| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Trvalé bydliště

 Celkem 4 názorů.
 Eva, svobodná a těhotná 
  • 

Trvalé bydliště 

(1.8.2000 9:00:18)
Se svým přítelem žiju v jedné domácnosti (v pronájmu). Považujeme celkem za zbytečné, aby náš vztah potvrzoval úřad. Protože ale čekáme miminko a já i můj partner máme každý jiné trvalé bydliště (oba v jiném městě) a náš pronájem je zase v jiném městě, kde vlastně ještě nejsme nahlášeni, ráda bych se Vás zeptala na Vaše rady a zkušenosti. Je možné, abychom neměli společné trvalé bydliště a přitom žili s dítětem v jedné domácnosti? A jak to bude s trvalým bydlištěm našeho miminka?

A ještě něco: nevíte, zda se mě úřady budou ptát na finance otce dítěte, přestože oficiálně každý žijeme jinde? Bude nutné si přepsat trvalé bydliště do místa našeho pronájmu?

Děkuji za každou odpověď.
 Dana - dvojčata 18 měsíců 
  • 

Re: Trvalé bydliště 

(7.8.2000 22:40:53)
Trvalé bydliště je v dnešní době víceméně formální záležitostí - prostě každý člověk musí nějaké mít. To, že žiješ s partnerem ve společné domácnosti je jiný problém. Úřady to bude zajímat pouze v případě budeš-li žádat o soc. dávky, protože potom dokládáš příjmy všech členů domácnosti, kteří v ní žijí. O trvalém bydlišti Vašeho dítěte rozhodnete vy.
 Monika(Vojta 3.5 roku, Michalka 9 měs) 
  • 

Re: Trvalé bydliště 

(22.8.2000 14:17:24)
Manžel i já máme každý trvalé bydliště u svých rodičů a někde jinde bydlíme. Trvalé bydliště si změnit nemůžeme, bo nedostaneme souhlas majitele bytu (to už by nás taky nemusel dostat ze svého bytu). Děti mají trvalé bydliště shodné s mým. Pro přídavky na děti stačí, že jsme rodina (naštěstí nepočítají do společně posuzovaných osob babičky a dědečky). Snad to bude u vás fungovat podobně i když na to nemáte papír.
 Jana a Péťa ( 1,5 ) 
  • 

Re: Trvalé bydliště 

(23.8.2000 14:11:06)
Já jsem ve stejné situaci jako ty, akorát jsem vdaná. Synek má trvalé bydliště stejné jako já, manžel jakoby bydlí jinde. Zatím jsem s tím žádné komplikace neměla, ale vše co se týká vyřizování přídavků atd nám momentálně trochu z ruky ( Brno - Praha). Jiné to asi bude při žádostech o další sociální příspěvky kde se posuzují všechny výdělečne osoby v domácnosti.
V dnešní době neznám jiné řešení. V pronájmu si trv. bydliště nemůžete nahlásit a na vlastní není.
Přeji Vám krásné a zdravé miminko. Jana

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.