| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Cucání palečku

 Celkem 2 názorů.
 Petra a Pepa 
  • 

Cucání palečku 

(25.8.2000 22:52:54)
Naše Anička asi před měsícem zjistila, že nejlepší činností ve volných chvílích je cucání palečku. Ať je sytá či hladová, čilá či ospalá, pokud se zrovna nekojí a je v poloze vleže, vždy si její levý paleček najde cestičku do pusinky a ona saje a saje, i když nic neteče. S palečkem v pusince usíná, pokud tvrdě spí, tak ho nepotřebuje – až do doby, kdy se začne probouzet. Dudlík odmítá, omotaná ručička plínkou se jí značně nelíbí a mazat paleček přípravkem Daumexol (viz předchozí diskuze) nám v tomto věku připadá drastické. Aby si Anička paleček nedumlala, museli bychom jí za ručičku držet nebo ji neustále nosit, aby měla stále co pozorovat. Největší obavy v nás vzbuzují pověsti o deformaci horního patra, příp. o „vycucání“ palce. Navíc je dcera fixovaná pouze na paleček levý, takže na tuto stranu i ve velké míře otáčí hlavičku. Také jsme slyšeli názor, že cumlání palce je u plně kojených dětí normální (zřejmě latex nemůže nahradit maminčinu bradavku…). Se synem jsme takové problémy neměli – dudlík měl tak první měsíc a po tom, co mu narostly zuby, všechny rozkousal, usínal zásadně při kojení, proto žádné zkušenosti s cucáním palečku nemáme, a tak uvítáme nějaké rady maminek a tatínků, kterým se podařilo už v raném věku tento zlozvyk zdolat.
 Věra s čtyřměsíční Viktorkou 
  • 

Re: Cucání palečku 

(23.10.2000 20:21:48)
mám úplně stejnou zkušenost s cucáním palečku naší dcery Viktorky. Také levý paleček, ale většinou jen v noci, nebo když se blíží doba kojení či spaní. Jinak přes den málo, protože je zaměstnaná hračkami a vlastním převalování apod. Přesto jsem zkusila na noc zašít rukávy na pyžámku a co se nestalo. Nevyspala se Viktorka ani já. Plakala, byla z toho nešŤastná a já taky. Tak jsem hned druhý den rukávy rozpárala. Ale je možné, že kdybych vytrvala, tak by to bylo účinné, protože od té doby si právě cucá palec přes den méně. Také bych přivítala, zda nemá někdo osvědčenou metodu odnaučování cucání palečku. Díky.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.