| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

tvrdnutí břicha

 Celkem 3 názorů.
 Jitka, 23 týden 
  • 

tvrdnutí břicha 

(30.6.2000 13:18:21)
Mám opět prosbu o radu. Nemáte někdo zkušenosti s tvrdnutím břicha. Cítím tyto občasné stavy asi od 18 týdne. Říkala jsem si stále, že se tam jen to malé nějak zapříčilo, protože se to objevovalo tak max. 1x za den a trvalo to chviličku. Teď jsem však týden doma s lehčí virózou a miminko na můj kašel odpovídá zvýšenou aktivitou. Cítím pohyby téměř celý den, ale bohužel se mi k tomu navíc mnohem častěji a vytrvaleji objevuje to tvrdnutí. Břicho je ve spodní části velmi tvrdé, cítím takové napětí a někdy trvá i několik minut. A vlastně ani nevím v čem by mohlo být takové tvrdnutí nebezpečné. Mám dilema zda o tom mám informovat svého doktora ještě před běžnou kontrolou, která bude za 10 dní.
Děkuji Vám za názor.
Jitka
 Svatka, desetiměsíční dcera 
  • 

Re: tvrdnutí břicha 

(30.6.2000 22:17:59)
Milá Jitko,
od osmnáctého týdne těhotenství jsem měla podobné potíže jako vy /tvrdnutí a bolesti břicha/. Navštívila jsem svého lekaře, abych se ujistila, že se nic neděje. Pan doktor však zjistil pravidelnou děložní činnost a zkracující se děložní hrdlo. Měla jsem nařízený klid na lůžku a další tři týdny jsem doma ležela a pojídala tabletky hořčíku na zklidnění dělohy. V dalších týdnech jsem se už mohla normálně pohybovat, i když mi bylo doporučeno se šetřit, protože tvrdnutí břicha se stále objevovalo, ale děložní hrdlo se už naštěstí nezkracovalo. V sedmém měsíci jsem mohla znovu chodit do cvičení pro těhotné a ve 40. týdnu se mi narodila krásná zdravá holčička.
Jaké jsou příčiny tvrdnutí břicha u vás, může zjistit jenom lékař. Deset dní do preventivní prohlídky bych asi nečekala, snažila bych se ho navštívit co nejdříve, i když se může ukázat, že nejde o nic vážného.
Přeji vám hodně zdraví a nekomplikované těhotenství.
Svatka

 Jitka, 24 týden 
  • 

Re: Re: tvrdnutí břicha 

(2.7.2000 18:43:51)
Milá Svatko,
moc děkuji za předání Vaší zkušenosti. Přiznám se, že jsem přece jen nakonec nevydržela a byla ještě před přečtením Vaší zprávičky u lékaře. Chtěla jsem od něj jen radu po telefonu, ale vzhledem k tomu, že jsem před měsícem byla na amniocentéze tak mě chtěl pro jistotu okamžitě vidět. Při prohlídce vlastně nic podstatného nezjistil, ale odešla jsem také s receptem na tablety s hořčíkem a v klidu mám být do další kontroly tj. 12 dní. Dnes mi břicho ztvrdlo již 10x a trápí mě to spíše psychicky než fyzicky. Věřím, že stejně jako u Vás bude vše v pořádku a přeji Vám hodně radosti s Vaší holčičky. Já už se na ní také moc těším.
Jitka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.