| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plavání kojenců v Brně

 Celkem 3 názorů.
 Andrea, Vašík 
  • 

Plavání kojenců v Brně 

(12.7.2000 20:56:07)
Tentokrát se obracím s prosbou spíš na maminky z Brna. Chceme s kamarádkami chodit s našimi miminy plavat a nemůžeme se rozhodnout kam. Můžete nám napsat nějaké své zkušenosti? Zaráží nás opravdu velký cenový rozdíl např. mezi Filií na Lesné (150,-/lekce)a plaváním u Milosrdných bratří(80,-/lekce). Znamená vyšší cena lepší kurs nebo ne?
 Lenka, Radka 
  • 

Re: Plavání kojenců v Brně 

(14.7.2000 16:21:31)
Ahoj,
chodili jsme na plavání ve Filii a byli jsme se podívat na plavání u Milosrdných bratří. Rozdíl je v tom, že instruktorka ve Filii je ve vodě a pracuje vždy s jedním vybraným miminkem. U Milosrdných bratří je instruktorka na břehu a pracuje s panenkou. Na Lesné se dají lekce plavání v případě nemoci dítěte nahradit, u Milosrdných to nejde. Na Lesné je cca 7 miminek v kursu a je větší bazén, kam můžou případně oba rodiče. U Milosrdných je 5 miminek a do bazénu může jen jeden rodič, druhý se může dívat. Na Lesné je odpočívárna pro děti lépe vybavena, resp. u Milosrdných bratří žádná není - jsou zde pouze stoly na přebalení a převlečení. U Milosrdných nám připadá plávání aktivnější a živější. Od září chceme chodit na plavání k Milosrdným, i přesto, že zde není takový komfort. Jestli chcete chodit na plavání k Milosrdným, musíte si tam první týden v září zavolat, kurzy bývají dost obsazené. Teď jsme na dovolené, tak s sebou nemáme telefonní číslo. Když budete mít zájem, ozvěte se na mail: l.brychta@sky.cz.
Ahoj Lenka a Radka
 Jana, Týnka 1rok 
  • 

Re: Plavání kojenců v Brně 

(1.8.2000 0:28:28)
Milá Andreo,
asi půl roku chodíme plavat do Filie. Je to poměrně drahé, ale je to skvělá investice do dítěte. A rozhodnutí mezi dvěma kluby?
Já dávám jednoznačně přednost Filii:
- přístup k dítěti je individuální, NIKDY děti nenutí, pokud samy něco odmítají
- seznamování dětí s vodou je postupné a nenásilné (u MB jdou děti při druhé lekci hlavou pod vodu, což mně šokovalo. Nám ve Filii to trvalo mnoho týdnů!!)
- Filia je místem přizpůsobeným pro děti, po plavání tam můžete zůstat libovolnou dobu a nejste na obtíž, děti si hrají a vy se seznámíte
- můžete tam nakoupit pro děti kaše, přesnídávka apod., v případě potřeby i jednotlivě plínku atd.
- po plavání si můžete dát v klidu kávu nebo limču a sledovat, jak děťátko spokojeně usíná...
- Filia pořádá spoustu akcí (pobytů) pro malé i starší děti
- občas se tam setkáte se zástupci různých firem s nabídkou výrobků pto děti
- a nakonec: zdravotní sestra, která u Milosrdných před mateřskou pracovala, chodí plavat do Filie, kvůli čistotě vody (a ona asi ví, proč to dělá).
Ve Filii je nával, možná bude problém se tam dostat a zkuste to co nejdříve, ale myslím, že i to mluví za vše.
Krásné minuty s Vašíčkem ve vodě i mimo ni přejí Jana a Týnka.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.