| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Rýma

 Celkem 20 názorů.
 Míša, 7mi měsíční dcerka 
  • 

Rýma 

(30.8.2000 19:29:01)
Prosím o radu.

Mám 7 měsíční dceru a nemohu ji zbavit rýmy.
Použití Olyntu je perfektni, ale po jeho vysazení se rýma opakuje. Nejhorší je v noci, protože dcera nemůže díchat nosem. Po odsání se jí uleví , ale čim více jí odsávám tim je to horší. Střídá se jí vodnatá rýma s hustou.

Díky za radu. Mí?a
 Veronika Pechová,dvě holky 
  • 

Re: Rýma 

(30.8.2000 21:17:04)
Ahoj Míšo,
na rýmu mi kamarádka poradila dobrý "fígl".Před koupáním přitopit v koupelně a nejprve napustit horkou vodu, potom doředit a přikápnout pár kapek olejíčku Tea tree. Prostě udělat si doma parní lázeň.
Ještě jsem s úspěchem používala místo nosních kapek mateřské mléko.
Přeji brzké uzdravení. Veronika
 Radka Uhrová )dcera 6, syn 3) 
  • 

Re: Rýma 

(31.8.2000 11:07:45)
Míšo,
když byl Lukáš mimino střídala se u něho období bez rýmy (14 dní) a rýma(týden).Nám se osvědčila rada kamarádky z lékárny a začali jsme používat Imunal (výtažek z třepatky nachové - echinacei)vždy, když se objevily první příznaky.A bylo po rýmách, pokud šlo o chřipku, ne že by ji nedostal, ale průběh byl velmi lehký.
Je to na podporu imunity, zkus radu v lékárně (některé takové výtažky jsou pro děti až od 3 let, už nevím, jak se to jmenovalo, podle lékárnice to bylo totéž-neměli Imunal-ale nebylo, až doma jsem zjistila, že je to pro starší děti).
Hodně brzké uzdravení.Radka
 Petr, dvě děti 
  • 

Re: Rýma 

(31.8.2000 12:34:55)
Naše dcerka trpěla naprosto stejným problémem. Na doporučení doktorky jsme jí začali dávat večer půlku Claritinu (proti alergii) a je bez rýmy.
 Eva Zápotocká 
  • 

Re: Re: Rýma 

(19.10.2002 10:53:24)
Můj syn Honzík má rýmu, která trvá už přes dva měsíce. Teď jsou mu tři měsíce. Doktorky jsem se ptala, jestli nemůže být alergický, ale řekla, že na to je ještě malý. Ale když to pomohlo vám, tak by to mohlo pomoctr i Honzíkovi.
 perdita 


Re: Re: Re: Rýma 

(19.10.2002 12:47:02)
Dítě i tak malé být alergické může, ale většinou to bývají potravinové alergie - něco co kojící maminka jí. U nás, protože mi porodnice syna dala už plně na lahvi, to byla alergie na kravskou bílovinu, kterou má dosud. Nechci tím tvrdit, že je alergik, ale tak šmahem bych to zase nezavrhovala.
Áť se toho trápení brzy zbavíte
 Dolores 


Re: Re: Re: Re: Rýma 

(19.10.2002 14:05:36)
Já už nekojím.Ale zkusila jsem mu koupit jiné mléko.Dřív jsem používala Baby sunar, zeď začínám s Hamilonem. Tak uvidím, co to udělá.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Rýma - trvale 3 měsíce 

(5.1.2003 19:32:43)
Ahojda,
máme stejný problém. Dcerka má rýmu od 3 týdne po narození - nyní ji budou již 4 měsíce. Není nějak výrazně silná, ale i to potrápí. Vyřešili jste to nějak? Co vám pomohlo?
Díky. Petra
 Miška, 3 děti 


Re: Re: Re: Re: Rýma - trvale 3 měsíce 

(5.1.2003 19:53:02)
Petro, naše malá se narodila v únoru a měla nepřetržitou rýmu, co jsme přišly domů z porodnice, pár měsíců. Doktorka jen říkala, že to skončí, až se oteplí. Měli jsme jen vysávat a když byla moc velká, tak kapat nasivin. A opravdu, až začalo být jaro, léto, rýma zmizela a už se neukázala. Je pravda, že se potom neukázala opravdu hodně dlouho.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Rýma - trvale 3 měsíce 

(6.1.2003 21:22:30)
Díky za trochu uklidnění, to nám zbývají ještě asi 3 měsíce - kéž by nás jaro také vyléčilo.
Hezký den.
Petra
 PetraV 


Re: Re: Re: Rýma 

(19.10.2003 21:57:52)
Tak stejný problém jsem řešila také ze svým synem Jeníkem.Přišlo mi, že má od porodnice rýmu.Bylo to ovšem způsobeno tím, že jak jsem ho kojila tak se mu trochu mléka vždy dostalo nějak do nosánku a já pak jen slyšela jak se mu špatně dýchá.Ani nošení a odkrknutí nepomáhalo. Rada je jednoduchá nadzvednout trošku madraci v postýlce do mírného sklonu. Mít trpělivost asi 14 dní až tři týdny a bude líp. Petra
 miskina 


Re: Re: Re: Re: Rýma 

(21.11.2003 16:38:44)
Ahojte, Vincentku mi doktorka taky doporučila. Je dobré jí dávat před každým kojením, aby miminko nepolikalo hleny. Na kapky do nosu pozor! Dávejte jen když už je nejhůř. Mohou prý poškodit sliznici. Hlavně u novorozenců. Jinak máme taky zvedlé čelo postýlky. :-) Držím palečky. Taky s rýmenkou zápasíme.
 Milka + Kristýnka 6 m 
  • 

Re: Rýma 

(31.8.2000 20:09:48)
Nevíte někdo, jestli se dá nazvat rýmou i to, když musíme Kristýnce každý večer a většinou i ráno odsát nos, protože tam má "holuby" a hůř se jí dýchá?

díky Milka
 Jana, kluk a holka 
  • 

Re: Rýma 

(14.9.2000 21:31:29)
Mám vyzkoušený recept, který jsem kdysi někde četla - dá se do vařící vody dvě lžíce máty a jedna soli. Hrnec se postaví k postýlce a tu celou překryjeme prostěradlem tak, aby hrnec byl uvnitř. Nechávala jsem to působit asi jednu až dvě hodiny - rýmu to nevyléčí, ale velmi to dítěti ulehčí. Ahoj.
 Simona /10 měsíční holčička/ 
  • 

Re: Rýma 

(1.10.2000 20:45:34)
Stejný problém postihl i moji dceru, ve 3 mesících jsme dokonce byli na odsavani u krcarky a ta nam predepsala antibioticke kapky PAMYCON a ten si nemuzu vynachvalit. Problem byl za par dni pryc a od te doby dostala rymu az nedavno, odsavani ani Olynth vubec nepomohl, tak nam doktor predepsala zase Pamycon.A pomalu se to zase lepsi.

 Markéta, 9měsíční Veronika 
  • 

Re: Re: Rýma - pozor 

(3.10.2000 22:21:49)
Vím, jak je rýma u miminka strašně nepříjemná, ale Pamycon je velmi krajním řešením a zcela určitě by ho maminky neměly vyžadovat. Pamycon je toxické antibiotikum a při častém podávání může vést k poruchám sluchu. Pro malé děti je vhodný pouze v jasných indikacích, pro které je ale bezvadný!
 Markéta, 9měsíční Veronika 
  • 

Re: Re: Rýma - pozor 

(3.10.2000 22:22:31)
Vím, jak je rýma u miminka strašně nepříjemná, ale Pamycon je velmi krajním řešením a zcela určitě by ho maminky neměly vyžadovat od lékaře za každou cenu. Pamycon je toxické antibiotikum a při častém podávání může vést k poruchám sluchu. Pro malé děti je vhodný pouze v jasných indikacích, pro které je ale bezvadný!
 Aneta 31 let ,Kačenka 4 roky, Zlín 
  • 

Re: Re: Rýma 

(10.10.2000 20:43:33)
Na rýmu mám osvědčený lék, který jsme léta zkoušela na sobě a fungoval.Je to malý zázrak.Olej se jmenuje TEA TREE a je k dostání v každé lékarně.Jistě jste o něm slyšela.Je to přírodní antiseptikum.Naše holčička má čtyři roky a používám ho asi od třech měsíců.Když byla malinká tak jsme jej hodně ředila.Dnes už ne dokonce ho dávám i do aromalampy a pomáhá.Vytírám s ním nosík, nebo natírám hrudník, kolem oušek.Podle nachlazení.K tomu vitamíny a čaj s medem.
Před časem jsem byla zasvěcena do REIKI, což je pracování s energií a tak používám i to.Po nemoci je během třech dnů a většiniu bez léku.Dceru jsme kojila do 3,5 roku a ještě jsme neměly antibiotika.Používala jsme i dětskou kosmetiku s tímto olejem.I ta je skvělá.Obsahuje pěnu, pl.mléko,šapon a krém na opruzeniny.Mohu jen doporušit.
Aneta
 Dolores 


Re: Re: Rýma 

(19.10.2002 12:14:09)
Najde se někdo, kdo by mi poradil, jak mám svého syna zbavit rýmy. Dostal ji asi 3 týdny po narození a trvá dodnes. Teď mu jsou 3 měsíce. Výtěry jsme měli v pořádku. Odsávání, ani kapky Pamycon a Nasivin mu nezabraly. Předem děkuji za odpověď.
 Olina, kluci deset a jedenáct 
  • 

Re: Rýma 

(5.10.2000 14:59:21)
Můj starší syn měl rýmu dlouho. Vlastně do tří let do deseti.Měl chronický zánět dutin. Nebyl alergik.Měl sníženou imunitu.Dnes těžko říct, jestli měl chronický zánět v těle, a proto sníženou imunitu, nebo měl sníženou imunitu, a proto zánět dutin.V deseti jako když utne. / Tedy nevím, ještě jsem ho dnes neviděla../ - tak jsem dlouhé roky odpovídala na dotaz , jak se má, jestli je zdravý.
Dobré je na ulehčení dýchání napařování.Ale pozor !!! Záleží na typu rýmy. Na zánět / hustou rýmu, smíte použít jen suché sálavé teplo.!!! U kamen se živým ohněm , u horského slunce -tam je také infračervené světlo.To znamená posadit ke kamnům . Je nutné i u horského slunce použít ochranné brýle i na tohle " červené světlo ". Vysychají rohovky. Nejde ani tak o to , aby se zahřála hlava, jako spíš, aby nemocný vdechoval suchý horký vzduch.O vlhkém napařování už tu někdo psal. / Prostěradlo přes postýlku../
Já jsem sedávala s dítětem na klíně pod deštníkem a přikrytá prostěradlem. Je třeba dávat bacha na hrnec s tou horkou vodou. Máta je skvělá, ale mě snižuje tlak i když ji jen dýchám takže jsem dávala Pinosol, nebo rozpustila hašlerku..
Dělal nějaký doktor malé výtěr z nosu ? Ví se , proč vlastně tu rýmu má ? U nás se z rýmy a věčně píchaných uší vyklubal chronický zánět dutin, bakterie, co tam žijou, jsou anaerobního charakteru .Ty na vzduchu rychle umírají, takže se ve výtěru nenakultivují, a vyjde výtěr jako negativní. Pokud se něco nakultivuje, většinou na to špatně zabírají antibiotika, neboť do dutin přes kosti jen tak něco neprojde. Je to oblast málo prokrvená , a vůbec k ní nemůžete.
Na podpůrnou léčbu je velmi dobrý bylinkový lék SINUPRET. Myslím, že už se může i u miminka .Určitě ho objednají v každé lékárně. Velmi nám pomohl. Je vynikající hlavně na takové to doléčení a podporuje vlastní obranu organismu.
Váš dětský doktor by měl zvážit i možnost alergie, že rýma je reakce na nějaké alergeny. Má někdy i podrážděné oči ,zarudlé spojivky ?
Jak tak lovím z paměti jěště nějaké fígle na rýmu, velmi se mi osvědčil trochu hrůzostrašně vyhlížející návod na odsávání hlenů z nosu :
Na hadici od vysavače nasadíte volně víčko od mixeru. Takové to maličké, asi čtyři cemtimetry v průměru, ucpává se tím u některých mixerů velké víko ma mixovací nádobě.A to víčko má v sobě malou dírku. Do té se napevno zastrčí ten konec odsávačky, který normálně máte v puse vy, nebo ochotný pomahač . Nebojte se to vyzkoušet. Když mi to naše ušní doktorka radila, koukala jsem na ní jak na vraha. Ale nejdřív to odzkoušejte na sobě, a uvidíte ten přepych. Myslím, že šikovná hlava by možná přišla i na jiný způsob, jak spojit úzkou hadičku od odsávačky s hadicí od vysavače. Ale pozor. Důležité je, aby odsávačka byla taková ta s nádobkou na hleny !!!!
Je to malá nádobka od které vedou dvě hadičky !!! Ne ten balonek !!
Vaše žádost o radu byla někdy ze srpna, a tak možná, že v říjnu už máte po problému. Byla bych ráda, kdyby moje rady nikdo nepotřeboval. Rýma je hůř léčitelná než cokoliv jiného, a než jsem donutila doktory, aby se věnovali pouhé rýmě, uteklo dost sil i mě, i klukovi . Do teďka má sníženou sluchovou citlivost, slyší až od čtyřiceti decibelů, ale je to čím dál tím lepší. / A to jsem ho jěště od rána neviděla./ Zdravím !

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.