| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

V práci už mě nechcou

 Celkem 2 názorů.
 Eva(30), Janek(5),Hanka(3) 
  • 

V práci už mě nechcou 

(11.9.2000 0:24:47)
Jsem na mateřské už přes 5 let. V práci jsem měla dobré místo,bezva kolegy,dokonce často volali, jestli teda můžou počítat že se opravdu vrátím,dělali jsme plány,co budu dál konkrétně dělat...A pak zavolali, ať se příju ukázat, otevřeli šuplík, ha, nemáme pro vás práci, 3 měsíční výp. lhůta + 2-měsíční odstupné(ha,ha,ha, tobude suma z mého platu před málem 6 lety). Fajn,zkouším hledat jinou práci,jenomže...Jsem VŠ,předtím jsem dělala v informatice,
ALE 1)jsem už dlouho doma
2)mám malé děti
3)chtěla bych snad i někdy něco více,postoupit v prac. hierarchii(to se mi velmi divili - ženská,s děckama?)
4)narazila jsem na pár neseriózních firem
No jsem opravdu znechucená.Mám ještě půl roku čas, než malá bude mít 4,začínám však uvažovat o své hodnotě...
Kdo mi dodá optimismu, ozvěte se.Nebo vás už v práci taky nechcou?
Ahoj! Eva
 Dana , 29 let , dvojčata 19 měsíců 
  • 

Re: V práci už mě nechcou 

(11.9.2000 22:25:44)
Milá Evo, nevím, jestli dodám požadovaný optimismus, ale stejně jako Hanka na MD podnikám. Tatínek totiž přišel o práci (je o dost starší než já), takže se vrhl na podnikání. Začala jsem mu pomáhat a snažila se podpořit náš rozpočet, protože jeho příjmy jsou dodnes (podniká teprv 1/2 roku) spíš určeny na "investice do podnikání" než na živobytí. A protože jsem, stejně jako Hanka, původní profesí účetní a dál jsem se musela učit (jsou pořád nějaký změny v daních), tak jsem z oboru ani "nevypadla", do toho kamarádi založili firmu a potřebovali účetní. Pracuji večer, když kluci spí, ale je to trochu "záběr" a kdyby nepomohl tatínek a babička (tatínek občas vaří a babička hlídá přes den, když "hoří" termíny), nevím, nevím, jak by to vypadalo u nás doma. Na internetu jsou občas nabídky na obchodování přes internet apod. Vyrazila jsem do jedné firmy a po asi hodinovém "masírování" mi řekli - a teď nám tady zaplatíte 2.900,-- za úvodní školení. Takže jsme se rozloučili - nejsem totiž "kavka" ani úplně pitomá. Budeš-li hledat jakoukoliv práci z domova, budeš to mít opravdu těžké, protože z tebe budou různí "seriózní podnikatelé" zkoušet tahat peníze. Zkoušela jsi osvědčený "trik" s babičkou v důchodu? Moje kamarádka takhle uspěla (tvrdila, že má celodenní péče o dítě zajištěnou díky babičce). Nechápu, proč zaměstnavatelé nejsou schopni přijmout fakt, že jsme schopny si občas v případě nutnosti prostě třeba i zaplatit paní na hlídání, protože vyděláme o něco víc (to hlídání nikdy není přece celý měsíc) a chceme pracovat i když máme děti? Ideální adeptka má 20 let praxe, je bezdětná a mladší 30-ti let. Takže - držím palce, abyste narazila na rozumného zaměstnavatele, který myslí hlavou !!!

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.