| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

guma

 Celkem 4 názorů.
 Radka Uhrová(dcera 6,syn3) 
  • 

guma 

(4.8.2000 12:00:10)
Nezná nebo nevzpomene si někdo, jak se kdysi skákala guma - šlo o prádelní gumu spojenou do kruhu, kterou dva hráči(spíše dvě hráčky) drželi mírně rozkročenýma nohama a třetí skákal, skoků bylo 10 a postupně se guma zvyšovala.Teď se prodává opět,a to přímo ke skákání ve velmi pěkných barvách, jenže...zase si vzpomenu jen na sem tam něco.Kdo si vzpomíná, napište!!Díky.
Radka
 Katka V., 6 měsíc těhotenství 
  • 

Re: guma 

(7.8.2000 9:27:07)
Milá Radko,
poněkud matně si vzpomínám, že nejprve se muselo zakřičet pořadí skákajících a to "speciálním" pokřikem:"Prga, Druga, Třega...", tzn. skáču první, druhá, třetí podle počtu skákajících. Druhů skákaní asi bylo několik, ale já si vzpmínam na to základní, skákalo se snožmo a to z leva, nejprve se přeskočila levá, pak pravá guma, pak doprostřed, pak se vyskočilo ven, tak aby obě gumy zůstaly po přeskoku mezi nohama. To byl vlastně i závěr a my jsme ještě dělaly to, že jsme pravou nohu zahákli za obě gumy jakoby za kotník a zatáhli za ně směrem doprava, to byla taková tečka. "Prga" tak skákala do té doby, než skoky skazila, (chyba je dotek nohou gumy), pak nastupoval "Druga a Třega" a tak se to točilo dokola. Tahle jsem gumu před školou skákala já, a svým dopisem jste mi to docela hezky připoměla. Mnoho úspěchů a fantazie při skákání přeje Katka.
 Jana 
  • 

Re: guma 

(7.8.2000 10:54:47)
I já si pamatuji jen minimum.
Asi první skok byl čelem ke gumě, při skoku vzít tu blíž k sobě s sebou špičkama, tu vzdálenější přeskočit, po doskoku stále s tou první gumou přes nárty ještě jednou vyskočit a vlastně se z ní vyplést (pri skoku se jakoby musí chtít kopnout oběma nohama do zadečku). Mám dojem, že totéž jsme dělaly z boku (bokem ke gumě) a zezadu (zády ke gumě). Jeden skok byl také takový, že jsme si stouply rozkročmo přse gumu, gumu mezi nohama, obě strany jsme uchopily a tolikrát překřížily, kolikátá třída obtížnosti to byla (jestli jsme dělaly jedničky nebo desítky, tedy jestli jsme byli u kotníků nebo u boků). Překříženou gumu jsme roztáhly, položily na zem, každou nohou jsme stouply na jednu její stranu (takže jsme pod sebou viděly kosočtverec), vyskočily jsme = gume se rozpletla a musely jsme dopadnout dovnitř do rozpletené a natažené gumy. Při vyšších třídách obtížnosti se to dělalo tak, že po zapletení a stoupnutí si na gumu jsme se dlaněmi opřely o zem, pod dlaněmi jsme měly gumu (takže jsme byly na jedné straně blíž rukama k jedné z dívek držících gumu, naše dlaně byly nad tím propletením) a skákalo se jen nohama opíraje se o ruce.
Víc si, bohužel, nepamatuji.
Přeji hezký den všem a hodně zábavy.
Jana
 Lida Markova 
  • 

Re: guma 

(8.8.2000 9:29:15)
Mila Radko,
zalezi na tom jak gumu,chcete skakat.jestli bagry,jerabky nabo docela obycejne okenka.Guma se muze skakat i ve dvojickach.
Jerabky:zakladem jsou vzdy tri skoky.(Tri skoky na pravo,veprostred a na levo a primo na gume.)Pokrocilejsi se pri skocich otaceji.
Bagry:jsou vlastne jerabky,ale s kompilikovanejsim otaceni(tj.nejen pori skocich ,ale i u "presouvani"
po stranach gumy.Jerabky i bagry se skacou pouze do sestek.(guma saha pod ramena)
Okenka:nohou se z gumy vytvori kosoctverec a pote se vyskoci a ukolem je dopadnout presne na gumu.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.