| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hospitalizace těhotných a "hlídačka na starší dítě"

 Celkem 6 názorů.
 Milada, 27.týden, syn 4,5 roku 
  • 

Hospitalizace těhotných a "hlídačka na starší dítě" 

(15.8.2000 23:00:34)
Má následující otázka v jiném diskuzním fóru zapadla a tak to zkouším ještě tady.

Nevíte prosím Vás někdo, zda osoba (např. babička či tatínek) hlídající starší dítě těhotné maminky, která je dlouhodobě hospitalizována má nárok na jakýsi paragraf? Pokud ano, kdo tento paragraf vypíše?

Děkuji všem za odpověď.
 Olga, syn 4 roky 
  • 

Re: Hospitalizace těhotných a 

(16.8.2000 8:21:55)
Já nemám zkušenost s pobytem v nemocnici, ale když jsem byla se synem na mateřské a zároveň na nemocenské, měl můj manžel automaticky nárok na paragraf, který mu vypsala moje obvodní lékařka. S tvým synem asi už na mateřské nejsi, takže jestli ho máš ve školce, tak ten paragraf asi nebude platit. Ale jestli ho ve školce nemáš a jsi s ním v domácnosti tzn. pečuješ o něj nepřetržitě celodenně, tak v případě tvé zdravotní indispozice by ten paragraf pro manžela snad měl platit. Ale to je spíš můj selský rozum než faktická zkušenost.
 Milada, 27.týden, syn 4,5 
  • 

Re: Re: Hospitalizace těhotných a 

(16.8.2000 14:06:58)
Děkuji za odpověď,
jinak syn půjde do školky od září. Nejraději bych syna dala k babičce (která však ještě pracuje - tudíž si může vzít dovolenou cca 2 týdny) a s manželem můžu taky počítat tak max. 2 týdny - jako že by čerpal dovolenou - u jeho firmy by mu nějaký paragraf těžko prošel. Nevíte někdo, zda může být babička na paragrafu?
 Magda, 1 syn 
  • 

Re: Re: Re: Hospitalizace těhotných a 

(16.8.2000 18:43:24)
Babička může být na paragrafu jen žije-li s dítětem ve společné domácnosti. Totéž se týká i ostatních příbuzných kromě rodičů. Ti mohou být s dítětem doma, i když bydlí jinde (např. když jsou rozvedení).
 Milada, 28.týden, syn 4,5roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Hospitalizace těhotných a 

(17.8.2000 14:50:08)
Díky za odpověď,
bohužel mne příliš nepotěšila.

Moji rodiče bydlí přes celou Prahu (MHD asi 1 a půl hodiny)- tudíž o společné domácnosti není řeč.Mamka navíc normálně chodí do práce - sice už asi 1 měsíc přesluhuje, ale to na tom nic nemění, prac. doba je nejméně do 4 hodin - to už mají ve školce zavříno. Tátovi (resp. dědovi) samotného ho na nějakou dlouhou dobu (počítáno v měsících) svěřit nemohu, je už starší a nemocný.
Budu tedy doufat, že pokud v nemocnici budu na riziku, tak to bude jen na ten jeden měsíc, kdy by se manžel a babička nějak vystřídali s dovolenýma.

Děkuji všem za zájem a odpovědi.
Milada
 Magda, 1 syn 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hospitalizace těhotných a 

(17.8.2000 18:21:40)
Ahoj Milado,
jeste me napadlo jedno nouzove reseni. Zkus si zjistit, kde je nejblizsi skolka s celotydennim provozem a zapis starsi dite tam. Samozrejme to neznamena, ze ve skolce musi zustavat pres noc kazdy den. Chodi tam deti vetsinou namichane, nektere jdou odpoledne domu, jine tam i spi nebo se daji vyzvednout vecer. Moji znami - manzelsky par dvou lekaru - do jedne takove posilaji syna, protoze obcas jim vyjde nocni sluzba v nemocnici na stejny den.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.