| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

přenášení

 Celkem 4 názorů.
 Pavla,41.týden 
  • 

přenášení 

(25.7.2000 15:08:33)
Máte-li někdo zkušenosti s přenášením po termínu porodu, prosím o informace, jak se postupuje dále, do porodnice chodím k Apolináři, ale děkuji předem za všechny odpovědi buď sem, nebo přímo na mou adresu veselapavla@volny.cz
 Radka, dva synové 
  • 

Re: přenášení 

(25.7.2000 22:18:43)
Milá Pavlo, oba moji synové se narodili po termínu, jeden o šestnáct dní později, druhý jen (?)o deset. Ovšem, přenošený nakonec nebyl ani jeden, prostě mám asi sklon k dlouhé graviditě. Samozřejmě jsem se o to zajímala, pokud vím, literatura doporučuje, aby těhotenství netrvalo více jak 42 týdnů, tedy čtrnáct dní po termínu, pak přece jen hrozí, že placenta bude pracovat hůře. Proto je, uplyne-li termín, asi dobré podstoupit nějaká vyšetření. (Podle mého je lepší občas dojít do nemocnice na nějaké vyšetření, než tam trpně ležet a čekat, zda se porod rozběhne či si jej dokocne nechat vyvolat. Já jsem se vyvolání porodu nevyhnula u svého prvního dítěte a jednak to není moc příjmené a navcí to není ideální ani pro miminko). Důležité také je, jaká vyšetření se provádějí, tedy jde o to, aby skutečně prokázala, zda se miminku daří dobře. Někde to sledují pravidelným natáčením monitoru, doporučuje se test zvaný poševní cytologie, někde dělají tzv. Doplerovy průtoky, to znamneá, že pomocí ultrazvuku změří průtok krve pupečnkem. Jestli ti mohu radit, nebuď vyplašená, cítíš-li se dobře a jsou-li testy v pořádku, ostatně jen pět procent dětí se rodí přesně na den, většinma se jich tudíž narodí před či naopak po termínu. Mě to bylo nepříjemné spíše psychicky, zvláště při mém prvním těhotenství mi domů volali příbuuzní a známí a neustále se ptali, kdy už tedy konečně porodím, což mi rozhodně na náladě nepřidalo, připadala jsem si jako housenka, která se snad nikdy nemá rozkuklit.
 Pavla, 41.týden 
  • 

Re: Re: přenášení 

(27.7.2000 9:32:27)
Díky moc za odpověď. Jsem naprosto v pohodě a v klidu, protože se cítím dobře, doktoři sledují vývoj miminka a je dle nich vše v pořádku. Rozhodně bych si šla nerada lehnout do porodnice dopředu, raději jak píšete budu docházet na vyšetření. Myslím, že mi to také chybně spočítali, několikrát mi totiž také posouvali termín, směrem dopředu, takže jsem dle doktorů měla rodit už někdy 30.6. !!! místo původního 20.7., takže se to vlastně jenom "vleče" moc dlouho.
Ještě jednou děkuji za odpověď
Pavla
 Alena, 3 kluci 
  • 

Re: přenášení 

(26.7.2000 15:41:38)
Já jsem přenášela u druhého těhotenství. Už lehce před datem porodu mi doktor "ordinoval" intenzívně se věnovat sexu a dráždit bradavky. To jsme svědomitě plnili, ale nic. Tak ve 42. týdnu mi zjistili, že už nemám čistou plodovou vodu - doktor mi to vysvětlil tak, že miminko je už tak veliké, že si do té vody i občas ukákne smolky, takže to prostředí není pro pokračování těhotenství vhodné. Přijali mne do porodnice, dostala jsem do pochvy zavedeno tabletku, která to měla vyvolat a čekali jsme ddo druhého dne. To jsem dostala novou a zase nic. Jenomže pak začaly problémy s ozvy srdíčka, tak to šlo naráz - propíchli mi plodovou vodu a dostala jsem oxytocinovou infúzi. Syn se narodil v pořádku ale bylo to dost vysilující a bolestivé. U toho třetího jsem porodila spontánně v 38. týdnu.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.