| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Mateřská dovolená

 Celkem 3 názorů.
 Majka 
  • 

Mateřská dovolená 

(5.8.2000 16:13:54)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat.Do jakého věku dítěte mohu být na mat. dovolené? Měla jsme za to, že ji prodloužily na 4 roky dítěte,ale
v zaměstnání o tom nic nevědí. Nebo ji už opět zkrátily.Moc děkuji za odpověd.Majka
 Sasa 
  • 

Re: Mateřská dovolená 

(5.8.2000 22:04:49)
Na rodicovsky prispevek, ktery ti dava stat mas narok pri peci o dite do jeho 4 let, ovsem zamestnavatel ma povinnost ti drzet misto do 3 let ditete. Proste nejak se stalo, ze znovelizovali tenkrat jen ten jeden zakon. Ahoj, Sasa.
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Mateřská dovolená 

(8.8.2000 15:27:06)
Ahoj Majko,
základní odpoveď už Ti dala Saša, já to ještě trochu doplním.
Pokud nastoupíš zpět do zaměstnání hnde po uplynutí 28 týdnů od nástupu na MD, musí Tě zaměstavatel zařadit na původní práci a pracoviště (pokud mezitím nezaniklo). Pokud do práce nastoupit nechceš, můžeš čerpat tzv. další mateřskou dovolenou, kterou Ti je zaměstanvatel povinen poskytnout (od 1. 1. 2001 se to bude jmenovat rodičovská dovolená), a to až do 3 let věku dítěte. Po jejím skončení Tě zaměstanavatel musí zařadit na práci, která odpovídá Tvé pracovní smlouvě, už to ale nemusí být přesně to místo, z něhož jsi na MD odcházela (tzn. pokud máš v pracovní smlouvě uvedeno např. referent - ekonom, musí Tě zařadit na takovéto prac. místo, ale nemusí to být do stejného útvaru, ve kterém jsi pracovala před MD). Pokud chceš zůstat doma až do 4 let věku dítěte (do kdy můžeš čerpat rodičovský příspěvek), musíš si se zaměstavatelem dohodnout poskytnutí neplacené dovolené. Pokud Ti ji nedá, nezbývá asi nic jiného než dát výpověď.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.