| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak odstavit

 Celkem 4 názorů.
 Naďa, syn 8 měsíců 
  • 

Jak odstavit 

(21.8.2000 22:53:24)
Kojila jsem plně 6 měsíců, od té doby zeleninový příkrm a ovocná přesnídávky, jinak mateřské mléko. Chci syn postupně naučit pít z lahve, aby v případě nutnosti (když jde s manželem na procházku, když nejsem doma) se mohl najíst a napít. Kaše a mléka z lahve odmítá. Jak postupovat?
  
  • 

 

(22.8.2000 20:21:17)
 Erika Zelenková, 2 děti 5-ti letá dcera a 3- letý kluk 
  • 

Re: Jak odstavit 

(22.8.2000 22:26:24)
Ahoj,
já jsem kojila obě děti déle než rok, dcera měla chuť experimentovat, ale syn si zatvrzele chránil prso.S příkrmy jsem začala stejně, po 6. měsíci,(do té doby jsem v půl roce kojila 5 - 6x denně), ale vynechala jsem láhev, nabízela jsem vše na lžičku (nejprve v polene), pomalu, postupně, podle zájmu syna (z počátku mi zeleninu prskal). A tak jsem postupně odbourávala vždy jedno kojení a nahradila pevnou stravou tak, že v jednom roce už zbylo jen kojení na noc. Šlo to sice pomalu, ale syn byl spokojený. Hodně zdaru přeje Erika
 Radka Uhrová (dcera6,syn3) 
  • 

Re: Jak odstavit 

(23.8.2000 7:06:59)
Měli jsme obdobný problém, kojila jsem dceru do 8 měsíců, potom bylo nutno přikrmovat, ale lahev odmítala a raději byla hladová (přitom dudlíka používala).Po několika marných pokusech včetně už zoufalého máčení lahvového dudlíku v medu a koupi snad všech tvarů a velikostí dudlíků jsme rezignovali a začali ji učit pít z hrnku.První pokusy byly skoro vždy tak na převlečení, ale potom mi kamarádka poslala hrneček, který je dnes už běžně ke koupi: určitě ho znáte-2 ouška, těžké dno a hlavně dvě víčka-jedno "klasické" se sosáčkem(to dcera rovněž odmítala) a druhé, které mělo dvě dírky proti sobě (jako když do plechovky s džusem uděláte díry, aby tekl).A přes tohle víčko se naučila pěkně pít z hrnku během velmi krátké doby.Také byl dobrý "igelitový" bryndáček, který se nepromáchal, když náhodou více hrnek nahnula.U syna jsme potom lahev ani nezkoušeli a pil už jen z hrnečku (ještě asi o měsíc dříve než dcera) .Takže naše děti vyrostli bez lahví, jen když potom viděli děti s lahvemi, tak se divili, co že to dělají.Ale zase ubyl problém s odnaučováním od lahve, vyvařováním dudlíků a pod.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.