| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

RE: Těhotenské testy

 Celkem 5 názorů.
 Mája, bezdětná 
  • 

RE: Těhotenské testy 

(22.8.2000 15:33:00)
Před měsícem jsem tu vypisovala svou zkušenost s těhotenskými testy a s chemickým těhotenstvím, teď zkusím novou otázku:
Domluvili jsme se s manželem, že teď necháme naše pokusy až na jaro, ale mě to stejně láká zkusit to ještě teď. Jen se děsím (kdyby to náhodou vyšlo), že bych měla největší bříško na konci května, to už bývá dost horko. Horko já špatně snáším i teď, natož jako těhotná. Jaké vy s tím kdo máte zkušenosti? Mám to risknout (protože drobečka bych si přála) nebo počkat skutečně až na jaro a doufat, že pak to vyjde? Kdy je podle vás nejvhodnější doba k narození dítěte? Kolegyně propaguje jako ideální narození dítěte na jaře, je na tom něco?
 Saša, 15 měsíční holčička 
  • 

Re: RE: Těhotenské testy 

(22.8.2000 22:03:11)
Ahoj Májo,
mám holčičku narozenou na konci jara (3.6.1999) a zdálo se mi to tak ideální - léto strávila v podstatě jen v plence a těch (v diskuzi o vybavičce mnoha maminkami zavrhovanými) vzadu na tkaloun uvazovanými košilkami, protože to jeji prvni léto bylo opravdu teplé. A tak prádla bylo minimum a převlékání fakt zabralo jen minimum času. Prostě nemohu si to vynachválit a další mimčo si počneme ( doufáme, že se nám to podaří, až přijde čas) zase v září.
Takže se neboj (nakonec spousta zvířat má mláďata na jaře - prostě proto, aby tu kritickou dobu bylo teplo a neztěžovalo jim přežití ještě počasí) a klidně se "do toho" pusťte. Jo a květen v letních šatičkách byl příjemný i s bříškem.
Úspěch při Vašem snažení Vám přeje Saša.
 Mája 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(23.8.2000 9:13:04)
Sašo, děkuji za reakci, podpořila jsi mě v myšlence, že to přece jen ještě zkusíme tento měsíc,resp. v září. Drž mi palce
 Lída, kluk 15m 
  • 

Re: RE: Těhotenské testy 

(23.8.2000 12:52:19)
Ahoj Májo,

souhlasím s maminkou, která ti radí porod na jaře. Syn se narodil na začátku května, nemusela jsem ho hned balit do několika vrstev. Bavlněné košilky si taky nemůžu vynachválit. Hlavně do horkého počasí jsou lepší než body nebo i trička s krátkým rukávem. Alespoň podle mého. Mačkají se pod zády ale děsně, to nepopírám. Zimu byl ochotný v kočáře zabalený prospat, a na jaře zase celkem nalehko oblečený mohl začít chodit venku. Když počneš teď, ještě se snad vyhneš podzimním inverzím a po porodu už také žádné nebudou. Zeleniny a ovoce budeš mít dost i ty první tři měsíce těhotenství, i potom v době kojení. (Tímto nezatracuji dovoz, ale přeci jen…) Vlastně ti sepisuju důvody, které vedly k takovému rozhodnutí nás.
 Mája 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(23.8.2000 13:59:49)
Tak jste mne přesvědčily, ještě to v září zkusíme. Hned jsem naběhla do lékárny a zakoupila (na rady v této diskuzní složce) vitamin E a kyselinu listovou. Lékárnice byla silně neutrální, říkala, že většinou se vitaminy a doplňky kupují jen na radu lékaře, který ví, co komu chybí, ale že to samozřejmě není nic proti ničemu, pokud se to bude užívat podle návodu. Návod přede mnou počlivě pročítala a ptala se na mé choroby nebo užívané léky, s odpověďmi byla spokojená a Ečko i listovku mi prodala. Jen mne překvapilo, že v letáku u kyseliny je několik varování, že je to jen na předpis. Ten jsem samozřejmě neměla. Ale nic, ublížit prý to nemůže, uvidíme, jestli to bude k něčemu dobré.
Děkuji za reakci "jarním" maminkám

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.