| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Porodnice Vyškov.

 Celkem 3 názorů.
 Soňa Školařová 
  • 

Re: Porodnice Vyškov. 

(7.8.2000 22:16:18)
Jsem porodní asistentka z vyškovské porodnice a chci vám napsat, že mne velmi potěšil váš příspěvek i jeho prezentace na inetu. Moc se na vás těšíme a věřím, že všechny vaše představy splníme beze zbytku.
 Jana Novotná ,syn 11 let a dvouleté batole 
  • 

Re: Re: Porodnice Vyškov.Porodní plán. 

(8.8.2000 5:18:06)
Vážená porodní asistentko Soňo, ve svém příspěvku tvrdíte, že jste u vás v porodnici ve Vyškově schopni vyhovět přáním rodících žen. Jsem velice ráda, že se postoje porodních asistentek začínají měnit. Já jsem poměrně nedávno rodila v jedné pražské porodnici, ve které porodní asistentky (jedna z nich byla na maninky hodně sprostá) a lékař vůbec nepřipustili, že bych nějaké představy o porodu mohla mít. Můj velký porodník se vyjádřil o mých představách, jak jsem chtěla porodit svoje dítě, doslova, jako o prkotinách. Mám na vás několik otázek. Po příchodu k vám do porodnice bych vám předala tzv. porodní plán, který by obsahoval např., že si nepřeji holení, klystýr, nástřih hráze ( dávám přednost přirozenému natržení, ke kterému nemusí ani dojít ),nepřeji si drogy během porodu, že si přeji prožít porod v prostředí tichém s tlumenými světly v jedné porodní místnosti ( vadí mi lékařské dělení porodu na první doba porodní = hromadné odkladiště maminek čekatelek - " hekárna " , druhá doba porodní = hajdy na porodní stůl na operačním sále ) a porodit v poloze, ke které sama dospěji. Placentu bych chtěla porodit přirozeně. Nechtěla bych injekci oxytocinu, aby se tento proces zbytečně uspíšil. Pupeční šňůru bych si přála odstřihnout po jejím dotepání. Ihned po porodu bych si přála dítě chovat a kojit. Při posledním porodu mi sestra z jednoho metru ukázala mé čerstvě narozené dítě a než jsem se stačila po porodu vzpamatovat, syn byl pryč. Vůbec jsem to nečekala, byla to pro mě rána pod pás. Pokud bych byla zdravá a mé dítě také, přála bych si odejít z porodnice za několik hodin po porodu ( tzv. ambulantní porod ). A ještě jedno speciální přání bych měla - vlastní noční košilku během porodu ( v zahraničí zcela běžné přání ). No, máme doma mluvícího papouška,jmenuje se Žak............ ne,ne to už je přehnané, ale docent Unzeitig, porodník z Brna na Obilním trhu, říkal, že v některých porodnicích v zahraničí kromě doprovodu svého manžela nebo přátel si ženy k porodu berou i své oblíbené zvířecí mazlíčky ( to bych považovala za skutečný nadstandard ).
Velmi by mě zajímalo, co všecno z mého tzv. porodního plánu by byla schopna (v případě fyziologického porodu) vaše porodnice splnit. Děkuji za odpověď.Jana.
 Soňa Školařová 
  • 

Re: Re: Re: Porodnice Vyškov.Porodní plán. 

(22.8.2000 22:23:33)
Vážená paní Jano,
téměř všem vašim představám o porodu jsme schopni vyhovět, dokonce to pro nás znamená naprosto obvyklý ( ve vetšině ) standart. Je to dáno i tím, že naše porodnice je malá -asi 550 porodů za rok, a máme tak možnost se každé mamince individuálně věnovat. Problém vidím jen v tom " domácím mazlíčkovi " na porodním sále. Otcové případně kamarádky chodí k porodu naprosto běžně a o ostatních záležitostech ( holení, nálev, nástřih atd.) se může maminka dohodnout s porodní asistentkou,podle aktuálního stavu rodičky a fázi porodu. Na našem porodním sále nemáme rozdělené místnosti na tzv. hekárny a operační stůl. Máme boxy,ve kterých je zajištěna dostatečná intimita rodícího páru. K dispozici je i vana, balóny, žíněnka, porodní stolička, muzikoterapie atd. bližší údaje najdete v rubrice " kde rodit ". Na závěr chci vyjádřit přání aby bylo co nejméně takto zklamaných maminek z té nádherné a nejdůležitější chvíle v životě ženy.

S pozdravem
Soňa Školařová,
porodní asistentka
NsP Vyškov

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.