| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Usinani v sedacce na kolo

 Celkem 10 názorů.
 Hroch (Mikulas 5 a Andela 2) 
  • 

Usinani v sedacce na kolo 

(11.9.2000 14:08:30)
Jezdime s detmi dost casto se sedackou na kole. A dost casto (Mikulas driv pravidelne skoro okamzite po doseduti) nam tam usinali, no ale ne vzdy se hodi ihned zastavit. Pak ruzne mrneti pada hlava na strany... Po cca 4 letech zkouseni vseho mozneho (privazat mikinou, cestovni polstarek etc.) jsme na to prisli: resenim je obycejny plovaci kruh. Ten se navlekne pres sedacku a mrnavce, decko ho ma jako stolecek. No a kdyz usne, poluzi si na nej hlavu (jeste se pak muze vzadu pritahnout gumicukem dolu k nosici,tim se vpredu trochu zvedne). Je to mekke, nedrnca to, a neni li potreba, vyfoukne se a mista nezabere.

Pisu to sem protoze jsme s tim driv dost casto bojovali.
 Jitka,dospělé potomstvo 
  • 

Re: Usinani v sedacce na kolo 

(13.9.2000 9:54:23)
Je chvályhodné, že se snažíte svým dětem usnadnit spaní v sedačce na kole, ale nebylo by lepší zorganizovat váš rodinný život tak, aby mohly vaše děti spát jako právoplatní členové rodiny ? To znamená ve své postýlce a v leže ?
Když mám probůh dvouleté dítě, nemohu počítat s tím, že stráví celý den na kole, a že bude třeba ho přivazovat ! Gumovým lanem ... mikinou... Nevím sice , kde žijete a nemáte- li kolo jako jedinou možnost přepravy třeba do vzdálené vesnice na nákup... Ale Váš příspěvek tak nevypadá..Píšete, že dvouletý Mikuláš usíná hned jak dosedne.Kam ho potřebujete přepravovat, že neberete ohled na jeho měkkou a zranitelnou páteř ? Ráno do školky ? Nejde vyjet dřív a buď ho vést za ruku, nebo v kočáře?
Nemělo by dvouleté dítě jezdit na kole , zhroucené za vámi ,spící v sedě, jen v mimořádných případech ? Omlouvám se vám, pokud tímto způsobem přepravy řešíte nezbytný provoz rodiny ,a váš nápad s kruhem v tom případě není špatný. I když - Spali jste někdo v létě s hlavou na igelitu ? Ale pokud s takovým špuntem jezdíte pro zábavu, je to nezodpovědnost a naprosté ignorování potřeb malého.
To samé ale platí pro děti klimbající ze sedaček na záda . Když máte malé dítě, těžko to lze skloubit s vysokohorskou turistikou, dlouhými výlety na kole, kajakem .jistě , dítě vydrží velmi mnoho, a v nutných případech je až neuvěřitelné, co všechno snesou, ale sami si srovnejte, jestli Váš Mikuláš nebude mít větší zážitky na louce za městem,kde bude moci volně běhat, než když absolvuje třicet kilometrů na kole , sedíc za Vámi a obalený kruhem .Ale jak znova podotýkám, pokud je pro vás jízdní kolo a doprava mrňat na něm jediným možným způsobem dopravy, asi se nedá nic dělat.Ale je mi ho líto. Myslím, že v tomhle věku by jste měli chápat a přizpůsobovat se vy jemu, než on Vám ...
 Hroch (mikulas 5 a Andela 2) 
  • 

Re: Re: Usinani v sedacce na kolo 

(13.9.2000 12:32:25)
Samozrejme mate pravdu. Kruh na usinani je nouzove reseni na kratke dojeti nekam kde se da decko ulozit a nechat dospat, a taky s nim nejedou porad. Myslim ze kazdy kdo jezdi s detmi na kole se s problemem usinani setkal.
Ohledne jezdeni s detmi na sedacce na kole- alespon nase deti jezdi rady a nepovazuji to za jejich trapeni.
P.S. Gumovym lanem se privazuje ten kruh a ne decko.
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Re: Usinani v sedacce na kolo 

(13.9.2000 13:54:17)
Milá Jitko,
nedá mi to, abych se neozvala a trochu Vám neodporovala. Píšete, že máte potomstvo již dospělé, takže jste možná trochu obětí nedávných zvyklostí s malými dětmi se zavřít doma a do žádných sportovních aktivit se minimálně šest let nepouštět.
Z vlastní zkušennosti vím, že děti výlety na kole nebo procházky po horách dost milují. Občas při nich opravdu usnou, ale kdo by se jim divil, když to v krosničce u táty na zádech tak pěkně houpá. Skoro jak u mámy v bříšku.
Náš syn sice v sedačce na kole neusíná, ale dokud jsme ho na výlety nosili ještě v krosničce, usnul téměř pokaždé. A vůbec na to nemělo vliv, jestli těsně před tím spal "jako člověk" pěkně vleže v posteli. A určitě pro něj bylo lepší trochu nepohodlí v krosničce v Tatrách, než hezky klídek v začouzené Praze.
Nápad Mikulášova tatínka, jak dítěti změkčit spaní nafukovacím kruhem, mi přišel poměrně důvtipný a mnoho sportovně založených rodičů ho jistě ocení.
Mimochodem - není to s tím spaním na kole jako se spaním v autosedačce: sotva zastavíte, dítě se probudí (jinými slovy i zastavit na mezi a nechat ho vyspat na louce by bylo k ničemu)?
 Jitka, dospělé potomstvo 
  • 

Re: Re: Re: Usinani v sedacce na kolo 

(13.9.2000 16:21:17)
Můj názor je asi stejný,jako reakce toho sympatického tatínka od cyklisticky nadaného Mikuláše. Prostě bych byla ochotná akceptovat tento dopravní prostředek jako východisko z nouze.A na vaši reakci, že v Praze je špatný vzduch a proto hurá do Tater....a jak tam vašim dětem je dobře. Jasně, proč by nebylo,jsou s rodiči a ti jsou tam šťastní.To je skvělé... ale kdo chtěl do Tater. Miminko? A když už se vám chce tak moc do hor,je nutné jezdit takovou dálku? A pokud ano, je nezbytné, aby spící mrně bylo vyneseno v sedačce na Štrbské pleso ? I když velmi milujícím tatínkem ? Nemůže být za horskou chatou na stejně čistém vzduchu ? Nahoru šplháte kvůli miminku, nebo kvůli sobě ? Když byly moje děti mimča,jezdila jsem s nima taky ven, ale tak nějak jsem to víc přizpůsobovala jim, než vlastní touze něco zažít. Nejezdili jsme na neděli do Krkonoš, ale tramvají do Prokopáku. Dneska si asi těžko umíte představit, že nebyly téměř žádné penziony, neexistovaly dětská jídla v restauracích,navíc vše bylo přes neděli zavřené, na dotaz u Čedoku, zda-li smíte přijet na hory s dítětem, to většinou připadalo v úvahu až od tří let.... Nočník nebo postýlka jako vybavení ubytovny = scifi. Jednorázové pleny ? To byla štvavá propaganda západu . A tak se nedivte , že nebylo mnoho rodičů, kteří by jezdili na delší dobu mimo byt,maximálně chatu, nebo babičku.Dítěti v těchto podmínkách opravdu bylo lépe se zázemím doma. A přiznejme si, že mamince taky. Vyvařovala jste někdy na horké chatě pleny v hrnci na kamnech ? Asi to dnes není nutné, co? Možná se vám zdá, že jsem proti tomu ,aby se s dětmi cokoliv podnikalo,jen ať pěkně leží na zádech v klídku.Ale vůbec ne.Nevadí mi, že spí při výletě, vadí mi JAK spí. My jsme dřív i v polních podmínkách bez auta , desetirychlostních přehazovaček a skládacích postýlek taky jezdili do přírody.I s dětmi.Jen mám pocit,že v době, kdy to mimčo je ještě takhle malé, jsou jeho potřeby přece jen jiné, než chodit na dlouhé procházky na něčích zádech.Já jsem chodila za svobodna po všech horách , co tehdy byly na dosah,
a užila jsem si toho pěšího a cyklistického putování dost. Takže jsem měla "zásobu" na dobu, kdy nejdelší výlety jsou spíš metrové, než kilometrové a měla jsem asi víc zodpovědnosti , než někteří dnešní rodiče. Napadlo by vás s tříměsíčním miminkem sjíždět řeku ? Mě tedy asi ne.A myslím, že ani vy by jste to nepovažovala za dobrý nápad.Teda pokud by to nebyl jediný způsob dopravy, ale to se opakuji. Nevidím v tom žadný smysl.A stejně tak nevidím žádný smysl ,jezdit a chodit na dlouhé vzdálenosti s malými dětmi na zádech. Společný čas se má organizovat s ohledem na toho nejmenšího člena rodiny.
Prostě si myslím, že rodiče , když už mají děti, by na pár kratičkých let mohli některé aktivity upravit.Nebo, mají-li tu potřebu ,provozovat sport tohoto druhu bez dětí. Ale mnozí rodiče to neumí a doslova tahají děti všude, kam si usmyslí . Ale protože všichni, co čtou tuhle rubriku, logicky nemohou být nezodpovědní a lehkomyslní rodiče / to by četli úplně jiné rubriky, že ? / pláču na špatném hrobě, ne ? A tak nám všem přeju hodně a hodně radosti s našimi dětmi / já už se těším na vnouče ! heč ! / a užijte si to období, kdy děti ještě unesete v náručí.
 Míra & spol 
  • 

Re: Re: Re: Re: Usinani v sedacce na kolo 

(14.9.2000 8:36:33)
Jitko,

nemáte náhodou nějakou tabulku pro cyklosedačky a krosničky, kde je uveden věk dítěte a doporučená doba pobytu v nich ?
 Jitka, dospělé potomstvo 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Usinani v sedacce na kolo 

(14.9.2000 10:21:23)
Netuším, kde by se takové informace daly sehnat.K výpočtu bych použila zdravý rozum a cit.Doporučila bych dobu co nejkratší.
Zkuste se poptat,co říkají orthopedi. Zdravím .
 Milena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Usinani v sedacce na kolo 

(16.9.2000 23:01:51)
Taky jsem tak "lehkomyslná a nezodpovědná", že beru dítě do Tater (asi tak jednou za dva roky; kdybychom jeli někam blíž, odvolají nám tatínka zpět do práce). Takže vím, že výlet na Štrbské pleso je asi stejně dobrodružný a náročný jako nedělní procházka po navigaci u Vltavy. Dá se tam dojet autem a kolem plesa vede vyasfaltovaný chodník.
Jinak Jitko, blahopřeji k očekávanému vnoučátku. Moje maminka tvrdí, že vnoučata jsou snad ještě lepší, než vlastní děti.
 Marketa,syn 
  • 

Re: Usinani v sedacce na kolo 

(17.9.2000 10:13:13)
Děkuji za tip, právě jsem tento problém řešila, protože náš malý také hned v sedačce usne. Je to opravdu dobrý nápad.
 Monika (Michalka 10měs, Vojta 4 roky) 
  • 

Re: Usinani v sedacce na kolo 

(9.10.2000 10:47:57)
Díky moc za radu. Nafukovací kruh určirě vyzkoušíme.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.