| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

jesle

 Celkem 2 názorů.
 Saša, roční holčička 
  • 

jesle 

(21.7.2000 21:51:23)
Máte někdo dobré zkušenosti s jeslemi ? Prosím, napište mi o tom. (nejraději včetně uvedení adresy zařízení, s nímž jste byli spokojeni - tedy zajímají mě jesle v Praze - 9,8,7,1,2,3) Zřejmě mě nakonec finanční situace donutí odejít z mateřské dřív do práce. Přiznávám, že se bojím, jak to zvládneme, protože zatím si mateřské obě užíváme a moc se nám to spolu líbí. Takže znovu prosím, máte někdo nějaké dobré zkušenosti, a jak si Vaše děti zvykli na nové prostředí ?
Děkujeme, Saša a Sašenka.
 Radka Uhrová(dcera6,syn3) 
  • 

Re: jesle 

(24.7.2000 8:51:18)
Ahoj Sašo,
jeslemi prošla dcera - klasické státní, syn byl potom(po jejich zrušení)v tzv.Baby studiu-soukromé hlídání.Nebudu zde srovnávat-vyhráli by jesle.Oba nastoupili v roce a půl.Je hodně pro a proti, také každé dítě je jiné.Nám se osvědčil tento způsob:před nástupem, aspoň půl roku, jsme chodili do kolektivu dětí - cvičení a tak, tehdy ještě MC teprve vznikala a u nás nebylo.Nikdy jsme se před dětmi nezmiňovali jako-jak to tam vydržíš celý den a pod.Jesle byly jako za odměnu, ne strašák.Dcera asi 14 dní v jeslích přes den občas poplakala, když si vzpomněla, ale když byla nemocná týden, už se ptala, kdy zase půjdeme do jesliček.Syn takto poplakal jen jeden den a mnohdy se mu od kamarádů nechtělo domů.Nemocné nebývaly nijak často, cca 1x za dva měsíce na jaře,jinak tak 1x za 1/4roku.Na "paragrafu" jsme se s manželem střídali,takže to nebylo tak hrozné pro zaměstnavatele.Samozřejmě může mít někdo naprosto opačné zkušenosti, ale já bych se toho nebála.Podle zkušeností hledá dítě kolektiv "sobě rovných" už kolem 1,5 roku a dříve či později do něj musí stejně.Co se týče domácnosti, lze to zvládnout, zase se méně uklízí a pod.Jesle měly i tu výhodu, že všechno oblečení bylo erární (kromě ponožek a botiček), čili ubylo i praní.
Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy to bude mít nějaká plus a mínus, je na vás zvážit, co je nejlepší, ale určitě i ostatní maminky potvrdí, že psychicky je to podstatně těžší pro rodiče než pro děti.Štastnou volbu přeje Radka.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.