| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dotaz k vyzivovaci povinnosti k matce

 Celkem 5 názorů.
 Sasa 
  • 

Dotaz k vyzivovaci povinnosti k matce 

(12.9.2000 22:48:10)
Chtela jsem se zeptat, odkud vyplyva otcova vyzivovaci povinnost k matce sveho ditete ( po dobu materske) nejsou-li manzele ? Prosim, alespon zakon. Kdysi jsem si precetla zakon o rodine a mela jsem pocit, ze vyzivovaci povinnost se vztahuje jen na dite ... no asi jsem necetla pozorne. Diky za odpoved.
Sasa
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Dotaz k vyzivovaci povinnosti k matce 

(13.9.2000 19:40:36)
Ahoj Sašo,
tak jsem si dala tu práci, nespolehla se jen da děravou pamět (přece jen jsem při přenáškách nedávala tak úplně pozor) a dohledala to. Vyživovací povinnost k matce dítěte je v zákoně o rodině (pořád je to ten starý 94/1963Sb. pochopitelně se zapracovanými novelami), v části III. (Výživné), hlavě 5. (Příspěvek na výživu a úhradu některých nákladů neprovdané matce)v §95.
Snad Ti to k něčemu bude, i když nikomu nepřeju, aby zrovna tenhle paragraf potřeboval.
 Sasa 
  • 

Re: Re: Dotaz k vyzivovaci povinnosti k matce 

(17.9.2000 22:28:54)
Miso, diky za vycerpavajici odpoved. /Omlouvam se za tak pozdni reakci, ale pripojuji se jen zridka./.
Ahoj, Sasa.
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Re: Re: Dotaz k vyzivovaci povinnosti k matce 

(17.9.2000 22:53:50)
Nemáš zač, Sašo. Docela příjemně jsem se tím dohledáváním pocvičila. Mozek na mateřské přece jen trochu krní.
Mej se krásně.
 Míša, syn 3,5 
  • 

No vždyť to říkám 

(17.9.2000 23:08:51)
...opravdu mi ten mozek krní. Samozřejmě mělo být "měj se krásně". I když - krásně se umejt taky nemusí být k zahození. Tak si vyber.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.