| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Velikost plodu

 Celkem 5 názorů.
 Michaela, 26 let 
  • 

Velikost plodu 

(17.8.2000 9:40:10)
Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenosti s velikosti plodu. Byla jsem u doktora a podle PM by to mělo být 9+2, ale podle ultrazvuku je to 8+4. Srdeční aktivita byla dobře vidět. Mívám nepravidelnou menstruaci 30-40 dní. Mám za sebou jeden samovolný potrat a docela mě to vylekalo. Díky za vaše zkušenosti.
 Eva 31, Honzík 4, 32.?týden 
  • 

Re: Velikost plodu 

(17.8.2000 10:01:00)
Míšo, z těch rozdílů si vůbec nic nedělej. Mně se tento týden na poradně stalo toto: z PM jsem ve 32. týdnu, z biometrie na UZ mám podle jenoho rozměru plodu (myslím, že to byla nožka) 31. týden a podle hlavičky dokonce 34. týden. Taky mě to vykolejilo, jestli nemám nějaké neforemné špatně se vyvíjející dítě, ale doktor mi vysvětloval, že na tom UZ není vždycky všechno přesně vidět, takže potom stačí, když se on při zadání toho rozměru kousíček utne a hned je z toho rozdílná délka těhotenství. Takže ten rozptyl v délce těhotenství zase asi nesmíme brát tak moc vážně.
 Štěpánka 28 týden 
  • 

Re: Re: Velikost plodu 

(17.8.2000 10:50:25)
Michaelo,

Eva ma pravdu, navíc u tebe to klidně může být jak píšeš. Myslím, že u výpočtu podle PM se počítá s tím, že ovulace byla 14. den cyklu, tj. 14. den po PM. Takže ty, když máš cyklus delší, jsi asi měla ovulaci o něco později a proto si ve skutečnosti těhotná méně dní, než by to bylo při cyklu dlouhém 28 dní.

Já jsem při prvním ultrazvuku měla rozdíl asi 3 dny a to jsem měla cyklus vždycky pravidelný. A v 16. týdnu mi naměřili dítě asi o týden větsí (takže jsem se bála, že bude velké a neporodím ho) a ve 21. týdnu asi o den menší. Takže všechny tyhle strachy jsou úplně zbytečné.

Gratuluju a přeju příjemné těhotenství,

Štěpánka
 Jitka, 30 týden 
  • 

Re: Velikost plodu 

(17.8.2000 11:42:53)
Ráda bych přispěla svou zkušeností do diskuze na téma velikost plodu a termín porodu. I já stále nejsem zcela moudrá z těch jejich výpočtů. Termín porodu mám podle PM 28.10. a dle podrobného UZ z 19. týdne na 8.11. s tolerancí +/- 11 dní. Podle prvních pohybů by to mohlo být třeba už 20.10. a podle možného početí 6.11. Takže vlastně zatím netuším kdy bude ten D. Ale myslím, že to upřesní v těch posledních týdnech.
Ale k tomu stanovení délky těhotenství dle UZ. Mě osobně dělali podrobný UZ v 22 týdnu, kdy měřili miminku několik částí ( obvod hlavičky, hrudníku, délku stehenní kosti a ještě něco ). Z těchto rozměrů stanovili i hmotnost plodu. Z každé naměřené hodnoty byl vypočítán k tomu odpovídající týden těhotenství. A dost se každá hodnota lišila. Např. obvod hlavičky 20+3, hrudník 19+2 apod. a k tomu byla vždy uvedena nějaká tolerance - dost velká.
Vzhledem k tomu, že závěr UZ byl takový, že mimi se vyvíjí zcela v pořádku a jeho rozměry jsou proporcionální tak rozhodně není žádný problém, když se rozchází týdny uváděné podle PM a UZ, ale rozdíly nesmí být určitě velké, protože pak by to mohlo svědčit o nějaké vývojové vadě a proto se tyto UZ provádí.
Nejsem odborník, ale myslím si že rozptyl do 2 týdnů asi problém nebude.

 Michaela 26 let 
  • 

Re: Velikost plodu 

(18.8.2000 7:33:44)
Chtěla bych všem poděkovat za příspěvky. Moc mi to pomohlo. Ještě jednou - díky .
Míša

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.