| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

rekonizace děložního čípku

 Celkem 4 názorů.
 Katka 
  • 

rekonizace děložního čípku 

(14.8.2000 15:50:20)
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touto operací, jak dlouhý je následný pobyt v nemocnici, a má to podle vaší zkušenosti nějaký vliv na otěhotnění?
díky za informace
Katka
 Kristina, 25 l. 
  • 

Re: rekonizace děložního čípku 

(15.8.2000 8:42:30)
Ahoj Katko,
rekonizaci děložního čípku jsem absolvovala v lednu t.r. ve Vinohradské nemocnici.
Pobyt v nemocnici trval 5 dnů (v pondělí nástup, úterý operace, v pátek domů).
Samotná operace se provádí v narkóze, prý patří k těm lehčím. Po operaci tě bolí břicho (asi tak jako při hodně bolestivé menstruaci) a lehce krvácíš.
Po návratu z nemocnice jsem byla na nemocenské 14 dnů.
Dle mých informací nemá operace vliv na početí.
Pokud budeš chtít další informace, samozřejmě se ozvi. Mé zkušenosti z tohoto roku jsou opravdu "bohaté".
Držím palce a srdečně zdravím.
Kristina
 Katka 
  • 

Re: Re: rekonizace děložního čípku 

(16.8.2000 16:57:03)
Ahoj Kristino,
ta rekonizace se dělá laparoskopicky, nebo ne? Já jsem měla cystu, kterou mi loni odstranili právě laparoskopicky, a myslela jsem si, že už budu mít pokoj od všech operací, a teď mě zase čeká tohle:-(. Nevíš, jestli kdybych otěhotněla, tak se ta dysplazie, kvůli které se to dělá, může nějak zhoršit, nebo ne?
 Kristina, 25 l. 
  • 

Re: Re: Re: rekonizace děložního čípku 

(16.8.2000 21:03:17)
Ahoj Katko,
jestli Tě to zajímá, tak napíšu podrobněji, co jsem absolvovala.
U mě to začalo tak, že mi lékař při kontrole zjistil jakýsi "vřídek" na děložním čípku. Ujistil mě, že to není nic vážného, ale že je třeba to ohlídat, kdyby snad se z toho vyvinulo něco "nežádoucího", do budoucna nádorového. Asi po půl roce se mu to zřejmě nezdálo, takže mě poslal na tzv. ošetření kličkou (asi něco jako vypalování či vymrazování vřídku). Ovšem výsledek z tohoto zákroku byl vážný (byly zjištěny nádorové buňky). Proto bylo rozhodnuto, že bude provedena rekonizace, aby se zjistilo, zda nádor nepokračuje dál(musím podotknout, že vzhledem k mému věku, byl volen konzervativní způsob zákroku - zachování dělohy). Rekonizace byla tedy provedena - ne laparoskopicky, ale klasicky "spodem". Při rekonizaci byl odstraněn celý děložní čípek a výsledek hystologie ukázal, že nádor již naštěstí dále nepokračuje a tudíž se nemusí přistupovat k žádnému radikálnímu zpusobu léčby. Toto se odehrálo v prosinci 1999 a lednu 2000. Od té doby jsem pod stálou kontrolou a zatím je vše v pořádku. Zrovna jsem byla v pátek na kontrole a můj lékař se mnou hovořil v tom smyslu, že ještě do konce roku mě budou takto intenzivně hlídat a pokud bude vše v pořádku, mohli bychom se bavit od ledna o těhotenství. O tom, že by měl být s početím nějaký problém se vůbec nezmínil, ba naopak mi říkal, že mohu otěhotnět třeba druhý měsíc po vysazení HA. Ještě chci podotknout, že jsem po propuštění z nemocnice byla upozorněna na to, že asi tak rok budu pod kontrolou a pak až se můžeme o těhotenství bavit. Tudíž se domnívám, že nyní otěhotnět by nebylo vhodné.
K.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.