| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nočník

 Celkem 4 názorů.
 Jana Ševčíková, syn 2 roky, dcera 1rok 
  • 

Nočník 

(30.8.2000 20:19:56)
Mám stále stejný problém: snažím se naučit (cca od jednoho roku) mého hodně rozverného a neposedného syna na nočník. I přes rady typu puštěná voda, teplá voda v nočníku se nám ještě nepovedl první úspěch. Ve chvíli, kdy se synovi sundá plenka, vydrží velmi dlouho, pak i když tzv. vedle něj stojím s nočníkem - odběhne a potřebu vykoná do kouta, postele či kamkoli jinam... Jak na něj nejlépe vyzrát?
 Dana , 29 let , dvojčata 18 měsíců 
  • 

Re: Nočník 

(30.8.2000 21:33:48)
Radu zatím ani ne, kluci na nočníku ještě ani neposedí, ale s tou puštěnou vodou to moc nadějně nevidím, protože voda sice vyvolá reflexivní močení, ale je to podle mého názoru podnět úplně mimo, takže nic neřeší - tzn. nejde čůrat na nočník protože chce, ale sedí na něm a začne se mu chtít, protože teče voda? Nechci Vás odrazovat, ale tohle asi nebude řešení (většina kamarádek, které mají kluky, zaznamenala úspěchy až kolem 2,5 roku)
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Nočník 

(1.9.2000 10:44:13)
Ahoj Jano,
zkoušela jsem stejné triky jako Ty a taky bez úspěchu (o močopudnosti tekoucí vody od té doby silně pochybuji). Do 2,5 let se mi z mého syna nepodařila dostat ani kapička mimo plenu. A pak se jednoho dne sám rozhodl a začal chodit na nočník i čůrat i kakat. Opravdu ze dne na den. Kdybych to nezažila, neuvěřím. Měla jsem dojem, že se potřeboval rozhodnout sám, z vlastní vůle, že ho rozčilovala ta moje "manipulace". Takže vydrž, jednou ten zázračný první den bez plen přijde a možná to ani nebude tak dlouho trvat.
 Radka, dva synove 
  • 

Re: Nočník 

(6.9.2000 22:38:38)
Jestli je to takový paličák jako ten můj, tak ho musíte hrozně štvát tím, jak ně něj s nočníkem útočíte:-)
U mého syna to bylo skoro tak, jak to tu už někdo popsal - takřka ze dne na den, po druhém roce - a musel se pro to rozhodnout sám. Pomohlo, že to viděl u svých vrstevníků, například v mateřském centru. Dneska je mu dva a třičtvrtě a přes den to zvládá úplně suverénně a to nikoli na nočník, ale rovnou na záchod, v noci s plenou (ale někdy je ráno suchá).
Asi je fakt, že kluci jsou v tomhle pomalejší než holčičky. Ale jeslit je vašim jediným důvdoem, proč chcete, aby už chodil na nočník, to "že už by to měl umět", radím: hoďte tuhle starost za hlavu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.