| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Ještě pro Štěpánku sociálně právní minimum

 Celkem 1 názorů.
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Ještě pro Štěpánku sociálně právní minimum 

(12.9.2000)
Ahoj Štěpánko a Dano!
Ještě se vrátím k té vyživovací povinnosti. Vaši partneři ji k vám mají jen po dobu, co jste na mateřské. Dana správně psala, že se o ni spousta svobodných maminek soudí. Z toho je vidět, že zdaleka ne všichni tatínci plní dobrovolně, co nemusí. Možná by ale bylo logické, aby si mohli matku svých dětí odčítat od daní právě po dobu mateřské dovolené, když k ní mají stejnou vyživovací povinnost jako případný manžel.
Když pak jsou ale děti už větší a tatínkovi "rupne v bedně", nemá maminka pro sebe nárok ani na korunu a pravděpodobně pak půjde žádat o nějaký příspěvek stát (vdaná maminka v takovém případě půjde k soudu). Takže nesezdané rodiny jsou pro stát asi opravdu riskantnější. Tuším, že i přes proslulou českou rozvodovost, se budou rozpadat častěji. Vy obě máte vztah velm stabilní, ale asi to nebude typický příklad.
Nedávno se vdávala moje kamarádka, velká odpůrkyně manželství, která ma syna stejně starého se mnou. Důvod - chlapeček ji ukecal, že chce aby měla stejné příjmení jako on s tatínkem. Jak se zdá, v životě je stejně vždycky všechno jinak, než si člověk naplánuje.
Mějte se fajn.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.