| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Porod v Krci

 Celkem 21 názorů.
 Jana - VZP 
  • 

Re: Porod v Krci 

(1.8.2000 4:12:29)
Vše, co jste napsala o péči, je krásné, ale 3500 korun za epidurál je doslova nehoráznost, toto plně hradí pojišťovna,nechápu, jak jste něco takového mohla platit, je to od nich doslova trestuhodné!!!!
 Magda, 2 deti 
  • 

Re: Re: Porod v Krci 

(10.8.2000 20:34:07)
Mila Jano,
z Vašeho příspěvku jsem vyrozuměla, že pracujete ve VZP. Mohla byste, prosím, napsat, jak je to tedy presně s úhradami epidurálni analgesie?
Děkuji Vám předem.
 jana,vzp 
  • 

Re: Re: Re: Porod v Krci 

(28.9.2000 15:34:47)
jak jsem již napsala, není to nic nadstandardního, plně hradí pojištovna, je to samozřejmost.
 Martina, 5 měsíců holčička 
  • 

Re: Re: Re: Re: Porod v Krci 

(25.10.2000 20:40:53)
Bohuzel to neni ani nahodou pravda. VZP epidural rozhodne neplati. Informovala jsem se na to primo u nich nekolikrat a jejich "mile" pani se mi skoro vysmaly a jeste se ptaly, jestli taky nechci hradit pouzivani telefonu na nadstandardu.Nevim, kde to pani Jana zjistila, ale VZP nehradi skoro nic, natoz epidural.
Ja sama jsem s epiduralem rodila v Krci pred peti mesici a byla jsem spokojena jak s pany anesteziology, tak s prubehem porodu. Ze tech 3500,- to rozhodne stalo.
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porod v Krci 

(26.10.2000 12:28:49)
Ahoj Martino,
dík za tenhle ohlas, myslela jsem si, že je to tak jak říkáš... . Škoda, že Jana neargumentuje podrobněji.
Chtěla jsem Tě poprosit, pokud bys našla chvilku času, nenapsala bys sem, prosím, o svých zkušenostech s krčskou porodnicí víc?
Osobně by mě nejvíc zajímalo, jestli jsi mohla mít holčičku u sebe po celou dobu pobytu na sále (prý je to v Krči možné, pokud si o to řekneš), jestli jsi absolvovala epiziotomii a jak se ti zahojila (pokud ne, tak kdo byl, prosím, ten osvícený lékař, který tě nechal porodit "sine"? :-)
), jak jsi byla spokojena s podporou kojení...?
Najdeš-li si čas, mockrát Ti děkuju a zdravím Tebe i holčičku co nejsrdečněji,
Magda
 Jana -VZP 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porod v Krci 

(28.10.2000 1:59:32)
Rodila jsem u Apolináře,epidurál jsem dostala a neplatila jsem samozřejmě nic, je to skutečně zdarma, ta paní, která Vám to v pojišťovně řekla je sprostá a nezodpovědná.
 Jana -VZP 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porod v Krci 

(28.10.2000 1:59:43)
Rodila jsem u Apolináře,epidurál jsem dostala a neplatila jsem samozřejmě nic, je to skutečně zdarma, ta paní, která Vám to v pojišťovně řekla je sprostá a nezodpovědná.
 Hana Soukenikova, 6.mes. 
  • 

Porod v Krci - epidural 

(2.11.2000 13:31:29)
Sleduji diskusi na tema epidural v Krci a nedalo mi to, abych nezavolala do me pojistovny - Oborova pojistovna zamestancu bank a pojistoven.

Revizni lekarka MUDr. Capkova mi sdelila, ze pojistenci teto pojistovny neplati epiduralni anestezii pouze pokud je lekarsky indikovana - tedy doporucena lekarem.

Pokud o ni zazada rodicka sama, tak ji musi zaplatit. A cenu si samozrejme urcuje kazda porodnice.

Myslim, ze pokud si napr. rodicka u
Apolinare preje e. anestezii, tak ji lekar indikuje jako nutnou (a neplati).

Vzhledem k tomu, ze v Krci provadi epidural soukroma firma, tak v zajmu zachovani zisku lekar casto epidural neindikuje jako nutny. Nevim samozrejme, zda je to pravda, ale v Cesku je mozne vse.

Podobna situace je ve vetsine mimoprazskych nemocnic.
 Zdena 
  • 

Re: Porod v Krci - epidural 

(2.11.2000 15:36:04)
Informovala jsem se na epidural u porodu na VZP.Podmínky za kterých je hrazen epidural u porodu jsou tyto:
1/ Indikace gynekologem ( určitý léčebný postup) ve zdravotní dokumentaci

2/ trvalá přétomnost anesteziologa po dobu výkonu a vyplněný anesteziologický záznam.

Pokud nejsou tyto podmínky splněny, jedná se o výkon za úhradu, který nelze vykázat VZP. Sazba je v každém zdravotnickém zařízení jiná.
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Porod v Krci - epidural 

(2.11.2000 19:35:57)
Myslím, že jste klepla hřebík na hlavičku, mně to alespoň ty nesrovnalosti vysvětluje.
Dodávám jen, že pokud vím, v Krči platí za EA všechny rodičky, není tam tedy - zdá se - indikována nikdy.
Osobně nelituji, že jsem zaplatila a přispěla soukromé firmě na chleba, byla jsem s jejich službami maximalně spokojená, vybrala bych si tuto variantu znovu.
Zaráží mě spíš přístup pojišťoven k věci, nebo lépe řečeno, považuju ho za skandální.
Pokud EA slouží k úlevě při porodních bolestech, podle jakých kritérií se rozhoduje, které bolesti úlevu zaslouží a které ne? To, jak se vy cítíte, jaké máte bolesti je schopen objektivně posoudit někdo jiný? Na měření bolestivosti porodu snad existuje přístroj?
Takovéhle opatření je vůči rodičkám silně diskriminační. Nejvíce vůči těm, které si třeba skutčně nemohou dovolit zaplatit 3500 Kč, pro nněkoho je to i hodně přes půl výplaty.
Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se stejným způsobem začalo přistupovat k analgezii při zubním ošetření a menších chirurgických zásazích.
Vždyť trhání zubů bez znecitlivění se taky dá vydržet...( to jen přecitlivělí hysteričtí pacienti se ho dožadují).
Co s tím uděláme?
 Iva, 7.týden 
  • 

Re: Porod v Krci - epidural 

(23.11.2000 21:15:25)
Ahoj,
vím, že můj příspěvek je už trochu off time, ale nedá mi to abych se k tomuto tématu nevyjádřila. Myslím si, že jsem osoba celkem informovaná. Jsem totiž anestezioložka a těch zmíněných epidurálních analgezií mám už minimálně čtyřista úspěšně aplikovaných. V naší nemocnici za ně neplatí žádná budoucí maminka, navíc je tato služba dostupná 24 hodin denně / samozřejmě po předchozí konzultaci s porodníkem /. Z rozhovorů se svými kolegy z jiných porodnic vím, že to u nich takto rozhodně neprobíhá. A není to jen problém nedostatku nás anesteziologů, schopných daný zákrok provést, ale také problém ochoty a spolupráce s porodníky. Ale já si přesto myslím, že při troše dobré vůle bychom měli na konci dvacátého století umožnit všem maminkám, budou-li si to přát rodit s pomocí EA bezplatně. Ale jedním dechem dodávám, že je třeba vždy rozumně zvážit je-li to metoda inikovaná či není. Protože stejně jako každý lékařský zákrok není zcela bez rizika a následných komplikací. A bohužel existuje určité procento žen, kde je zhola nemožné metodu EA aplikovat.
Na závěr přeji Vám všem, aby jste se při svém velkém dnu potkaly jen se samými ochotnými a příjemnými porodníky a anesteziology.
 Jana Novotná, dva synové ( 11,2 ) 
  • 

Re: Re: Porod v Krci - epidural 

(24.11.2000 0:36:14)
Ahoj Ivo, já se domnívám, že ženy na konci dvacátého století spíše než epidurální analgezii, potřebují zbavit z obav z porodu a dodat jim sebedůvěru.
Například britský porodník Grantly Dick-Read (1890-1959)řadu let ošetřoval ženy v londýnských porodnicích. Došel k závěru, že bolesti při porodu lékaři stejně často sami způsobí,jako jim předcházejí. Došel k tomu, že se ženy porodů obávají, strach u nich vyvolává svalové napětí, které zase způsobuje bolesti při porodu. Napsal knihy Přirozený porod (1933) a Porod beze strachu (1942).Říkal, že když budou ženy vědět, co se s nimi děje, anestezii pravděpodobně nebudou potřebovat. Bojoval proti "neodpustitelnému zvyku" dávat ženám při porodu rutinně anestezii. Toto jsou jeho slova:

"Vidím zástup mužů v bílých pláštích s brýlemi s tlustou obroučkou, kteří v touze po slávě a bohatství hledají zbraň na obranu všech žen před nepřítelem, který v 95% případů neexistuje. Ženy pak chrání způsobem, který ohrožuje jejich život i život jejich dětí, zbraň používají proti nim, ne proti nepříteli, kterého si ve svých mylných představách vytvořili!"

Ženy v EA s necitlivou dolní polovinou těla navíc necítí nutkání k tlačení v posledních fázích porodu a mnohem častěji je proto nutné použít kleště. Grantly Dick-Read to popsal takto:

"Dítě vytáhne kouzelník z ochromeného porodního kanálu."

Ivo, chápu, že jako anestezioložka si budete prosazovat svoje řemeslo a těžko budete nakloněna přirozeným (tzv. alternativním) porodům.

Na závěr Vám přeji hezké těhotenství a porod pokud možno bez anesteziologů.


 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Porod v Krci - epidural 

(24.11.2000 14:05:01)
Ahoj Jano a všechny ostatní účastnice "epidurálové" diskuse.
Domnívám se, že používání EA pro tlumení porodních bolestí není nic, co by bylo v rozporu se snahou o rozšíření přirozených porodů.
Přirozený, nemedikovaný porod v domácím prostředí s pomocí erudované porodní asistentky je -domnívám se - dneska už ideálem mnoha žen. Dost se nás asi shodne na tom, že při fyziologickém porodu, který matka i subjektivně prožívá dobře, je to asi nejlepší řešení.
Ne každý porod ale může probíhat takto. Vždyť i v Nizozemí, kde je domácí porod tak dobře zaveden, porodí doma zhruba třetina žen. To není vůbec málo, ale pořád ještě je tu dost matek, které zásah lékaře během porodu potřebují, nebo si ho z nějakého (byť i subjektivního důvodu) přejí.
Přístup gynekologů a porodníků ( a bohužel i mnoha porodních asistentek) k budoucím rodičům je u nás zoufalý. Čest výjimkám, sama jich několik znám. Naše porodnictví je nepochybně před velkou rekonstrukí.
Domnívám se, že my, jako rodiče, bychom měli trvat na podávání OBJEKTIVNÍCH informací a nevzdávat se práva na informovanou svobodnou volbu.
Podle mého názoru jeden ideální způsob porodu neexistuje. Je mnoho matek, které úlevu v porodních bolestech potřebují a přirozené metody pro ně nejsou řešením.
Samotnou by mě velmi těšilo, kdybych věděla, že mohu porodit své dítě doma, že ale když během porodu budu potřebovat nebo i jen chtít přece jen odjet do porodnice, že mohu. Bylo by hezké vědět, že přirozený způsob porodu mi nejspíše sám zaručí, že porodní bolesti zvládnu, ale že pokud je zvládat nebudu, existuje možnost úlevy medikamenty.
To, že EA není u nás bezplatně a bezproblémově dostupná pro všechny matky, které si úlevu v porodních bolestech přejí, považuji za skandální, jak už jsem psala.
Přes všechny výhrady, které k našim porodníkům mám (je jich vážně dost), si nemyslím, že porodníci jsou monstra, která víc škodí než pomáhají. Jsou - bohužel - často svázáni tradiční rutinou a často také těžko pochopitelnými předsudky hraničícími s tmářstvím. Nepochybuji o tom, že se to změní. Jak rychle změna proběhne je i v našich rukách.
Na závěr bych už jen ráda pro úplnost opakovla, že během porodu s EA není vaše tělo ani ochromeno, ani ochrnuto nebo bezvládné. Tlak na konečník je při správném dávkování analgetika velmi silný, nelze si ho nevšimnout. Vím to z vlastní zkušenosti. Nad svým porodem můžete mít i při použití EA plnou kontrolu. Jediné, co se zeslabí, jsou bolesti.
Přesto bych si přála zažít přirozený porod doma a je mi líto, že u nás to není možné ani teoreticky.


 Ivona, 17. týden 
  • 

Re: Porod v Krci - epidural pro Janu 

(14.12.2000 10:05:04)
Milá Jano,
mluvíte mi z duše. Já se porodu nebojím, myslím si, že je to přirozená věc. Navíc celá moje rodina, tedy její ženská část prodělala všechny své porody velice v pohodě. Své geny mám až z Ukrajiny a ze Slovenska, myslím si že tam jsou lidé silnější a zdravější, než tady v Praze. ´
Když si ale pročítám příspěvky k epiduralu, začínám jistou obavu mít a hlavně pocit, jestli jsem vůbec normalní, když chci rodit bez něj.
Myslím si, že dnes jsou ženy velmi obráceny pouze na sebe a když otěhotní nezajímají se o nic jiného než o své těhotenství a o svůj porod a tam, že někde vznikají obavy z porodu. Dříve ženy pracovaly až téměř do porodu a také neměly tolik informací, brali to jako ženskou přirozenost.
Já jsem ze začátku hltal vše o těhotenství a pořád jsem na to myslela a přemýšlela o tom, až se mi stalo, že jsem když jsem měla v prvním trimestru chřipku, četla jsem o chřipce v prvním trimestru, kde psali, že může způsobit poškození plodu a potrat - nejméně půl hodiny jsem brečela a nebyla jsem k utišení. Od té doby nic nečtu, nepřemýšlím o tom, řídím se instinktem. Chodím do práce, starám se o psa, těším se z přítomnosti manžela a jsem v pohodě. Užívám si své těhotenství víc, než kdy jsem denně příjmala mraky informací o těhotenství a porodu. Chodím do poradny, kde o mě pečuje skvělý lékař, takže si myslím, že nic nezanedbávám.
Zdravím všechny maminy a přeji krásné vánoce.
 Iva č. 2 
  • 

Re: Re: Re: Porod v Krci - epidural 

(25.10.2003 15:02:29)
Milá paní Jano!
Co to zde melete za nesmysly? Asi budete již nižší ročník, který pravděpodobně této vymoženosti dnešní doby nemohl sám na vlastní kůži vyzkoušet, a hlavně o něm zdaleka nic nevíte.Jinak byste totiž nemohla blábolit o nějakém ochrnutí dolní části těla, nebo necitlivosti kontrakcí. Epidurál se ke konci porodu úplně vypíná (lékař pozdná podle hlavičky, a podle zkracujících se stahů), právě proto, aby rodička mohla plnně spolupracovat. Žádné dřevěné nohy a nic takového-to je nepřípustné. Žádný odborník by si to ani nevzal na triko, mohlo by tak dojít k ochrnutí.Já mám za sebou dva porody, jeden normální a druhý za pomocí tohoto zázraku. Nemusím zde snad ani rozepisovat, který byl lepší. Chápu, že někomu se to zdá jako rozmar, ale je to myslím super vynález a vymoženost této doby. Doufám, že automatickou pračku neberete taky jako zhýčkanou záležitost, nebo snad raději perete na valše. Jo, každá doba přinášíé své, když je to ale dobrá věc, tak jedině dobře. S pozdravem!
 Iva, 6. týden 
  • 

Re: Re: Porod v Krci - epidural 

(25.10.2003 14:24:40)
Ahoj Ivo!
Reaguji na tvůj komentář k epidurální anestezii. Já rodila v Krči v r. 2000, porod byl oprvdu velmi náročný, kontrakce byly velmi silné a to téměř 10hodin. Takže přišlo i na zmiňovaný epidurál - zkrátka mi byl nabídnutý mým lékařem.Bylo to opravdu skvělé, celý zbytek porodu jsem najenou byla schopna vnímat jinak, možná to zní hloupě, ale opravdu jsem si ho téměř vychutnávala. V čem s Tebou nesouhlasím, je, že tato služba je poskytována bezplatně. Já jsem tenkrát platila cca 3.500Kč,-. Nevím jestli je částka pohyblivá podle síly této anestezie, nebo je pro všechny standartní. Tuším, že manžel platil hotově, přímo na sále. Zajímalo by mně tedy, jak to ve skutečnosti je.
 bazi, kluk 3roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porod v Krci 

(7.3.2004 22:31:40)
Ano, epidurál je u Apolináře opravdu zdarma, ale z důvodu, že je to nemocnice univerzity Karlovy a tudíž se to tam vlastně chodí noví ansteziologové učit...proto je toto zadarmo - tím že vy to máte zadarmo, jakoby dovolujete, aby se na Vás tu a tam přišel podívat v doprovodu zkušeného kolegy student...
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porod v Krci 

(8.3.2004 12:03:51)
Studenti jsou záležitostí všech fakultních nemocnic, epidurál je zdarma proto, že ho zdravotní pojišťovna proplácí (pokud ho lékař uzná za vhodný a předepíše), a tím, že je péče zdarma, s žádnými nadbytečnými osobami (typicky studenty) u porodu ani jiného výkonu nesouhlasíte, je jen na vás, zda je tam chtít budete nebo ne. Pokud s jejich přítomností souhlasit nebudete, zákon je va vaší straně a nemají tam co dělat :o)

S.
 Gábi, 2 děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Porod v Krci 

(8.3.2004 13:05:05)
Jedná se o "zákon 20/1966 Sb. ze dne 17. března 1966 o péči o zdraví lidu", změněn byl v průběhu let 1990-2003 asi desetkrát, ale také jsem tam žádný paragraf o nesamostatnosti PA nebo zákazu výkonu zdravotní péče mimo zdravotnická zařízení obecně nenašla. Až budu mít dlouhou chvíli, dám se do čtení, ale pokud by tam takový paragraf byl, proč by MUDr. Součková a spol. předkládala "úžasnou" novelu ;-)
 Zdena, 32 týdnů 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Porod v Krči - podrobnější informace 

(30.10.2000 10:00:45)
Prosím Martinu, aby mi napsala podrobnější informace o porodu v Krči. Děkuji
 jana,vzp 
  • 

Re: Re: Re: Porod v Krci 

(28.9.2000 15:35:04)
jak jsem již napsala, není to nic nadstandardního, plně hradí pojištovna, je to samozřejmost.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.