| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

dětské lhaní

 Celkem 14 názorů.
 Jarka, 1 kluk - 7 let 
  • 

dětské lhaní 

(29.7.2000 23:07:23)
Moje sedmileté dítě kdykoliv nemá pravdu vymýšlí si cokoliv, jen aby zaujal, předvedl se, měl poslední slovo... Začalo to už ve čtyřech letech. Vystupuje tak aby docílil toho, že má vždycky pravdu. Problém je v tom, že od malička ho vychováváme tak, že snad nemá potřebu lhát. Nikdy jsme ho netrestali, problémy řešíme formou diskuse.
 Gábina, dcera 6 let 
  • 

Re: dětské lhaní 

(2.8.2000 8:17:16)
Moje dcera dělá totéž. Někdy i po celodenním soustředění dokáže ze situace, kdy nemá pravdu vždy nějak vybruslit.

Říká třeba: "Nohy mám obráceně, ne boty !!!!!"

Po mém výkladu, jak je třeba, aby zdravila první a ne až po té paní, kterou potkáme, vymyslela toto: "Já budu zdravit druhá !!! a ty (mámo) první !!!!!"

Nevím, jestli je to přímo lhaní, nebo jen taková hra. Když řeknu, že jí ty nohy tedy utrhnu, aby byly správně, směje se tomu. Dobře ví, jak to s těmi nohami a botami je správně.
 Vilikona 
  • 

detské lhani 

(16.12.2000 18:45:33)
Ahoj Gabi,

uz Ti nekdo rekl, ze mas dobry napady?(:-)))) Mas!
Joo, deti potrebujou obcas oblafnout
takovou tou napul lzi a fantazii. Ja myslim ze je to neskodny a ze tu fantazii potrebujou jako my.


Vilikona III.

PS. kdyz jsem byl malej, tak jsem jednou hodne blbe zalhal tatovi a to me stve dodnes! Bohuzel uz jsem to tatovi nestihl vysvetlit, takze to mam v sobe. Spravedlivej trest? Asi ano!
 matka dvou dětí 
  • 

Re: dětské lhaní 

(5.8.2000 3:42:18)
Nejsem zastáncem pouhé diskuse,protože jsem si to jako dítě zažila a dnes už vím že výprask má někdy svou podstatu...
 Jana 
  • 

Re: Re: dětské lhaní 

(7.8.2000 8:22:31)
Fakt je, že já jsem jako dítě rodičům notoricky lhala - a to hlavně ze strachu před výpraskem. A pokud se něco provalilo a ten výprask přišel, mělo to pouze ten důsledek, že jsem příště lhala mnohem důmyslněji. Takže to byl takový začarovaný kruh. Prostě se domnívám, že bitím se nedá nic vyřešit. (Mimochodem, je mi 28 let, jsem vdaná a dodnes rodičům tu a tam něco neřeknu, popřípadě zalžu - protože některé věci prostě nejsou schopni pochopit. Takže pochybuju, že by ty výprasky měly nějaký pozitivní význam.)
 žádné 
  • 

Re: Re: Re: dětské lhaní 

(15.9.2000 14:05:54)
Já jsem si jako malá strašně vymýšlela.Dnes bych každému, na kom mi záleží, řekla vše.UPŘÍMNĚ. I když to někdy bolí. Ale jsou vyjímky,kdy raději zalžu-pouze vyjímečně!Jsem pak nervozní a trápí mě,že jsem neřekla pravdu.Mámě stejně vždycky i poče všechno řeknu. Nebojte se přiznat pravdu,rodiče, ač někdy nejsou ti,kterým by jste se rádi svěřili,jsou Vaši nejbližší, kteří Vás dokonale znají!!! Věřte...
 holcicka 
  • 

Re: Re: Re: Re: dětské lhaní 

(7.10.2000 14:13:10)
jsem dospela. a lzu porad. teda rodicum. Kamosum reknu vsechno.
 Dana Veselá, děti 10,6,4roky+2 ks 8 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: dětské lhaní 

(11.11.2000 20:38:48)
Milá Holčičko,
škoda, že jsi nenapsala, kolik je Ti let. Mám 5 dětí a představa, kterou jsi nastínila, mě docela znervóznila. Jestli bys byla ochotná, ráda bych znala odpovědi na některé otázky:
1, máš pocit, že Tvé lhaní je správné, čili že si to rodiče vlastně zaslouží?
2, lhali Tví rodiče někdy Tobě?
3, z jakého důvodu jim záměrně lžeš? - viz bod 1,?, nebo se bojíš trestu, nebo se tím bavíš (nemyslím snad zlomyslnost, ale jakýsi druh adrenalinového sportu?)
4, jaký máš ze svého lhaní pocit sama před sebou - jak se díváš sama na sebe jako na lhářku - s jakými pocity?
To by snad stačilo, aby ses nevylekala, že Tě chci snad rozebírat. To nechci, jen bych chtěla "výzbroj" pro dobu, kdy to (možná) budu potřebovat pochopit u svých dětí. Najdeš-li si chvilku na odpověď, budu velmi ráda.
Ahoj Dana
 Iveta,neposlušná dcera 
  • 

Re: Re: Re: dětské lhaní 

(28.3.2004 15:08:31)
Máme 16 letou dceru s kterou jsou velké problémy,nevíme jak se zachovat.Uvažovali jsme dokonce i o výprasku rákoskou.Má někdo nějaké zkušenosti nebo ví co je nejlepší a nejvíce pomůže?Iveta
 Iveta,neposlušná dcera 
  • 

Re: Re: Re: dětské lhaní 

(28.3.2004 15:10:06)
Máme 16 letou dceru s kterou jsou velké problémy,nevíme jak se zachovat.Uvažovali jsme dokonce i o výprasku rákoskou.Má někdo nějaké zkušenosti nebo ví co je nejlepší a nejvíce pomůže?Iveta
 Evelína 
  • 

Jana - neposlušná dcera 

(4.4.2004 12:58:50)
A co dělá tento přípěvek v této rubrice?
 Alice 
  • 

Re: Re: Re: Re: dětské lhaní 

(4.4.2004 13:36:49)
Přemýšlejte, čeho chcete dosáhnout. každý problém je jiný a tudíž se jinak řeší. Fyzickými tresty se od nepaměti trestají děti, které se rázně a vědomě postaví proti rodičovské autoritě. Žel někdy je chyba dítěte vlastně chybou rodiče. Můj známý své dva syny řezal až do té doby, dokud nevypadli ve dvaceti z domu. Věčně u nich létaly facky. Možná to bylo tím, že známý byl policista a toužil mít doma rázný řád. Žel jeden chlapec, tedy malý muž, se teď poflakuje někde po barech a nočních klubech s podivnou partou lidí. Ten druhý je už tatínkem a následuje svého otce. Dělá u armády a řídí se heslem, škoda každé rány.... Takže úspěšnost bít dítě až do dvaceti je dle toho 50%. Ale tato diskuze se zde opravdu nehodí. Zkuste najít vhodnější rubriku.
 žádné 
  • 

Re: Re: dětské lhaní 

(15.9.2000 14:10:51)
Máš pravdu. Nejsem matkou, ale vím, co to obnáší. 11 let jsem spolu s bratrem žila sama s mámou. Musela hrát tátu, mámu, hodné i zlé rodiče. Brácha byl od malička notorický lhář. A dobře si pamatuji, že někdy máma nevydržela a jednu, i víc dostal. Dnes to beru,jako správnou věc. A nelituji žádné rány, kterou jsme od mámy dostali.
 Marketka 
  • 

Re: Re: dětské lhaní 

(1.12.2000 12:37:02)
A jakou proboha maji vyprasky podstatu,neni tech tyranych deti uz moc?Jasne,ze kdyz male dite placnu pres zadek,zapusobi to,ale je vyprask a vyprask,kdyz dite lze,tak se boji:PROBOHA NEBIJTE JE!!!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.