| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

nechce kaše

 Celkem 9 názorů.
 Markéta, 6-ti měsíční Veronika 
  • 

nechce kaše 

(6.7.2000 21:51:58)
Poradí mi někdo, jak donutit jinak s láskou papající holčičku jíst večerní kaši? Je jí 6,5 měsíce, od 6 je přikrmovaná v poledne zeleninou, ovocem... Protože se v noci začala po měsících budit, doporučila mi doktorka kaši. Ze skleničky ji úplně odmítala, po lžičkách se dá trošku přemluvit, pokud se obohatí přesnídávkou... Ale poslední dny ani to ne. Takže se zase budíme po 3 hodinách, což bylo naposledy před půl rokem...
 Marcela, dva kluci 3,5 a 2 roky, třetí za chvíli 
  • 

Re: nechce kaše 

(9.7.2000 21:52:29)
Nemyslím, že by Tvoje holčička musela jíst večer jen kaše. Zkus ji obelstít něčím jiným (přesní-dávka s piškoty, zeleninová kaše a jiné) Už si ani nevzpomenu, co všechno moji kluci k večeři jedli, ale obligátní krupičná kaše to nebyla. Je ovšem pravda, že jsem příkrm na večeři zařadila až po osmém měsíci, takže výběr jsme měli pestřejší. Do té doby jsem je i večer jen kojila. A je také pravda, že se v noci budili, ale já to brala jako samozřejmost, jelikož se oba budili od samýho malinka až do 18 a 20 měsíců. Takže nezoufej a trpělivost.
 Jana 30 a 16ti měsíční synek 
  • 

Re: nechce kaše 

(13.7.2000 20:59:12)
Markéto,
zkus nejdříve přidat trochu instantní kaše do mléka. Ať si pomalu zvykne na hustčí konzistenci, případně pokud přidáš ochucenou i trochu jinou chuť.Pokud to vypije, přidej příště o trochu více. Jen pozor musí se připravit těsně před krmením, zvláště rýžová rychle houstne. Mého syna jsem také takto obelstila v půl roce. Pokud se ti to povede, za týden by už měla baštit kaši připravenou podle návodu. Hodně štěstí Jana
 Lída, syn 8 , dcera 10 let 
  • 

Re: nechce kaše 

(19.7.2000 8:38:52)
Ahoj, náhodou jsem tu objevila tvůj "problém". I když už mám syna školáka, tak téma "kaše" je mi dost známá :) On jí totiž až do dvou let neměl vůbec rád a nejedl jí, takže po čase sem mu jí přestala vnucovat. Je tedy také pravda, že asi do 20-ti měsíců se budil pravidelně i v noci na Sunárek a bylo to dost únavný, ale co by maminky pro své děti nevydržely :) Ale jako taková "raritka" mi připadá fakt, že tak od tří let začal kaši zase naopak vyžadovat a vydrželo mu to dodnes s takovou frekvencí, že mu to zase musím vymlouvat, protože nejradši by jí jedl k snídani i k věčeři každý den :)
Přeji hodně trpělivosti a zdravím
 Helena, syn 7, dcera 3 roky 
  • 

Re: nechce kaše 

(19.7.2000 14:16:36)
Hlavně do ničeho svou holčičku nenuť! Vypěstovat u dítěte trauma z jídla je velice snadné a může z toho být problém na celý život. Děti jsou rozumnější než my, v časném věku rozhodně a k jídlu se chovají přirozeně, podle toho, jak jim napovídá jejich organismus. To teprve my, dospělí, je postupně kazíme a pěstujeme v nich špatné návyky, často "z dobré vůle". Nám se zazdá, že dítě nejí tolik, tak často a taková jídla, jaká "by mělo" jíst a vymýšlíme různé fígle až nátlakové akce, abychom věc "napravili". Nikoho nenapadne, že instinkt miminka je tou nejpřirozenější regulací, jaká může být. Chce děťátko pít po třech hodinách i v noci? Tak mu dejme napít! Vypije polovinu toho, co sousedčino? Asi mu to stačí - dokud viditelně fyzicky nestrádá, vyhovme mu a nenuťme jej! Pozdější potíže s příjmem potravy, přejídání nebo naopak nechutenství a různé zlozvyky za to nestojí!
 Šárka, dvě děti 8 let a 3 měsíce 
  • 

Re: nechce kaše 

(21.7.2000 15:23:44)
Nehledejme problém kde není.Nevím jakou kaši máte na mysli a doufám, že ne krupici (pro děti do jednoho roku naprosto nevhodná, tězce stravitelná a navíc hrozí chronické střevní onemocnění celiakie). Vaše dcera ji nepotřebuje, je to jen domněnka některých lidí, že dítěti chybí to či ono, hlavně z "dospělácké" stravy. Není to pravda a osobně souhlasím s MUDr. Švejcarem, který vždy tvrdil, že dětem do 1 roku stačí mléko, ovoce a zelenina. Doporučuji také knihu RNDr. Fořta "Moderní výživa pro děti". Dozvíte se tam kdy a co má dítě jíst (a nejíst) a hlavně proč.
 Leona Stehlikova 
  • 

Re: nechce kaše 

(28.7.2000 11:02:12)

Ja bych pulroční dítě rozhodně nenutila jíst kaši,zvlášť jestli přes den dobře jí.Na kaši je dost času i ve 12 měsících.A to i přesto,že vám to doporučila dětská lékařka.Nevím sice jakou kaší jste ji krmila,ale nejspíš dítěti nechutná,tak proč ho nutit?
Můj syn dostaval ze začátku kaše rýžové od Nestlé nebo Sunarky,které mají skvělé příchutě a dají se naředit ,takže nejsou tak těžké do bříška,jako třeba krupicová kaše. A pokud ani to holčička nejí,tak zkuste Sunar (předpokládám,že kojíte).Já jsem také kojila a přesto jsem od půl roku dítěte dávala na večeři Sunar,který spolehlivě zasytil na celou noc.Jinak bychom se také budili několikrát.A přesto jsem přes den kojila devět měsíců.
Ovšem,je to jenom moje zkušenost.Někdo může být jiného názoru.
Lea.
 Jarka Zajícová, dvě děti 12 a 5,5 roku 
  • 

Re: nechce kaše 

(28.7.2000 11:43:28)
Moje holky obě dvě nejedly kaši od 4, maximálně 5-ti měsíců života. Nemělo cenu je nutit - dodneška ji hlavně ta menší nemůže ani vidět. Zkuste dělat husté polívky, namáčet do nich rohlíky, chleba - ev. to pak vše namixovat. Nebo jsem dávala namixované omáčky s knedlíkem,těstovinami ap. Upřímně řečeno - nedivím se, že to nechtějí, zkuste sama jíst jedno jídlo každý večer -jak dlouho Vám bude chutnat (i když bude Vaše nejmilejší)? Tak Vám držím palce.
 Markéta, 7měsíční Veronika 
  • 

Re: nechce kaše 

(28.7.2000 21:39:16)
Děkuji všem maminkám za radu. Verunka o měsíc povyrostla a zrovna dneska snědla plnou mističku kaše s banánovou příchutí. K večeři jsem jí je téměř přestala dávat a vyměnila za banán, jogurt... Zjistila jsem, že jí ani tak nevadí kaše, jako spíš mléko, ze kterého jsem jí rýžovou kaši připravovala. Tak už máme jen kaše instantní a je to v pořádku. Usínáme v 8-9, budíme se ve 4-5, kdy po 15 minutách sání zase usíná. Mléko odmítá úplně, takže jsem zvědavá, co jí budu v noci dávat, až přestanu kojit... To je ale jiná kapitola.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.