| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Prolaktin

 Celkem 5 názorů.
 Monika, 24 let, plánujeme miminko 
  • 

Prolaktin 

(19.7.2000 9:05:10)
Ráda bych se zeptala těch, co mají zkušenosti se zvýšenou hladinu prolaktinu. Od 2/2000 jsem vysadila HA a už asi 2-3 měsíce trpím vypadáváním vlasů, únavou a vyrážkou podobnou akné na celém obličeji a krku. Lékař (endokrinolog - myslela jsem, že to je od štítné žlázy) mě odbyl s tím, že jsou tyto příznaky po vysazení HA normální, přesto se chystám ke své gynekoložce na odběr krve, aby zjistila, zda je hladina hormonů v pořádku. Může mi prosím některá z vás poradit, jaké byly vaše příznaky zvýšené hladiny prolaktinu? Předem velmi děkuji....
 Míla, 1 syn 
  • 

Re: Prolaktin 

(19.7.2000 16:48:46)
Ahoj Moniko,
jak jsem již psala v jednom příspěvku, u mě se na zvýšenou hladinu prolaktinu přišlo v souvislosti se zjišťováním příčin padání vlasů. Vyšetření hladiny hormonů (kromě jiného) doporučila kožní lékařka. Když potom viděla výsledky, prohlásila, že padání vlasů by mohlo být důsledkem zvýšeného prolaktinu.
Kromě toho jsem v té době nic nepozorovala. Až s odstupem po absolvované léčbě musím konstatovat, že jsem měla dost silně bolestivá a citlivá prsa, jako bývají před menstruací, ale po celou dobu cyklu. Dnes je pociťuji až tak týden před menstruací a v mnohem menší intenzitě.
Léčbu jsme absolvovala mimo jiné i proto, že zvýšený prolaktin je příčinou nedozrávání vajíček.
Ahoj Míla.
 Jana, 28 let 
  • 

Re: Prolaktin 

(25.7.2000 10:44:14)
U mne se to projevovalo hlavně špiněním cca uprostřed cyklu, po vysazení HA jsem nedostala menstruaci a museli mi ji vyvolávat pomocí injekcí. I potom byla nějaký čas menstruace velmi slabá a velmi dlouhá (až 3 týdny!). Na úpravu jsem brala léky - bohužel na název si nevzpomenu.
 Pavlína 22 - zatím bez mimi 
  • 

Re: Re: Prolaktin 

(25.7.2000 13:57:03)
Ahoj Jani,
to špinění uprostřed cyklu jsi měla, když jsi brala HA nebo až po vysazení?

Dík za odpověď,

Pavlína
 Jana, 28 let 
  • 

Re: Re: Re: Prolaktin - pro Pavlínu 

(26.7.2000 12:13:45)
Špinění uprostřed cyklu se objevilo po cca 8 letech (s několika přestávkami) braní HA. Navíc se mi zpožďovala menstruace: po dobrání 21 pilulek přišla menstruace až za 5-6 dní, takže 1. pilulku z nového balení jsem brala ještě při menstruaci (doufám, že je to srozumitelné). Hlavně z těchto dvou důvodů mi lékař doporučil vysazení HA a udělal hormonální test. Ale nevím jistě, jestli zrovna tohle jsou obvyklé příznaky hyperprolaktinemie - jenom to tak prostě bylo u mě. Z toho, co jsem se na různých místech dočetla, mám pocit, že dlouhodobé užívání HA mívá často za následek zvýšení hladiny prolaktinu. Rozhodně to ale není v pořádku a nespraví se to asi samo - je potřeba to léčit. Takže držím palce, ať to není tvůj případ.
Jana

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.