat najevo.
Držím palce Bára
 Karin ,12. týden 
  • 

Re: Kdy oznamit těhotenství zaměstnavateli 

(20.9.2000 8:30:55)
Ahoj maminky,
taky jsem řešila stejný problém jako Vy. S oznámením svého těhotenství jsem počkala až ke konci třetího měsíce. Prvé tři měsíce jsou podle lékařů nejrizikovější. Měla jsem taky obavy, že můj nadřízený nebude nadšen,protože je to celkem uzavřený člověk, ale mile mě překvapil. Vzal to naprosto skvěle. Moc mi k těhotenství blahopřál. Ptal se i jak zatím probíhá. Dokonce se v něm probudily i ochraňovatelské pudy. Personalnímu oddělení jsem to nehlásila, protože případné personální změny musím stejně projednávat nejdříve se svým nadřízeným.Přeji Vám, aby se i Vaši nadřízení zachovali stejně jako ten můj. Hodně štěstí Vám i Vašim rostoucím drobečkům.
Karin
 Monika, 7.týden 
  • 

Re: Re: Kdy oznamit těhotenství zaměstnavateli 

(20.9.2000 12:49:07)
Ahoj maminy :o))
U mě v práci se to už "provalilo"! Ani jsem se nenadála a ví to všech mých 20 spolupracovníků. Nevím jak to utajit do 3.až 4. měsíce, protože já osobně chodím každý týden na nějaké vyšetření. Už jsem absolvovala i první ultrazvuk, takže jsem našeho "červa" už spatřila! Dneska jsem byla na EKG, příští týden jdu na další ultrazvuk a další k zubaři! Jak víte tak doktoři ordinují často jen dopoledne a to také musím chodit do práce, takže říci své nadřízené kam chodím bylo nutností. Myslím, že na personální odd. není vůbec nutné nic hlásit, vedoucí si sám zařídí žádost o nového zaměstnance.
Ahoj Monika

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.