| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Chce se stále nosit

 Celkem 4 názorů.
 Boris 
  • 

Chce se stále nosit 

(27.11.1999 19:11:46)
Naše holčička Adélka bude mít 30.11.1999 půl roku.Při narození vážila 3900 g a nyní má 9 kg a chce se stále nosit.Manželka jí už skoro neunese.Můžete nám poradit co dělat.Navíc spí velice málo (cca 8 hodin denně), ale napláče, chce se na vše dívat a komunikovat.

Prosím o radu.
 Petra, jeden roční chlapeček 
  • 

Re: Chce se stále nosit 

(1.12.1999 13:52:38)
Dobrý den,
dnes jsem narazila na Váš dotaz a velmi mi to připomnělo mé soužení s naším chlapcem. Když mu bylo tři měsíce, tak už vůbec nechtěl být v kočárku, chtěl se jenom nosit, všude koukat, vše pozorovat. V noci se až 7krát probouzel a celkově málo spal. Já jsem žádnou radu nehledala, prostě jsem ho nosila (a to váží v 10ti měsících 10kg) a nosila a nosila, tak jsem to vydržela do té doby, než začal lézt a nyní i v 10ti měsících i chodit. Asi máme hodně zvídavé děti, takže Vám přeji ať vydržíte.
 Jana, syn Stanislav, 5 měsíců 
  • 

Re: Re: Chce se stále nosit 

(12.1.2000 21:44:01)
Díky, díky, díky za váš příspěvek!
Já mám již asi od dvou měsíců věku mého chlapečka stejný problém. V noci spí docela dobře, ale přes den nespí skoro vůbec (možná tak 2,5 hodiny čistého času), chvílemi si sice vydrží sám hrát, ale valnou většinu času chce jen nosit a na všechno se koukat a všechno pozorovat. Protože váží už asi 8 kg, pořídila jsem si na něj "klokanku" a naučila jsem se dělat všechno s dítětem na břiše. Občas ho sice ještě nechám plakat, protože to by si člověk nemohl dojít ani na záchod, ale většinu času ho nosím a ani nemukne. Dosud jsem měla trochu pochybnosti, jestli nebude rozmazlený, jestli ho tím nekazím, když ho nosím, ale pokud jsem správně pochopila Váš příspěvek, tak to časem přejde samo. (Popravdě řečeno, už se na to upřímně těším.)Teď už mám v téhle otázce trochu víc jasno, protože přece jen, člověk docela znejistí, když slyší ze všech stran různé protichůdné názory (jako např. nechat dítě "uřvat", aby si nezvykalo, že rodiče budou skákat, jak ono pískne).
Přeju všechno dobré a jsem zvědavá, jak to do budoucna bude fungovat. Jana
 Radka, zatím bez dětí 
  • 

Re: Chce se stále nosit 

(3.12.1999 10:03:26)
Některé moje kamarádky používají indánské nosítko. Jde v podstatě o jakousi zavinovačku s pevným podkladem, která se nosí na stojato a má přidělané popruhy jako krosna. Lze ji opřít o zeď (samozřejmě zajištěnou proti pádu) třeba v kuchyni a děťátko se může spokojeně dívat, co dělá maminka zajímavého. Miminko vypadá, že v nosítku stojí, ale v podstatě je trochu jako špunt v láhvi. Kamarádka do svého nosítka ještě vsadila cosi jako plenkové kalhotky, aby dítě mohlo sedět, ale funguje to i bez tohohle vylepšení. Mimoto se v nosítku dětem i dobře spí. Mají rády trochu stísněný prostor. Pokud budete mít zájem, mohla bych o tom napsat nějaký článek, jestli seženu scaner tak i s fotkami. Přeju hodně trpělivosti.
Radka

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.