| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

mateřství + práce

 Celkem 3 názorů.
 Katka (dcera skoro 3 roky,syn 1 rok) 
  • 

mateřství + práce 

(26.7.2000 13:42:05)
Mám roční dítě a musím nastoupit
do práce na 5 hodin denně.Mám
velké dilema jestli bude pro ročního Filípka lepší jesle(mám je prověřené,ale starší dcera tam chodila až od dvou a čtvrt let)
a nebo nejít paní na hlídání.Přes agenturu je hlídání strašně drahé.nevím jak jinak hledat.Prosím pora%dte mi kdo má zkušenost s jeslemi ,nebo s paní an hlídání.Když dám syna v roce do jeslí,nebude nějak citově strádat? Co si o tom myslte?
Děkuji
 Milka 
  • 

Re: mateřství + práce 

(26.7.2000 17:01:48)
Jen drobnost k citovému strádání - já jsem "chodila" do jeslí od šesti měsíců, protože maminka musela do práce. Nevím, jaké byly před třiceti lety jesle, ale myslím, že jsem citově nestrádala. Naopak jsem společenský člověk a k mámě mám velmi pevné citové pouto.
hodně štěstí
 Radka Uhrová (dcera 6,syn3) 
  • 

Re: mateřství + práce 

(27.7.2000 5:47:27)
Ahoj,
už jsem na toto téma psala-viz níže, ale teď tedy napíši srovnání.Dcera navštěvovala klasické jesle, syn soukromé hlídání.Pokud mohu srovnávat, v našem případě jednoznačně vítězí jesle.Samozřejmě záleží v obou případech na kvalitě personálu.Ale mohu-li poradit, tak je podle mého názoru lepší, aby dítě bylo v kolektivu, čili ne samo u "paní" samotné.Obě varianty je třeba "prověřit ", zajděte se podívat do jeslí.U nás nebyl problém si vše prohlédnout před rozhodnutím se.Vše ochotně vysvětlili.Soukromé hlídání bylo horší v podmínkách - malé prostory, pouze nočníčky, nikoliv dětské záchodky a pod.A pokud jde o citové strádání, myslím, že na mých dětech to není nijak znát.Jsou naopak velmi společenští, není problém se dělit o cokoliv a umějí se sami zabavit a hrát si.Navíc v kolektivu došlo k velikému rozvoji a pokroku v řeči(i v jiných oblastech, ale ne tak markantně)-snaží se vyrovnat těm o něco starším vrstevníkům, se kterými jsou celý den.Zkuste si též najít starší článek zde na Rodině-nevím přesně jak se jmenoval, ale byl to výsledek výzkumu prováděný v USA o vlivu jeslí (hlídání dětí mimo domov).
Hodně zdaru při výběru!
Radka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.