| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Mateřská dovolená

 Celkem 3 názorů.
 Petra 
  • 

Mateřská dovolená 

(18.9.2000 11:25:49)
Dobré odpoledne, ráda bych se zeptala, jak je to s další mateřskou dovolenou.Kdybych v době, kdy prvnímu dítěti budou 4 roky byla již těhotná,ale ne ještě na další mateřské, jak je to s nástupem do zaměstnání.Zaměstnavatel mě již nechce zpět, takže když se budu chtít vrátit dá mi výpověď s odstupným, ale co když v době, kdy bych se měla vrátit budu těhotná?Může mě vyhodit?
Děkuji
 Lucka, Luk 2 roky, 32 tyden 
  • 

Re: Mateřská dovolená 

(18.9.2000 20:06:26)
Podobnou vec jsem ted resila s kamaradkou a koneckoncu i se sebou, protoze prechod z jedne materske na druhou se jevil financne horsi.
Rada je jednoducha, pokud porad jeste mate misto, to jsou Vam povinni drzet do veku tri let ditete.
Prostě nastoupíte zpět do práce (je lepší po dohodě), týden nebo dva vydržíte, lze i jeden den a nastoupíte na nemocenskou (které těhotenství není rizikové) nebo matěřskou, pokud už je to tak daleko.
Jdou i jiné věci, ale toto se nám jevilo jako nejjednodušší. Samozřejmě je zde předpokla, že je to místo. Poku by nebylo, tak pak již od věku čtyř let dítěte nemáte nárok na rodičovský příspěvek a nevím jak je to s výší placené mateřské dovolené, z čeho se pak počítá. U zaměstnavatele je to bez nástupu do práce, podle posledního čtvrtletí před první mateřskou, ve kterém nějaký příjem byl.
 Lucka, Luk 2 roky, 32 tyden 
  • 

Re: Mateřská dovolená 

(18.9.2000 20:09:07)
Ještě k tomu, že Vás nechce. On Vás nejméně na jeden den určitě zaměstná, to Vám pro výpočet té nové mateřské stačí. Nemůže Vás vypovědět na mateřské, ale až zpět v práci. Těhotenství v tom roli nehraje.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.