| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Myslíte že dítě které nemá kamarády by mělo opustit školu?

 Celkem 2 názorů.
 Tom Marný 
  • 

Myslíte že dítě které nemá kamarády by mělo opustit školu? 

(13.11.1999 20:29:30)
Moje dcera má dvanáct let. Je velmi bystrá aktivní atd. Ovšem nedělá žádné sporty. Chodí do výběrové sedmé třídy s rozšířenou vyukou matematiky fyziky, chemie a informatiky. Od páté třídy si našla svůj cíl a snaží se ho následovat. Chce být doktorkou. My ji to s ženou moc nerozmlouváme. Ve škole ji nemají rádi, proto, že se pořád hlásí a má všechny ukoly. Nosí moderní oblečení a snaží se zapadnout. Oni ji však nechtějí přijmout mezi sebe. Ja chodím pozdě domů a nemohu ji věnovat více času. Ona vůbec není v pubertě jako ostatní žačky. Je sice poleno na tělocvik, ale umí pracovat na počítači. Naše rodina ji chápe jako dospělou, ale stále je to malá holčička. Ve škole si z ní utahují že je tlustá, ale na mou duši není. Říkají to proto, že už neví jak ji ublížit. Ale jak má úkol a ostatní ne, tak se můžou přetrhnout o to, kdo je větší kamarád.
Co si o tom myslíte? Odepište mi prosím. Děkuji.
 Ivo Kaipr 
  • 

Re: Myslíte že dítě které nemá kamarády by mělo opustit školu? 

(17.11.1999 1:11:36)
Znáte-li školu, která je pro vaše dítě aspoň trochu snesitelně dostupná a přitom je tam "zvídavá" nálada, není skoro co řešit. Jenže problém je asi spíš v tom, jak najít takovou školu, která má skutečně upřímnou a tvůrčí atmosféru mezi učiteli, protože jedině taková může překonat různé jednoduché špatné "žebříčky popularity", které se ve třídách vytvářejí podle spádů přirozených vůdčích osobností. Vůdčí osobností třídy by měl být v jistém smyslu učitel, a to tím, jak podstatně ovlivní kolektivní náladu. Učitel by měl pomáhat těm, kteří se neumí prosadit a taktně usměrňovat ty, kteří se prosazují až moc. V dětech se snad potom dá i pod zdánlivě tvrdou slupkou najít upřímnost a tím i přátelství...
Ale skoro nevěřím, že se Vám takovou školu nebo aspoň učitele podaří najít. Že by byl nějaký aktualizovaný seznam na serveru dobrých zkušeností??? Ale i kdyby takový seznam existoval, za jak dlouho bude dostatečně hustě pokrývat území republiky? Budeme se muset kvůli školám stěhovat stejně, jako bychom se měli stěhovat kvůli zaměstnání?
V dlouhodobé perspektivě to vypadá jakž takž řešitelně, v tom konkrétním tady a teď je to temné nebe s občasnými záblesky. Přeju hodně štěstí, abyste na nějaký narazili.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.