| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Děložní čípek

 Celkem 4 názorů.
 Kristina, 25 l. 
  • 

Děložní čípek 

(26.7.2000 11:36:58)
Ahoj holky,
neměla jste některá z Vás problémy s děložním čípkem a neabsolvovala jste některá zákroky jako ošetření kličkou či rekonizace? A pokud toho nechci moc, tak jak to pak bylo s průběhem těhotenství či porodem?
Diky K.
 Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 
  • 

Re: Děložní čípek 

(26.7.2000 13:38:24)
Kristino,
osobní zkušenosti s tímhle problémem nemám, ale jedna moje známá ano.
Před několika lety jí při běžných stěrech z čípku přišli na nějaké prekarcinogenní buňky (nebyl to přímo nádor, ale takové ty potvory, ze kterých by se ten nádor mohl vyvinout).
Nedělali jí tehdy rekonizaci s tím, že prý by to nebylo optimální pro případné budoucí těhotenství, pouze to místo vypálili laserem.
Když byla před dvěma lety těhotná, neměla v podstatě žádné problémy, ale kolem 21. týdne se začala otevírat. Lékaři to ale nedávali nijak do souvislosti s tím předchozím zákrokem na čípku. Provedli jí cerkláž, což je vlastně takové sešití. Zbytek těhotenství strávila na nemocenské, hodně ležela a nijak se nenamáhala. Porod měla plánovaný, steh jí odstranili a porod uměle vyvolali.
Tak to je jeden příklad, samozřejmě se to může lišit případ od případu.
 Kristina, 25 l. 
  • 

Re: Re: Děložní čípek 

(26.7.2000 16:56:15)
Ahoj Evo, díky za alespoň zprostředkované informace. U mě to bude pravděpodobně o něco složitější, neboť u me se na děložním čípku nádorové buňky vyskytly (dokonce mi i v prvopočátku hrozilo odejmutí části dělohy). Naštěstí jsme se s mým lékařem dohodli na konzervativním řešení (i vzhledem k mému věku a tomu, že děti ještě nemám), tj. na rekonizaci a že se uvidí, jak to bude dál. Musím zaklepat, od té doby jsou výsledky bezvadné, takže dle sdělení lékařů, mohu od ledna začít uvažovat o těhotenství. Takže začínám zjišťovat informace, jak to všechno bude. Mimochodem patřím k těm lidem typu tuším že Hanka (která psala dotaz pí Štromerové), kteří mají strach ze všeho, co se lékařského ošetření týče a dokonce omdlívám i při odběru krve (hrůza).
Děkuji i všem ostatním, pokud něco napíší.
Ahoj K.
 Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 
  • 

Re: Re: Re: Děložní čípek 

(27.7.2000 7:32:25)
Kristino, přeji ti se zdravím i s miminkama aspoň tři pytle štěstí.
Ahoj a měj se.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.