| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Apolinář už nikdy!!!

 Celkem 18 názorů.
 Magda, 2 deti 
  • 

Re: Apolinář už nikdy!!! 

(20.8.2000 20:44:25)
Nerodila jsem sice císařským řezem, ale jinak mám zážitky tytéž.
Rodila jsem v Apolinářské v roce 1995, na bývalé druhé klinice, ležela na šestinedělí P1, tenkrát tam nebyl ani plný rooming in.
Myslela jsem si, že za ty roky už je to dávno jiné.....
 Martina, 31. tyden 
  • 

Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(21.8.2000 15:30:27)
Uz je mi ze cteni tech ruznych nazoru na porodnice opravdu nevolno. Kazdy rika neco jineho (jeden chvali, jeden hani) a potom si vyberte. Opravdu pro cloveka nastava asi nejtezsi situace, kdyz ma moznost volby.
 Irena, syn 10 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(21.8.2000 16:25:00)
To Vás chápu. Pokud máte titul nejlépe MUDr., budou se k Vám chovat hezky všude. Pokud jste silná povaha, zvládnete to taky všude, i u Apolináře, ale pokud chcete mít co nejlepší vzpomínky, nespoléhejte na to, že ta jedna z mála sestřiček, které jsou milé a ochotné, bude mít službu zrovna až porodíte. Příště bych rodila asi jen v soukromém zařízení. Neslyšela jsem totiž na ně žádnou kritiku. Pravděpodobně si špatné zacházení nemohou dovolit. Hodně štěstí a radosti z miminka!
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(21.8.2000 20:05:49)
Ahoj Ireno,
zkus se při příštím mimnku podívat do Krče, třeba budeš mile překvapená, jako já (event. podrobnosti jsem napsala k dotazníku krčské porodnice). :-)
Zdraví Magda
 Denisa, 7.tyden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(5.1.2001 13:54:53)
Chtela bych se zeptat, jestli nekdo nevi o nejake soukrome klinice, kde doufam by lepsi zachazeni bylo garantovane penezi, ktere clovek vynalozi....
Dekuji za tipy, jsem z Prahy.
denisa@attglobal.net
 Martina S. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(5.1.2001 19:52:12)
Ahoj Deniso,

zkus se podívat na www.almeda.cz. Jedná se o soukromou porodnici v Neratovicích. Nevím sice, kde v Praze bydlíš, ale od Tesca v Letňanech je to 15 minut a musím Ti říct, že je to tam jako v hotelu a hlavně je tam personál, který je tam pro TEBE a ne TY pro ně!!!!!!!! Já sama tam na přelomu března a dubna budu rodit. Zatím ahoj Martina S.
 Jitka Soukupová 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(16.1.2001 1:48:37)
Milá Martino,

uvažuji také o Neratovicích, právě
v soukromé klinice Almeda. Bydlím
v Praze na Proseku a snad je to
lepší jet do Neratovic než ve
špičce zasekanou Prahou do Motola. Taky mám větší komfort jízdy - Mercedes S 600 L, lepší než sanitka. Termín mám na 2.7.2001
Budu moc ráda, když se mi ozveš,
jak jsi byla spokojená. Ozvat se
můžeš i dříve, můžeme spolu navště-
vovat jejich kurzy - asi bydlíš
v Praze. Taky sháním kamarádku,
která by byla těhotná a mohly bychom spolu probírat naše těhotenské problémy a třeba i jiné.

S pozdravem

Jitka
 Martina S. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(17.1.2001 19:36:55)
Ahoj Jitko,
bydlím na Černém mostě, takže je to k tobě kousek. Jestli máš chuť zavolej na 0608/13 61 62. Dnes jsem v Neratovicích byla a musím, říci, že nelituji. Já mám TP. 5.4.2001 jo a doma mám už tříletého rošťáka.


Zdraví Martina S.
 Helena Podzimková 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(15.1.2005 18:10:19)
6.ledna 2005, se nám narodil chlapeček Pavel v porodnici v Neratovicích, a musím jen souhlasit s názorem , že v Neratovivích jsou v porodnici jednim slovem skutečně skvělí.Před 12ti lety jsem rodila v jiné, pravda státní nemonici, a péče a služby se s Almedou nedají srovnat a zvlášt péče MUDr.T.Biliny a sestry Hany Schillerové byla jedinečná a proto jim chci touto cestou ještě jednou poděkovat.Helena Podzimková
 Eva, 35. týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(5.1.2001 20:29:43)
Ahoj Deniso,
já jsem se věnovala výběru porodnice poměrně pečlivě od začátku těhotenství, a zjistilia jsem, že soukromé zařízení a to, že si připlatíš, ještě neznamená, že ti vyjdou vstříc v tom, na čem Ti třeba nejvíc záleží. To si rozmysli a podle toho vybírej. Někde si třeba můžeš zaplatit komfortní pokoj, že si pak připadáš jako v hotelu. Někomu to připadá důležité, mně ani tak ne. Já např. nechci, aby mě od začátku do konce porodu "preventivně" ládovali oxytocinem, Dolzinem a podobně, chci dostat možnost rodit jinak než s nohama uvázanýma ve třmenech, chci, aby miminko bylo po porodu u mě /na to bacha, někde ho ve 100 procentech případů vrznou na 2 hodiny do inkubátoru do jiné místnosti a ty nemáš šanci, protože musíš zůstat ty samé 2 hodiny ležet na sále). Vybrat si v Praze a okolí není lehké, ale máš ještě spoustu času. Porodní asistentka Zuzana Štromerová, která na "rodině" odpovídá v jedné z poraden, má nově předporodní kurzy, kde Ti pomůže taky v otázce, podle čeho vybírat porodnici, na co se všechno zeptat... V mém vyptávání celkem "obstálo" Podolí a taky Brandýs nad Labem. Tvoje priority mohou být ale docela jiné.
Přeju Ti, ať najdeš porodnici podle svých představ, a hlavně hezké a klidné těhotenství a spokojené miminko.
Eva
 Zdenka pro Denisu 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(11.1.2001 8:23:47)
Ahoj,z toho.co člověk čte o této porodnici je mi na blivajs...
Je mi 37 let a mám 17-ti letého syna,dceru na cestě/29 týden/.Chodím do poradny v Podolí,je tam děsnej frmol a dlouhé fronty a zmatek,pořád musím lítat po ustavu a shánět svou lékařku,ale sestry a lékaři pořád usměvaví a milí.Samozřejmě se bojím porodu/po tolika letech/a pobytu na šestinedělí...Co se jim dá zazím vytknout,je nedostatek informací.Nikde žádná tiskovina,která poradí,jak v Podolí na to-jak při porodu s epidurální anestezií,jak s otcem,co na šestinedělí,kolik stojí nadstandartní pokoje...no prostě informace,podle kterých se člověk zařídí,vše si klidně promyslí před dnem D...Opravdu nezbývá,než zažít na vlastní kuži,moje kolegyně zde rodila v červenci 2000/ a je srabička jako já/ a spokojenost.Tak se rozhodni...Jo-v Podolí je výtečná mladá lékařka-porodník-Dr.Kučerová.OPravdu lidský přístup.Ahoj.
 Jitka, syn 17 měsíců + 20.týden těhotná 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(17.2.2001 12:31:09)
Milá Deniso,
právě řeším pdobný problém, kde bude v červenci rodit. Můj syn se narodil v září 99 v Neratovicích v soukromé porodnici Almeda. Hlavně z toho důvodu, protože jsme bydleli nedaleko. Byl to můj první porod, takže nemám s čím srovnávat, ale mám na to nejlepší vzpomínky. Zaplatila jsem si sice nadstandartní pokoj, ale personál je společný i pro normáln oddělení. Tenkrát jsem vůbec nevěděla, co mě čeká, takže jsem se stále vyptávala, a pokaždé jsem dostala uspokojujcí informaci a to s úsměvem.
Rodila jsem 12 hodin. Manžel byl celou dobu se mnou. Porodní asistentky byly trpělivé a opravdu mi dost pomohli. Za celou dobu, se na mě nikdo špatně ani nezatvářil, a lékař mě každou chvíli kontroloval. Hopsala jsem na míči, chodila, ale nakonec jsem byla ráda, že můžu ležet. Měla jsem velké křížové bolesti, tak jsem požádala o tišící prostředek.
Manžel dostal syna do ruky jako první a pak mi ho podal. Na ten okamžik nikdo z nás nezapomene.
Pár hodin po porodu jsem spala, pak mi přineslí syna a už jsme se neodloučili.
První koupání mi asistentka pečlivě ukázala, vysvětlila, a druhý den jsem za jejího dozoru koupala sama.
S kojením jsem neměla žádné problémy, ale staraly se, jestli nám to jde. Kojila jsem 6 měsíců.
Teď mě čeká 2. podord v červenci. Vzhledem k tomu, že jsme se přestěhovali do Prahy, pátrám po pražské porodnici, ale z toho co jsem zatím zjistila, budu pravděpodobně rodit opět v Neratovicích.
Jedna kamarádka rodila v CAPu, byla spokojená, ale porod ji stál jednou tolik co mě v Neratovicích, kde je podornice nová s moderním vybavením.
V Neratovicích jsem byla 5 dní, měla jsem ten nejdražší pokoj, (chtěla jsem jednolůžkový, ale jiný nebyl volný) a celé včetně poplatku 500 za mažela u porodu jesm platila 7.500 Kč.

 Lucie, 20 týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(19.2.2001 17:54:48)
ahoj Deniso, zajímalo by mne, ze které části Prahy do Neratovic pojedeš, o této porodnici slyším jen to nejlepší, jenom mě trochu děsí ta vzdálenost. Bydlím na Praze 4 a porodnice v Krči ani v Podolí nepřichází v úvahu. Děťátko čekáme v půlce července, je naše první a nechci si nechat zkazit dojem.


Díky, Lucka
 Lucie, 20 týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(19.2.2001 17:59:33)
Tímto se moc omlouvám Jitce, že jsem ji zaměnila za Denisu, trochu jsem se v tom stromu ztratila.

Lucka
 Lucie 25, broucek 23 tydnu 
  • 

NERATOVICE - ALMEDA 

(3.4.2001 13:25:11)
Mila Jitko,

cetla jsem Tvuj prispevek, divala jsem se na jejich stranky a jsem vazne nadsena! Jedine, co me trapi je, ze bydlim na Praze 4 v Modranech a tak bych to mela kus cety...
Chtela jsem se zeptat na tu castku 7500,-, kterou jsi uvedla. Je dost vysoka, ale co me spise zajima, co za utesujici prostredek jsi dostala? Uvazuji o epiduralu, ktery stoji vsude kolem 3000,- a tak me zajima, jestli treba nebyl v cene. 11-12000 za porod mi pripada dost...

Diky moc za odpoved. Prosim na mail organza@seznam.cz! Diky moc!!!!


Lucka
 Helena,1 dcera 
  • 

Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(21.9.2000 15:53:01)
Nevím sice,odkud jste,ale vřele doporučuji porodnici v Neratovicích.Ani jedna ztížnost....
 Andy 
  • 

Re: Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(23.9.2000 2:33:34)
Není to tak dlouho, co proběhla medii dost velká aféra, kdy při operaci, právě v neratovické porodnici zapomněli v pacientce roušku a trvalo několik týdnů, než na to přišli. Žádná porodnice není dokonalá a všude pracují lidé, kteří dělají chyby.
 anička, 2děti 
  • 

Re: Re: Re: Apolinář už nikdy!!! 

(30.9.2000 16:46:15)
Ahoj Martino,nerodila jsem sice u Apolináře ,ale každá má jiné zkušenosti .Já jsem byla maximálně spokojená a mé spolubydlící se tam nelíbilo a pořád si stěžovala.Nerodila jsem sice u Apolináře ale na Mělníku a mě se tam líbilo.Neber si k srdci všechny názory maminek,v pohodě a v klidu si užívej daru mateřství a až se ti to narodí dej nám vědět svoje zkušenosti s porodnicí. ahoj

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.