| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka

 Celkem 7 názorů.
 Monika a Monička Svobodovi 
  • 

Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(18.8.2000 20:59:22)
Velmi by mě zajímalo, zda ráda nosíte naúšnice, tzn. jestli máte dírky v uších, a kdy jste podstoupila Vy i ostatní odpůrkyně propichování oušek. Pokud by se tak stalo, až jste se sama rozhodla,tak se vůbec nedivím, že jste proti. Protože si zřejmě velmi dobře pamatujete, Vy i ostatní, jak to bylo pro Vás tzn.traumatizující. A co se týče zdravotní stránky (akupunkturní body), prosím přečtěte si o tom něco.
Dneska jsou naší holčičce 4 měsíce a podstoupila tomuto zákroku již dnes u své paní doktorky. Zákrok trval cca 5 minut se vším všudy (i se slzičkama). Večer jsme ouška potřeli lihem a namazali framykoinem. Ouška jsou v pořádku a malá taky. Mých kamarádek děti, které jsou v rozmezí 1,5 až 6 let, velmi naušničky oceňují a pyšní se jimi.
Maminky, nenechte se odradit, a vyberte si specialistu, který má "v propichování" oušek praxi.
Paní Darjo, přeji Vám zdravé a krásné miminko!
 Mirka,Michalka 6.měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(19.8.2000 1:27:34)
Taky jsem váhala jestli naušničky ano, nebo ne. Nakonec to rozhodla tchýně, která zakoupila naušničky a bylo. Propíchnout ouška jsme nechali ve čtvrtém měsíci a obešlo se to dokonce bez slziček, jen s malým zakňučením. Máme miminko hrdinu. Já sama jsem si nechala uši píchnout až v 16 a musím říct, že jsem se jako holčička ve škole hodně nabrečela, že nemám naušnice. A snad zničení jednoho akupresurního bodu nebude tak hrozné. Já utrpěla úraz ruky a při něm se muselo těch bodů zničit podstatně víc a taky jsem za těch deset let nic vážného nezpozorovala. A nakonec perličku, když jsem se soukromého chirurga v jeho ordinaci zeptala kolik jsem dlužná, tak řekl, že na dětech nevydělává a nevzal si nic. Takže stačilo pouhé děkuji.
 Zdenek, nastavajci otec 
  • 

Re: Re: Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(10.12.2000 10:37:20)
Nam se to ma narodit v unoru a pokud to bude holcicka jsem PROTI propichovani! Predevsim proto ze v teto "procedure" nevidim zadny prakticky smysl. Je to pouhy spolecenky zvyk. To uz bych rovnou mohl dat syna obrezat. A co treba nechat obrezat dceru jako v Africe? (to spociva v odstraneni klitorisu - "aby nebyla prostopasna"). Ja mam hluboky osobni odpor k tomu co se v anglictine nazyva "peer preasure", a co by se snad dalo prelozit jako socialni tlak. "My mame cecka a Ty ne! Hec!" Vzpominate pred 20 lety? S radosti dceri vysvetlim, ze napodobovat spoluzaky je hloupe. Co kdyz v puberte uslysi: "My kourime travu a Ty ne!". Doufam ze ona budu schpna si rici "Kaslu na Vas debilci!" Tak jako ja!
 Iva, Klárka čtyři měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(10.12.2000 16:15:15)
Já Klárce uši píchat nedám. Jednak proto, že bych to těžko snášela (a poslech zákroku v čekárně u paní doktorky mi stačil...:-), a pak se mi taky nezdá, že by to byl nějaký problém propíchnout uši později, když si to bude dítě přát. Nevím, proč by měla brečet, že nemá náušnice a ostatní ano? Přece nikde není psáno, že pokud se uši nepíchnou do půl roku, už to nejde.
Samozřejmě, že na to dítě za chvíli zapomene, ale stejně se mi to zdá jako ZBYTEČNÁ bolest, když dítě nechápe, proč se mu to děje.
Později už bude mít tu motivaci, bude to chtít sama (nebo nebude).
Taky:
- malý dítě si za uši dost tahá (aspoň naše) a mohlo by se zranit
- se mi náušnicše na malých dětech ani nelíbí
- jsou případy, kdy naši romští spoluobčané, hlavně děti, prckům náušničky z uší prostě vytrhnou.
Ale je to věc názoru, já si prostě myslím tohle.
 Milada, dcera skoro 5 týdnů, syn skoro 5 let 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(10.12.2000 22:41:20)
Ivo,
také se jsme se rozhodli zatím nepropichovat.
Podobně jako Vy z uvedených důvodů.
Já jsem narozena v dubnu, mamka mi je dala hned píchnout - v poradně tam s námi byl tehdy můj 6-letý bratr a má z toho trauma snad napořád - a v zimních měsících se mi naušnice zatrhla do čepičky - tehdy prý následovala dost dlouhá léčba - mamka na to nerada vzpomíná.
Manžel je zcela proti - říká, že až bude mít dcera rozum, sama se rozhodne.....
 Renata ,Deniska 7 měsíců 
  • 

Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(19.1.2001 20:45:01)
Já jsem velice váhala,ale nakonec jsem se rozhodla hodila jsem náušnice do lihu a domluvila se s paní doktorkou. V ordinaci jsem s Deniskou nebyla byla tam s ní babička. Trvalo to asi 5 minut a volali mě do ordinace.Když jsem Denisku uviděla s náušničkami,které ji trčeli s oušek tak jsem se rozplakala a mám pocit,že jsem plakala víc než ona. Moc jí to slušelo.Ouška měla bez problémů a absolutně toho nelituji.Určitě to není týrání neviňátek.Co očkování? Při očkování teda plakala víc.No však máte svůj rozum já jen nabídla svou zkušenost.
 Eva, Natálka 4 měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(5.2.2001 14:13:04)
My jsme absolvovali propíchnutí ušiček ani ne před týdnem. Na radu paní doktorky jsme s tím počkali až po prvním očkování trojkombinace. Do ordinace jsme šli i s manželem. V první chvíli, když malá začala křičet jsem si hrozně nadávala, co jsem to za matku a celý úkon jsem probrečela. Ale byla to opravdu jen chvilka křiku a pak se už zase smála. A musím říct, že ji to opravdu sluší. Zatím se ji to hojí moc pěkně a ani trochu jí naušničky v uších nevadí. A já jsem nakonec ráda, že už to má za sebou.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.