| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kolik utratite za jídlo?

 Celkem 2 názorů.
 Marie,dve deti 
  • 

Kolik utratite za jídlo? 

(18.9.2000 9:41:14)
Velmi by mne zajímalo, kolik Vaše rodina potřebuje např. na týden.Já mám na týden asi 1.600,-Kč,vařím skoro denně teplé večeře, děti obědvají ve škole,manžel v práci .Takže ty peníze utratím vlastně jen za ty večeře,jídlo o víkendu,svačiny apod. Je to hodně???Asi ano, ale nějak se mi nedaří ušetřit. Jak jste na tom Vy?
Marie
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Kolik utratite za jídlo? 

(19.9.2000 15:25:22)
Ahoj Marie,
protože si doma vedeme cosi jako domácí účetnictví, trochu jsem do těch údajů "hrábla" a musím konstatovat, že jsme na tom s výdaji za potraviny dost podobně (podotýkám, že my jsme doma jen 3 - manžel, skoro sedmiletý syn a já). V průměru za potraviny utratím tak 4500 Kč měsíčně, tj. zhruba něco přes 1100 Kč za týden. Jsou v tom započítané jen výdaje za nákup potravin, ne případné jídlo v restauracích, manželovy Gastroturky (ani případné doplatky k nim), moje závodka a Ondrova školní jídelna (dříve jídlo v MŠ) a výdaje za pivo, příp. jiný alkohol. Takže vlastně tahle částka padne na snídaně, večeře, svačiny a víkendové obědy, protože se všichni během týdne stravujeme v poledne mimo domov.Teď to možná ještě trochu naroste - ve školce byly v poplatku za jídlo i svačiny a pití, kdežto teď od září se o tohle musím postarat sama (a asi to přece jen nějakou korunu dá).
Pochopitelně to jsou průměrné údaje, jinak konkrétní částky se pohybují tak od 3000 do 6000 Kč - občas uděláme větší nákup masa do mrazáku nebo dojedeme autem na velký nákup do nějakého supermarketu či do Makra a pak zas chvíli "žijeme z podstaty" a chodím vlastně kupovat jen pečivo, zeleninu a jogurty.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.