| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

HCG test

 Celkem 14 názorů.
 Mondy,syn 9 let,dcera 6 let 
  • 

HCG test 

(5.8.2000 0:07:57)
Jsem 3.týden po potratu /zdr.důvody,plod odumřel/ a pořád mám v krvi vysoké hodnoty HCG.Když se mi to stalo po předešlém potratu,doktor mně poslal do nemocnice a čistili mně znovu.Tentokrát jdu do práce po 3.týdnu,mám bolesti v podbřišku a ještě se čistím.Když jsem to řekla na prohlídce,bylo mi řečeno,ať se šetřím,že jsem šestinedělka a nějaké ty bolesti mohou být.To,že mně poslal do práce,kde zvedám těžké věci a 7,5 hodin stojím mu asi nevadí.Bojím se,abych neměla později nějaké potíže u dalšího těhotenství nebo zdravotní.Pokud má někdo nějaké zkušenosti -poraďte mi,jestli je to běžný postup nebo změnit doktora?Děkuji Mondy
 Andrea 
  • 

Re: HCG test 

(8.8.2000 10:14:21)
Ahoj,
asi týden po potratu jsem mírně krvácela a měla křeče v podbřišku.
Moje gynekoložka mne poslala do nemocnice na ultrazvuk, kde zjistili nepatrné zbytečky v děloze. Vše se táhlo měsíc.
Vybrala jsem celkem 2 injekce na dočištění a antibiotika proti zánětu, který je nebezpečný.
Nakonec jsem se v nemocnici podrobila opětovnému zákroku /pod narkozou/. Nechtěli otálet, abych nedostala již zmiňovaný zánět.
Poté jsem hned po týdnu nastoupila do práce. Občas mne trápí bolesti v podbřišku, jsem 5 měsíců po potratu.
Nenech se u lékaře odbýt, nestojí to pak zato.
 Martina 
  • 

Re: vitaminy 

(13.8.2000 23:12:48)
Ahoj holky!
Chtela jsem se zeptat jestli nektera nemate zkusenosti s vitaminy pro tehotne "Materna".Jsou dobre nebo ne? Diky Martina
 Dáša (8.týden) 
  • 

Re: Re: vitaminy 

(14.8.2000 16:52:41)
Ahoj Martino,
můj gynekolog mi vitamíny pro těhotné výrazně doporučil, ale z opačné strany (homeopatička) jsem slyšela velké výhrady - vitamíny dostáváme všechny z normálního jídla, pokud jíme zdravě, chce to jen hlídat pestrou a zdravou stravu. Druhá věc, která mluví proti vitamínům je jejich vliv na růst miminka - jedna lékařka se vyjádřila, že by všechny ty chlapy, který doporučují mateřské vitamíny poslala rodit ty 4 a více kilový miminka, který po nich takhle vyrostou. Já osobně mám tendence věřit přírodě a nejíst prášky žádné, ale ještě nemám rozbor krve hotový a nevím, jestli mi něco nechybí (jak je mi teď pořád špatně tak skoro nemám chuť na zeleninu a to může být problém).
Snad Ti někdo poskytne víc informací,
Ahoj Dáša
 Petra, Olinka 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: vitaminy 

(15.8.2000 6:56:09)
Maternu jsem užívala před otěhotněním a pak celé těhotenství - Olinka měla při narození 3020g a 49cm - je to moc?
Kamarádka teď nedávno rodila chlapečka 4370g (nevím, jestli brala vitamíny nebo ne), předchozí dítě dokonce rodila císařským řezem, ale macík Ondra jí přes svou váhu nějak zvlášť náročný porod nezpůsobil.
 Štěpánka 28.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: vitaminy 

(15.8.2000 9:55:35)
Já jsem brala maternu pravidelně v prvním trimestru, protože to bylo v zimě a bylo málo ovoce a zeleniny. Teď ji beru občas. Taky se trochu bojím, že budu mít velké dítě, protože mám docela břuch, ale je pro mě důležitější, aby bylo zdravé a abych byla zdravá taky já. Problém je zřejmě v tom, že neexistuje žádný seriozní výzkum o vlivu těhotenských vitamínů na velikost dítěte, nebo alespoň já o žádném nevím. Takže objektivní informace asi není jednoduché získat. Jedna známá mi říkala : "Hlavně neber vitamíny, kamarádka je brala a měla skoro pětikilové dítě". Jiná moje kamarádka před dvěma týdny rodila a holčička měla 46 cm a 2,7 kg a kamarádka přitom brala maternu každý den celé těhotenství. Takže těžko říct. Na druhou stranu já jsem z dvočat a máma v těhotenství prý jedla hlavně rohlíky a mléko, protože ze všeho ostatního jí bylo špatně. Přitom jsme se ale s bráchou narodili zdraví, takže s tou stravou se to možná dneska taky přehání. Fakt nevím, ale pro jistotu vitamíny beru, protože zdraví je to nejdůležitější.

Štěpánka
 Leona, 28 tyden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: vitaminy 

(15.8.2000 12:56:44)
Ahoj,

nase telo ma uzasnou schopnost prijmout vse co potrebuje a na druhou stranu se vsech zbytecnosti zbavit. Beru pravidelne Maternu, presto mi lekarka musela predepsat dalsi davky zeleza. Urcite je na kazdem, zda se pro vitaminove doplnky rozhodne nebo ne, ale prebytek, ktery je z tela vyloucen nemuze ublizit tak jako nedostatek vitaminu ci mineralu.
 Jana, dva synové 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: vitaminy 

(15.8.2000 18:10:41)
Ahoj Leono,myslíte si, že přebytek umělých minerálů a vitamínů umí bez problémů vyloučit ledviny vašeho nenarozeného dítěte? Jakou záruku nám dávají lékaři? Co o tom víme? Jana
 Leona, 29 tyden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vitaminy 

(16.8.2000 7:29:34)
Mila Jano,

mate pravdu, to nikdo zarucit nemuze, ale kdo muze zarucit, ze pri sebevetsi snaze mimco dostane VSECHNY potrebne latky, ktere ovlivnuji mozek, krvetvorbu, metabolismus, stitnou zlazu....?
Myslim, ze je to na kazde mamine, jak se rozhodne. Obe varianty maji sve nesporne klady, ale i zapory.
 Olga, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vitaminy 

(16.8.2000 7:51:21)
Já si myslím, že když ledviny nenarozeného dítěte dovedou vyloučit zpátky do oběhu matky taková svinstva jako alkohol a nikotin, tak si s tím nějakým vitamínkem navíc taky poradí. Kdyby o tom nic lékaři nevěděli, tak by se ty vitamíny speciálně tvořené pro těhotenství snad nemohly distribuovat v lékárnách.
Ono si to miminko stejně všechno potřebné bere z matčina těla, takže ty vitamíny bereme spíš pro sebe, aby nás ten náš malý "parazitek" nevycucal úplně.
Myslím, že se Materna a spol. nesmyslně přeceňuje nebo démonizuje.
 Olga, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vitaminy 

(16.8.2000 8:02:33)
Jo a taky mne ještě napadla taková laická myšlenka: jestliže je v našem těle přebytek vitamínů nebo minerálů, myslím, že jejich vyloučením se primárně zabývají naše ledviny, orgány dítěte do toho zasahují až sekundárně. Ale tahle "otrava" vitamíny by snad při dodržení dávkování neměla nastat. Co se týče příjmu vitamínů konzumací pouze syrové zeleniny a ovoce - nikdy nemáte kontrolu, kolik dané látky jste vlastně snědla. Speciálně vitamín C se strašně rychle znehodnocuje skladováním, po dvou dnech v ledničce ho v pomeranči už moc není, teď si představte tu dobu, která uplyne od toho, kdy je utržen až po ten den, kdy si ho v obchodě koupíte a sníte. To je prakticky jenom šŤavnatá dužnina bez vitamínové hodnoty. Nic se nemá přehánět: nezavadit o čerstvé syrové ovoce a zeleninu a jen se cpát syntetiky je nesmysl, ale v době, kdy jsme nemocní, nebo kdy je naše tělo vystaveno mimořádným požadavkům jako např. těhotenství nebo kojení, nějaký ten vit. doplněk navíc v rozumné dávce nemůže škodit.
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: vitaminy 

(16.8.2000 12:42:51)
V lékárnách se prodává i multivitamínový přípravek Prenatal. Když porovnáte složení s Maternou, zjistíte, že je úplně stejný, ovšem stojí polovinu! Brala jsem ho celé těhotenství a syn měl 3,5kg. Pokud nechcete jíst „umělé“ vitamíny, doporučuje léčitel Janča užívat Dologran (vápník a hořčík ve správném poměru, bývá obohacený jódem, prodává se taky v lékárnách) a vyzdvihuje melasu, která obsahuje mnoho železa a množství dalších minerálů a vitamínů.
Chuť není nic moc, ale co bychom pro své drobky neudělaly :-) Když se rozpustí v horkém mléce s kakaem, jde to.
 Mirka,Michalka 6.měsíců 
  • 

Re: Re: vitaminy 

(15.8.2000 0:29:42)
Milá Martino,
už jsem tady o Materně psala asi na třech místech, tak jen krátce. Je hezké chtít mít jen přírodní vitamíny, ale je to velmi težké vyvážit stravu a bez odborné konzultace to amatér nedokáže. Hlavně v případě minerálů. A velké děti? Z okruhu svých známých tuto doměnku nemůžu potvrdit, všichni co doplňky užívali měli děti průměrné, ale je fakt, že já měla 4kg holčičku, což ovšem v žádném případě neznamená těžký porod. Rodila jsem snadno, rychle a takřka bezbolestně. Nejlepším důkazem je to, že jsem už na porodním sále začala žebrat u manžela o další dítě. (do teďka mě to nepustilo). A na druhou stranu se tady jistě najdou ženy, které přiváděly na svět děti 2kg spoustu hodin. Jako zajímavost uvádím, že v Anglii je v současné době (v okolí Londýna, dle zkušenosti mé kamarádky, která se tam provdala) velmi v modě začít v těhotebství kouřit, aby dítě bylo co nejmenší. Ale o tom snad nebudeme ani uvažovat, že? Takže Maternu, či jiné prenatální vitaniny vřele doporučuji.
Mirka
 Mondy,syn 9 let,dcera 6 let 
  • 

Re: Re: HCG test 

(17.8.2000 21:27:43)
Andreo,děkuji za odpověď.
Bohužel pan doktor mně odbyl,protože má 3.týdny dovolené.To že mám potíže,je asi vedlejší.Mám se šetřit,jsem šestinedělka.Po nástupu do práce na to nebral nikdo zřetel.Jednou jsem uschopněná a hotovo.Úklid v práci,16 oken a vše okolo úklidu ve velké kuchyni jsem musela zvládnout.Teď mně ještě čeká týden,kdy budu sama v práci - kolegině si bere dovolenou a další týden mi konečně pan doktor vezme odběr na HCG.Jsem zvědavá,protože se necítím dobře,některé dny po směně zvládám z vypětím všech sil a to jsem ještě přibrala jedno kilo.Dám potom vědět.Snad mi neřeknou,že je tam ještě jedno,to bych asi panu doktorovi řekla něco od plic a srdce.
Ještě jednou dík za odpověď.Mondy

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.