| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Konečně do záchodu!

 Celkem 1 názorů.
 Iva, David - 2 a 3/4 roku, Petr - 15 měsíců 
  • 

Konečně do záchodu! 

(29.7.2000 12:54:23)
Musím se podělit o radost, kterou máme u nás už asi týden, kdy náš skoro tříletý Davídek zjistil, že už je dostatečně "velký" (myslím duševně)na záchod. Sledovala jsem vždy příspěvky, které by mi pomohly, ale je vidět, že každé dítě chce ten svůj způsob. U nás jsme vystřídali prosby, sliby, nedávání plínky (následovala až týdenní zácpa) atd. Davídek si vždy vyžádal plínku nebo prostě nekakal. Nepomohlo ani z toho nedělat tragédii a nevšímat si.
Až jednou překonal to své "Ale to nejde, mami!" a povedlo se. Potom to jen chtělo utvrdit ho v tom, že to půjde i příště. Podruhé přišla velká odměna: náklaďák (měl kasičku s nastřádanými penízky za kakání, samozřejmě jsme museli přidat). Předevčírem mi zatrnulo, když jsem uslyšela: "Mami, já chci kakat do plínky, jo?!" Naštěstí si hned v zápětí vzpomněl: "Totiž do záchodu. Vždyť už jsem velkej." Po této větě jsem věděla, že už plíny potřebovat nebudeme.
Takže všem ostatním s podobným problémem přeji hodně štěstí, dobré nervy a hlavně trpělivost. U nás to trvalo asi rok a myslím, že jsme si to snažení mohli odpustit a prostě počkat, až Davídek usoudí, že už to půjde.
Už se těším, jak to bude u Petříka.
Iva.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.